Ühesõnaga, seda osa veel arendatakse, paljulubavad rohelised punktiirid on kaardil juba näha. Lihtsalt neile klõpsides lööb lahti tühi infoaken. Küll kevadeks saab, ja siis sõidame me jalgrattaga nagu jaksame, ikka kiiver peas ja helkurvest seljas (see on üks teine jutt!).
Teekonna planeerimine arvutis
Arvutis on Tark Tee kasutamine imelihtne. Meie soovisime autoga sõita Kuimetsa lähedale, Vaopere külla, Valisime rippmenüüst kõigepealt soovitud kaardikihid: operatiivteated, teeilmateade, teetööd. Edasi avasime juhised ning lasime rakendusel endale kogu teekonna ette näidata.
Rakendus annab teada kõigist teetöödest ning ühtlasi ka hoiatuse, et öösel langeb temperatuur nulli lähedale ja teedel võib paiguti olla libeduse oht. Ka näitab see teekonna ajalist pikkust. Kiiruskaamerad on samuti peale märgitud, mitte et see kuidagi oluline oleks - me kõik sõidame loodetavasti lubatud piirkiirusega. Loe siit, kes ja miks kiirust piiravad ja miks see liiklejatele kasulik on.
Tark Tee peaks sisse arvestama ka võimalikud kehvast ilmast ja teetöödest tulenevad kiiruspiirangud ent juhil endal tuleks juhul kui on antud hoiatus, seda arvesse võtta ja planeerida kohalejõudmiseks 20-30 minutit rohkem aega.
Mis edasi? Edasi tulevad ikka Waze või Google Maps, mis on nutiseadmes mugavad kasutada, võimaldavad hääljuhiseid ning aitavad ummikutest linnas vaikselt mööda hiilida.
Tark Tee mobiilis
Väiksema ekraaniga telefon tuleks pöörata horisontaali, et paremini infot näha. Üldiselt saab ka nutiseadmes teekonda planeerida, aga see on keerulisem kui arvutis.
Peamine, et oluline info on kõik olemas - teekonna pikkus, sõiduks kuluv aeg, teejuhised, operatiivteated, ka hoiatused ja teeilmateade. Ehk siis sama, mis arvutis. Ainult pidevat suumimist vajav, et asi arusaadav oleks.
Muuseas, proovige - kui valite vasakult menüüst KÕIK kaardikihid, on tulemuseks pilt, mis meenutab palderjaniuimas kasside tekitatud lõngaplahvatust.