Keskerakond

Kruusimäe: Keskerakond annab Tallinna teenetemärgi sirbi ja vasara propageerimise eest  (23)
05.mai 2016 12:49
Tallinna linnavolikogu otsustab täna vapi- ja teenetemärkide saajad, kelle hulgas on ka Linnamäe Vene Lütseumi direktor Sergei Garanža. Volikogu liikme Tarmo Kruusimäe (IRL) sõnul näitab see taaskord, et Tallinna autasud ei ole muud kui keskerakondlikud preemiad.
Advokaat: prokuratuur peab kriminaalseks tuluks lähedaste poolt Savisaare eest jooksvate kulutuste kandmist  (88)
04.mai 2016 16:38
Harju maakohus rahuldas eile riigiprokuratuuri taotluse arestida Edgar Savisaare kodust läbiotsimisel leitud sularaha. Savisaare advokaat Oliver Nääs teatas, et kavatseb määruse vaidlustada.
Kohus arestis Edgar Savisaare kodust Hundisilmalt leitud sularaha  (264)
04.mai 2016 14:10
Harju maakohus rahuldas eile riigiprokuratuuri taotluse arestida Edgar Savisaare kodust läbiotsimisel leitud sularaha.
DELFI FOTOD: Siim Kallas käis keskfraktsioonil külas toetuse võimalikkust kompamas  (75)
04.mai 2016 11:58
Täna ennelõunal liitus riigikogu keskfraktsiooni kutsel fraktsiooni koosolekuga presidendiks pürgiv Siim Kallas, et arutada võimalust Keskerakond presidendivalimiste puhuks enda selja taha saada.
Kohus ei andnud Toobalile ERJK vastu esialgset õiguskaitset  (32)
03.mai 2016 18:08
Tallinna halduskohus võttis täna vastu määruse, millega jättis kriminaalkorras karistatud Keskerakonna peasekretäri Priit Toobali esialgse õiguskaitse taotluse erakondade rahastamise järelevalve komisjoni (ERJK) vastu rahuldamata.
Savisaar avaldas enda soosiku? "Kui puhtalt piltide järgi hääletada presidendi valimistel, siis Siim juhib"  (14)
03.mai 2016 13:40
Edgar Savisaar avaldas oma Facebooki kontol postituse, milles kumab ilmselget poolehoidu Siim Kallase suunas.
Andre Sepp: kõigi ettepanekute arvestamine viib haldusreformi fookuse paigast  (7)
03.mai 2016 13:33
Haldusreformi seaduse eelnõu muudatusettepanekute läbivaatamisel peab arvestama, et tegemist on raamseadusega. Detailid nagu maavalitsuste ja omavalitsusliitude ülesannete jaotus või pealinnaseadus jäävad otsustamiseks reformi järgmistes etappides.
Keskerakond esitas ERJK eelnõule hulga vastuväiteid, kuid eelnõu tagasilükkamise ettepanekut ei teinud  (2)
03.mai 2016 12:59
Riigikogus läbis esimese lugemise seaduseelnõu, mille järgi tahtlikus kuriteos süüdi mõistetud isikud ei võiks tulevikus erakondade rahastamise järelevalve komisjoni kuuluda.
Urmas Sutrop: ühelt poolt kannatab Savisaar tagakiusamismaania käes, teiselt poolt valgustab tema päevi ja lähiümbrust tohutu eneseimetlus  (106)
03.mai 2016 11:18
Savisaare ihuleht Kesknädal avaldas mõne päeva eest Savisaare-seebika tutvustuse, kus Edgar Savisaart juba loo pealkirjas kogu Eestile vastandati – „Savisaare protsess“ vs Eesti protsess. Loos tsiteeritakse Savisaare surematuid mõtteid poliitseriaalist: „Mulle tundub, et Eesti riigi juhtimisse on sekkunud jõud, milliseid me ei osanud omal ajal isegi kirjeldada Eesti Vabariigi põhiseaduses“. Ja mis kõige hullem, need kallutatud jõud tahavad Savisaart „pideva menetluse teel neutraliseerida“ või hoopis „likvideerida“.
Riigikogus läheb esimesele lugemisele "Toobali eelnõu", mis takistaks kurjategijal ERJK töös osaleda  (45)
03.mai 2016 08:53
Täna läheb riigikogus esimesele lugemisele viie erakonna algatatud seaduseelnõu, mis keelaks erakondade rahastamise järelevalve komisjoni (ERJK) töös osaleda kuriteos süüdi mõistetud isikul. See tähendaks, et ERJK tööst jääb kõrvale Priit Toobal.
Urmas Reinsalu Savisaare kandideerimisest: kuuldavasti pakub ta oma hääli nii Kallasele kui Helmele  (108)
02.mai 2016 19:30
Tegelikkuses ei ole Savisaarel kandideerimiseks koos isegi mitte oma partei allkirju. Selle poolest võiks ta ka kuulutada, et kandideerib peatselt vabanevale ÜRO peasekretäri ametikohale.
Andres Herkel: pole õrnagi lootust, et Vabaerakond Edgar Savisaarega kohtuks  (203)
02.mai 2016 17:34
Võimalike presidendikandidaatidega kohtuma asunud Vabaerakond Edgar Savisaart presidendikandidaadikohtingule kutsuda ei kavatse, kinnitas erakonna esimees Andres Herkel Delfile.
Kadri Simson: kindlasti kutsume fraktsiooni külla ka Edgar Savisaare  (32)
02.mai 2016 15:11
Riigikogu Keskfraktsioon kuulutas eile välja, et alustab tuleval nädalal kohtumisi potentsiaalsete presidendikandidaatidega ning esimesena tuleb fraktsiooni ette oma seisukohti ja vaateid tutvustama Siim Kallas . Rohkem nimesid ei nimetatud. Tekkis küsimus, kas külla kutsutakse ka oma erakonna esimees.
Keskfraktsioon kutsus Kallase vestlusele, aga kas kutsub ka Savisaare?  (53)
02.mai 2016 13:59
Edgar Savisaar leidis tänases Pealinnas, et rahva toetust on tal piisavalt, et presidendiks kandideerimise peale tõsiselt mõelda. Huvitaval kombel juhtus see päev pärast seda, kui riigikogu Keskerakonna fraktsioon teatas Kadri Simsoni suu läbi, et kutsub Siim Kallase juba kohe-kohe "töövestlusele".
GRAAFIK: Vaata, kui palju teenivad Eesti suurimate linnade juhid  (5)
02.mai 2016 12:28
Ärileht pani värskelt avaldatud andmetele tuginedes kokku palgatabeli, kus oleme reastanud kümne Eesti suurima elanike arvuga linna linnapeade palganumbrid.
Vandeadvokaat: kui Keskerakonna juhatus ei viska Toobalit ja Laasit parteist välja, siis tuleks küsimus anda kohtu lahendada  (148)
01.mai 2016 20:23
Minu jaoks oli kogu see Keskerakonna põhikirja ümber toimuv veidi kummaline kõrvalt vaadata. Mingit juriidilist probleemi tegelikult ju ei esinenud ja register ei oleks tohtinud mingil juhul kanda registrisse põhikirja, mis ei saavutanud vastuvõtmisel piisavalt poolthääli. Algusest peale oli üheselt selge, et põhikirja muudatust kongressil vastu ei võetud ning seega kehtib vana põhikiri.
Keskerakondlased ootavad Savisaare otsust presidendiks kandideerimise kohta  (139)
01.mai 2016 18:20
Keskerakonnas ei seata enne üles ühtegi teist kandidaati, kui erakonna esimees Edgar Savisaar seda inimest isiklikult toetab või on enda otsuse presidendiks kandideerimise kohta langetanud.
Edgar Savisaar esines Tallinna TV saates mitme kummalise väitega  (60)
01.mai 2016 15:40
Keskerakonna esimees Edgar Savisaar astus sel nädalal eetris olnud saates "TeleTallinn" üles mitmete väidetega, mis vajavad kommentaari.
Riigikogu keskfraktsioon kutsub presidendikandidaadid külla  (13)
01.mai 2016 13:40
Riigikogu Keskfraktsioon alustab tuleval nädalal kohtumisi potentsiaalsete presidendikandidaatidega ning esimesena tuleb fraktsiooni ette oma seisukohti ja vaateid tutvustama Siim Kallas.
EE ARHIIVIST: Kes olid palju tüli tekitanud erakoolide rahastamise seadusepügala taga?  (2)
01.mai 2016 10:09
Ekspress uuris ja avastas, et haridusminister Jürgen Ligi parandab oma parteikaaslaste praaki.
Kadri Simson: välispoliitika tundmine ei saa olla presidendi ainus kriteerium  (91)
01.mai 2016 08:16
Viimasel ajal on meedias ilmunud meeletu hulk arvamusavaldusi selle kohta, milline peaks olema Eesti tulevane president ning läbivaima omadusena rõhutatakse välispoliitika tundmist.
Riigikohtu otsuse tagajärg: Siret Kotka ja Olga Ivanova loobusid Keskerakonna aseesimehe kohast  (47)
29.aprill 2016 14:44
Riigikohus teatas kolmapäeval, et ei võta menetlusse Keskerakonna kaebust ringkonna- ja maakohtu otsuse peale, millega jäeti Keskerakonna põhikirjamuudatused kinnitamata. Muu hulgas tähendas see, et Keskerakonnal saab olla kaks aseesimeest, kuigi volikogul valiti neid uut põhikirja arvestavalt neli.
Edgar Savisaar: miks mitte - Toobalist võiks kapo juhi positsioonis rääkida küll!  (154)
28.aprill 2016 21:54
See on hea idee, kiitis keskerakonna esimees Edgar Savisaar riigikogu liikme Ken-Marti Vaheri (IRL) öeldut, et kui Savisaar saaks võimule, paneks ta esimese sammuna Priit Toobali kapo peadirektoriks.
Õigusteadlane: Toobali ja Laasi erakonda jätmisega rikub põhikirja hoopis Keskerakonna juhatus  (37)
28.aprill 2016 19:06
Kriminaalasjas süüdi mõistetud keskerakondlast ei saa automaatselt erakonnast välja arvata. Kehtiva põhikirja järgi peaks väljaarvamisotsuse tegema erakonna juhatus. Kui Toobalit ja Laasit välja ei arvata, rikub erakonna põhikirja hoopis juhatus, selgitab Tartu ülikooli äriõiguse dotsent Andres Vutt .
Toobal annab vastulöögi: Simsoni ja Repsi loogika kohaselt tuleks ka Reps erakonnast automaatselt välja arvata  (84)
28.aprill 2016 17:02
Keskerakonna peasekretär Priit Toobal toob välja, et Keskerakonna kehtiv põhikiri näeb ette alused, mis võivad olla erakonnast väljaarvamise põhjusteks, millest üheks aluseks on ka erakonna põhikirja nõuete mittetäitmine.
Kohus: Keskerakonnas edasi toimuv jääb partei pädevusse  (25)
28.aprill 2016 16:28
Vana põhikirjaga jätkav Keskerakond peab võtma selge seisukoha, mida teha kriminaalkorras süüdi mõistetud erakonnaliikmetega. Keskerakonna noortekogu juhatus on seisukohal, et Priit Toobali ja Lauri Laasi erakonnast väljaarvamine oleks ebaõiglane ja tekitaks erakonnas asjatuid pingeid.
Kadri Simson: kriminaalkorras karistatud inimese väljaarvamine Keskerakonnast on automaatne ning see on vaja vaid vormistada  (180)
28.aprill 2016 12:09
Keskerakonna juhatus on tähtsaid otsuseid lükanud edasi kuni selgub, milline põhikiri kehtib. Nüüd on selge, et kehtib vana põhikiri, mille alusel on kriminaalkorras karistatud liikme erakonnast väljaarvamine automaatne ning Keskerakonna juhatusel on vaja see vaid vormistada, leiab Keskerakonna juhatuse liige ja riigikogu Keskfraktsiooni esimees Kadri Simson .
Kesknoored kritiseerivad "vanakeste" otsust: vanalinna ööelu piiramine on halb idee  (79)
28.aprill 2016 09:05
Keskerakonna Noortekogu juhatus teatas, et arutas omaenda partei poolt juhitud Tallinna linnavalitsuse ideed kehtestada kogu Tallinna vanalinnas kellaajaline piirang meelelahutusasutuste tegevusele ja alkoholi müügile ning võttis seisukoha, et antud otsus kahjustaks oluliselt pealinna turismi ja linna ettevõtluskeskkonda. Noored peavad vajalikuks, et antud küsimust arutaks ka Keskerakonna Tallinna nõukogu .
Priit Toobal: minu ja Lauri Laasi erakonda jäämine otsustati vana põhikirja järgi  (24)
27.aprill 2016 23:10
Riigikohus ei võta menetlusse Keskerakonna kaebust ringkonnakohtu ja maakohtu otsuse peale jätta kinnitamata Keskerakonna põhikirjamuudatused.