"See väiklane arutelu riivab mind ja mu õiglustunnet. Arvan, et see on kahjulik ka volikogu mainele. Asi pole ju ainult lipus, mis tegelikult on olemas laualipu kujul volikogu saalis, suure riigilipu kujul hoone fassaadil ja samuti volikogu esimehe kabinetis. Asi pole isegi selles, kellel on õigus, asi on selles, et me anname avalikkusele signaali, et volikogu, Eesti Vabariigi pealinna esinduskogu, ei suuda riigi sümboli kohtlemisel väärikat lahendust leida," sõnas Tallinna linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart. "Inimesed astuvad tänaval ligi ja küsivad, millega te tegelete seal?" lisas ta.

Mihhail Kõlvart kutsus seepeale kõiki poliitikuid üles ka hoiduma vastandumisest ning tegelema rohkem asja sisuga. "Vastandamine ei vii edasi. Kui ma tahaksin vastandamisega kaasa minna, siis ma rõhutaks, et suurt riigilippu ei ole siin saalis lihtlabasel ruumipuudusel, just sel põhjusel, et Reformierakonna juhitav koalitsioon otsustas kümne aasta eest Riigikogus, et Keskerakonna mõju vähendamiseks on vaja Tallinna linnavolikogu saadikute arv kasvatada 63lt volinikult 79le," nentis Mihhail Kõlvart. "Kui ma tahaksin vastandumist, siis ma heidaksin teile seda ette."

Mihhail Kõlvarti kokku kutsutud töörühma kuuluvad Eesti Lipu Seltsi esimees Jüri Trei, Riigikantselei sümboolikanõunik Gert Uiboaed, Tallinna Linnaarhiivi juhataja Küllo Arjakas ja linnavolikogu istungite saali kujundusprojekti autor ja arhitekt Siiri Nõva.