Tark Tee portaal on hoolikale teekonna planeerijale tuttav juba mõni aasta ent telefonis on selle kasutamine olnud suhteliselt vaevarikas. Uus versioon toob kaasa senisest selgema ja rohkemate valikutega kasutajavaate ning töötab enam-vähem mõnusalt ka nuhvlis. Rakendust tasapisi täiendatakse, osa funktsioonide kohta tuleb nuhvlis teade, et need avatakse mõne aja pärast. Ent algusest peale.
Uuendus just õigel ajal!
Tark Tee portaaliuuendus tuleb just täpselt õigel ajal - teeolud on muutunud talviseks ning päris hea on enne teele asumist teada, mis sind näiteks Tartu-Tallinn suunal või Läti piirile sõites ees on ootamas. Olgu etteruttavalt öeldud, et me soovitame jätkuvalt kasutada tarktee.ee-d arvutis. Suurel ekraanil paistavad pisikesed märkused kenasti silma ning on oluliselt mugavam oma sõiduplaani teha.
Põhimõtteliselt piisab Tark Tee rakendusest, et teada saada, mis ilm väljas on, mis toimub teel (must jää, tugev sadu, lumi), kus on käimas teetööd (jah, neid tehakse aastaringselt!), kus ja kes täpsemalt teid hooldab.
Jalgratta- ja kõnniteed
Täiesti uus asi aga kaardil on aga kaardikiht "jalgratta- ja kõnniteed". Teed linnukese vasakul menüüs vastava alajaotuse ette, trükid ülal otsingusse näiteks Tallinn ja saad vastuseks... "Lagedi-Jüri kergliiklustee".
Ühesõnaga, seda osa veel arendatakse, paljulubavad rohelised punktiirid on kaardil juba näha. Lihtsalt neile klõpsides lööb lahti tühi infoaken. Küll kevadeks saab, ja siis sõidame me jalgrattaga nagu jaksame, ikka kiiver peas ja helkurvest seljas (see on üks teine jutt!).
Teekonna planeerimine arvutis
Arvutis on Tark Tee kasutamine imelihtne. Meie soovisime autoga sõita Kuimetsa lähedale, Vaopere külla, Valisime rippmenüüst kõigepealt soovitud kaardikihid: operatiivteated, teeilmateade, teetööd. Edasi avasime juhised ning lasime rakendusel endale kogu teekonna ette näidata.
Rakendus annab teada kõigist teetöödest ning ühtlasi ka hoiatuse, et öösel langeb temperatuur nulli lähedale ja teedel võib paiguti olla libeduse oht. Ka näitab see teekonna ajalist pikkust. Kiiruskaamerad on samuti peale märgitud, mitte et see kuidagi oluline oleks - me kõik sõidame loodetavasti lubatud piirkiirusega. Loe siit, kes ja miks kiirust piiravad ja miks see liiklejatele kasulik on.