Keskerakond

VIDEO: Vallandatud Kesknädala peatoimetaja jättis bürooga hüvasti ning ennustas Keskerakonna sisesõja järgmist episoodi  (170)
30.september 2016 18:20
Eile Kesknädala peatoimetaja kohalt vallandatud Urmi Reinde tõdes Delfile antud videointervjuus, et Keskerakonnas on jõujooned vahetunud. Täna suundus üheksa aastat peatoimetajana töötanud Reinde viimast korda Kesknädala ruumidesse, et oma asjad kokku pakkida.
Mihkel Raud surus Kristen Michali: Keskerakond saab uue juhi 5. novembril, aga millal te Rõivase maha võtate?  (77)
30.september 2016 09:23
Eilses TV3 saates "Kolmeraudne" rääkisid majandus-ja kommunikatsiooniminister ning reformierkondlane Kristen Michal ja riigikogu keskfraktsiooni esimees Kadri Simson olukorrast kahes Eesti suurimas parteis ning presidendivalimistest.
Raimond Kaljulaid: Toomil, Kõlvartil ja Ivanoval oleks mõistlikum jätkata Keskerakonnaga  (161)
30.september 2016 00:10
Ligi viisteist aastat Edgar Savisaarele nõu andnud ja nüüd temast eemaldunud Raimond Kaljulaid ütleb intervjuus, et Savisaarest ei saa pärast erakonna esimehe kohast ilmajäämist enam kunagi ka Tallinna linnapead ega erakonna linnapeakandidaati.
GRAAFIK: Vaata, kes on Savisaare fanaatikud, kes siseopositsiooni toetajad ja kelle hääl on müügis  (130)
29.september 2016 20:09
Keskerakonna pikk sisevõitlus on liikumas lõpule. Mõne aja pärast tuleb Keskerakonnas uus kongress, kus tõenäoliselt kandideerib Kadri Simsoni juhitud siseopositsiooni liikmetest kas Simson ise või Jüri Ratas Keskerakonna esimeheks, kukutades lõpuks Edgar Savisaare.
Pinged Keskerakonnas jätkuvad. Karilaid: juhatus lasi Urmi Reinde Kesknädala peatoimetaja kohalt lahti  (147)
29.september 2016 18:05
Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid ütles pärast partei juhatuse koosolekut, et tuginedes vandeadvokaat Paul Varuli hinnangule, on võimalik garantiikirjad õigustühiseks kuulutada. Koosolekul otsustati veel lõpetada töösuhe Kesknädala peatoimetaja Urmi Reindega .
Olga Ivanova Keskerakonna sisetülist: mitmed vene noored on erakonnast juba lahkunud  (34)
29.september 2016 18:04
Riigikogu keskfraktsiooni liikme Olga Ivanova sõnul on inimesed hakanud näitama enda tõelist palet ja Keskerakonna valija saab sellest aru.
Kalle Muuli põhjendab: miks ma andsin viimasena IRList Kersti Kaljulaidi toetuseks allkirja?  (32)
29.september 2016 17:02
Isamaa ja Res Publica Liidu saadik Kalle Muuli ütles Delfile, et andis küll Kersti Kaljulaidi toetuseks allkirja, ent tegi seda taotluslikult IRLi fraktsioonist kõige viimasena.
VIDEO: Yana Toom jääb ka uue esimehega Keskerakonda: ega see pole minu abielu Edgar Savisaarega  (96)
29.september 2016 16:01
Keskerakonna aseesimees Yana Toom ilmus Keskerakonna juhatuse koosolekule ja tundus esmapilgul pisut ärritunud olevat: "Viimane Den za Dnjomi number, palju õnne!"
DELFI VIDEOD JA FOTOD: Keskerakonna juhatus kogunes nädala teisele kriisikoosolekule  (40)
29.september 2016 14:05
Keskerakondlastel toimus täna järjekordne suur koosolek. Viimane nädal on toonud hulga küsimusi nii Keskerakonna sisevõitluse, garantiikirjade, presidendivalimiste kui ka Keskerakonna erakorralise kongressi teemadel.
Savisaare leer tahaks korraldada tuhandete liikmetega hiigelkongressi, kontor peab seda võimatuks  (121)
29.september 2016 13:08
Keskerakonna Edgar Savisaare leeri esindaja Peeter Ernits ütles, et sel sügisel tulevale Keskerakonna kongressile tuleks kutsuda kõik Keskerakonna liikmed, et erakonnale kriitilises olukorras saaksid kõik erakondlased oma seisukohtasid väljendada. Erakonna peasekretäri kt Jaak Aab ei pea seda võimalikuks.
Jüri Luige tulised toetajad taganesid Keskerakonna ja EKRE põhimõttelise vastuseisu tõttu  (224)
29.september 2016 12:28
Eilne konsensuskandidaadi otsimine jättis riigikogus sõelale kaks väga tugevat presidendikandidaati: Kersti Kaljulaiu ja Jüri Luige.
Savisaare leeri võtmeisik Oudekki Loone teatas, et ei toeta Kaljulaidu presidendiks  (401)
29.september 2016 10:14
Keskerakonna sisetülides Edgar Savisaare poole hoidev Oudekki Loone teatas täna Facebookis, et tema ei toeta Kersti Kaljulaidi saamist presidendiks. Eile oli riigikogu keskfraktsiooni esimees Kadri Simson öelnud, et keskfraktsioon on valmis Kaljulaidi toetama .
Kadri Simson: Savisaarel on võimalus mitte olla halb kaotaja  (23)
29.september 2016 00:01
Simsoni sõnul ulatuvad garantiikirjade afääriga seotud nõuded partei vastu üle 800 000 euro, kuid erakonnal on vara palju rohkem.
Oudekki Loone: mina ei ole midagi valesti teinud  (1)
29.september 2016 00:01
Keskerakonna peasekretäri kohalt tagandatud Oudekki Loone ütles, et hiljuti Hundisilmal kokku saanud Edgar Savisaare leer ei arutanud erakonnast lahku löömist.
VIDEO: Kadri Simson: Mailis Reps on teinud raske kampaania, aga ta saab aru, et tema ei oleks kompromiss  (43)
28.september 2016 14:24
Keskfraktsiooni juht Kadri Simson rääkis pärast kohtumist Kersti Kaljulaiuga, et erakonna liikmetel on küll raske loobuda Mailis Repsi toetamisest, kuid erakond on valmis Kaljulaidu kompromisskandidaadina toetama.
VIDEO: Taavi Rõivas: esmasest üllatusest ei tuleks heituda, Kaljulaiule tuleb anda võimalus end tõestada  (31)
28.september 2016 13:11
Reformierakonna esimees, peaminister Taavi Rõivas ütles pärast Reformierakonna juhatuse koosolekut, et erakond otsustas konsensuslikult Kersti Kaljulaiu kandidatuuri presidendiks kandideerimisel toetada.
Savisaar kaotas Tallinna ja kesknoored, aga tal on endiselt Tartumaa  (115)
28.september 2016 12:50
Edgar Savisaar jäi eile Keskerakonna siseses võimuvõitluses ilma ka Tallinna linnast, mida ta pikki aastaid kõva käega juhtis. Tallinna linnajuhid keeldusid kohtumisel Savisaarega talle truudust vandumast . Küll on Savisaarega endiselt Tartumaa.
Savisaare kõikuv troon külvab Tallinna linnaametnikele hirmu töökoha kaotamise ees  (80)
28.september 2016 11:21
Linnaametnikud kardavad, et Keskerakonna sisevõitlus mõjutab Tallinna juhtimist ning eri leeri pooldajad võivad oma ametikohtadest mingil hetkel ilma jääda. Linnajuhid saatsid rahustuseks ühisavalduse: tegu on käest läinud kuulujuttudega.
Oudekki Loone: paljud erakonna eliidist tahaksid veel viimasel hetkel Eestiga kuristiku suunas kihutavale poliitilise eliidi vankrile hüpata  (58)
28.september 2016 07:45
Keskerakonna peasekretäri ametikohalt kõrvaldatud Oudekki Loone avaldas täna Kesknädalas pöördumise, milles tänab erakonnakaaslasi ja sõpru toetuse eest, kuid samas süüdistab teisi erakonnakaaslasi valijate huvide reetmises ja soovis hüpata kuristiku suunas kihutavale poliitilise eliidi vankrile.
Edgar Savisaare viimased päevad  (24)
28.september 2016 00:50
Keskerakonna volikogu toimub 15. oktoobril ja kongress 5. novembril. Esimesel püütakse Kalev Kallo asemele volikogu juhiks valida Kersti Sarapuu ja teisel Edgar Savisaare asemele partei juhiks Jüri Ratas.
Erik Moora: Metsaline märatseb veel  (3)
28.september 2016 00:30
Pool aastat oleme kogu rahvaga presidenti otsinud. Igaüks otsis küll eri kohast, aga pingutus oli pikk ja põhjalik, otsiti hoole ja armastusega.
Reformierakond astub sammu tagasi ja presidendikandidaadiks saab Kersti Kaljulaid  (288)
28.september 2016 00:10
Reformierakonna katsed suruda presidendikandidaadiks Jüri Luik nurjasid eelkõige Keskerakond ja EKRE. Eileõhtuse seisuga oli Reformierakond ainus erakond, kes tegelikult Kersti Kaljulaiu kandidatuuri sobivuses oma seisukohta veel ei kujundanud.
"Radar": Savisaar on isolatsioonis, nõuandjad moonutavad infot  (14)
27.september 2016 23:02
Mitte kunagi varem pole ühegi erakonna sisevõitlust nii lähedalt lubatud vaadelda. Kuidas käib Eesti suurima erakonna võimuvõitlus tegelikult? Mis asi on tagatoa kokkulepe? Millised mängud on poliitikas lubatud ja millised lahterdatakse alatuks? Telesaade "Radar" on nelja kuu jooksul jälginud olukorda Keskerakonnas.
Lugeja: linnapead tulevad ja lähevad, kuid Tallinn jääb veel mitmeteks põlvkondadeks  (1)
27.september 2016 13:23
Keskerakondlane Mailis Reps ütles tänases Eesti Päevalehes , et Edgar ei olegi poliitiliselt enam keegi. Ta on olnud aasta aega töölt kõrvaldatud, aga Tallinnas ei ole midagi juhtunud, pigem oleme näinud vähem naljakaid pressikonverentse ja maine on paranenud. Lugeja avaldab oma arvamust.
Simson: uus riigipea peab tegelema ennekõike kodumaiste probleemidega  (17)
27.september 2016 11:13
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimehe Kadri Simsoni sõnul näitavad rahvusringhäälingu avaldatud erakondade toetusreitingud seda, et Keskerakond suutis presidendivalimiste raames oma sõnumit kõige selgemalt edastada.
Kas ja kuidas mõjutatavad Keskerakonna sisetülid Eesti poliitikamaastikku?  (3)
27.september 2016 09:43
Keskerakonnas toimuvad tormilised sündmused alates laupäeva õhtupoolikust. Üleeile Keskerakonna peasekretäri ametist taandatud Oudekki Loone sõnul toimub erakonna sees maailmavaateline lahing, milles garantiikirju kasutatakse poliitvõitluse vahendina. Hea lugeja! Kas ja kuidas mõjutab selline sisetüli üleüldist Eesti poliitikat? Millised võiksid olla Keskerakonna mainet päästvad sammud? Jaga oma mõtteid ja arvamusi aadressil rahvahaal@delfi.ee või kommentaariumis!
Erakondade reitingud: EKRE ja Vabaerakonna toetus aasta madalaim  (294)
27.september 2016 09:38
Septembris langesid Konservatiivse Rahvaerakonna ( EKRE ) ja Vabaerakonna toetused aasta madalaimale tasemele, selgus rahvusringhäälingu uudistetoimetuse tellitud Turu-uuringute ASi üle-eestilisest tuhande vastajaga küsitlusest. See tõi kaasa olukorra, kus valitsuskoalitsiooni ja opositsioonierakondade summaarsete toetuste vahe on muutunud minimaalseks.
Riigikogu soovib uue presidendi-kandidaadi leida hiljemalt neljapäeva hommikuks  (37)
27.september 2016 00:10
Kandidaat peab saama laia toetuse kõigi erakondade seas, praegu aga üksmeelt ei paista.
Mailis Reps: Edgar ei ole poliitiliselt enam keegi  (396)
27.september 2016 00:10
Keskerakonna rahaasju nimetab Reps hallideks, kui mitte mustadeks. Auditeeritakse ka ajalehte Kesknädal ja erakonna sinna antud raha liikumist. Ei ole välistatud, et erakonnale on nõudeid võetud veelgi, kuid Repsi kinnitusel pankrotti ei minda.