Keskerakond

Jüri Ratas Mikseri taandumisest: poliitilise vastutuse võtmine ja uutele tegijatele võimaluse andmine on iseenesest hea tava  (12)
30.mai 2015 13:39
Sven Mikseri otsus loobuda Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimeheks kandideerimisest on mõistetav. SDE ei saavutanud riigikogu valimistel loodetud tulemust ning samuti pole suur osa nende liikmeid ja valijaid rahul tänase koalitsioonileppega.
OTSE: Sotsid kogunesid Mikseri ja Ossinovski vahel valima  (28)
30.mai 2015 11:26
Sotsiaaldemokraadid kogunesid täna valima erakonnale esimeest ja teisi parteijuhte. Senisele erakonna esimehele Sven Mikserile pakub konkurentsi Jevgeni Ossinovski .
Erki Savisaar: arusaadav, et USA tahab esindust turvata, aga võib-olla tuleks saatkond kaugemale kolida  (100)
29.mai 2015 13:14
Riigikogu julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjoni aseesimees Erki Savisaar (Keskerakond) leiab, et ilmselt USA oma saatkonna ümber rakendatud turvaplaanidest ei loobu ja võib-olla ei ole õige seda neilt ka nõuda, küll aga oleks lahenduseks, kui Ühendriikide saatkonnale leitaks privaatsem asukoht kesklinnast kaugemal.
Soome president Sauli Niinistö nimetas Juha Sipilä uue valitsuse ametisse  (1)
29.mai 2015 10:36
Soome president Sauli Niinistö nimetas ametisse peaminister Juha Sipilä uue valitsuse, milles on kokku 14 ministrit. Tegemist on Soome ajaloo 74. valitsusega.
Andres Tarand: Tuhat pagulast paigutame ära, sealt edasi tekib mure  (56)
28.mai 2015 10:04
Ekspeaminister Andres Tarand leiab, et praegune valitsus on jäänud hätta oma sammude rahvale arusaadavas keeles selgitamisega ning püüab neid läbematult lihtsalt läbi suruda.
Poliitskandaalides vaevlev Viimsi valis uue volikogu esimehe ja vallavanema  (13)
27.mai 2015 15:58
Viimsi vallavolikogu valis tänasel korralisel istungil volikogu esimeheks Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda kuuluva Mailis Alt’i ning vallavanemaks Reformierakonna meeskonnas oleva Alvar Ild ’i.
Soome uus valitsus: peaminister Sipilä, välisminister Soini, rahandusminister Stubb  (37)
27.mai 2015 15:03
Neljapäeval Soome peaministriks kinnitatav keskerakonna esimees Juha Sipilä teatas kolmapäeval, et tema valitsuses hakkab olema 14 ministrit. Keskerakond saab kuus, koonderakond neli ja Põlissoomlased samuti neli portfelli.
Keskerakond: üks tööaasta peaks võrduma ühe pensioniaastaga  (42)
27.mai 2015 14:17
Riigikogu Keskerakonna fraktsioon andis täna sotsiaalkaitseminister Margus Tsahknale üle arupärimise, millega soovitakse tähelepanu juhtida Eesti ebavõrdsele pensionisüsteemile, mis soosib ennekõike suurema palgaga töötavaid inimesi. Riigikogu sotsiaalkomisjoni liikme Marika Tuus-Lauli hinnangul tuleb Eesti pensionisüsteemi muuta taoliselt, et ka miinimumi kuni keskmist palka saavate inimeste üks tööaasta hakkaks võrduma ühe pensioniaastaga.
Täna valib Viimsi vallavolikogu uue volikogu esimehe ja vallavanema  (7)
27.mai 2015 12:05
Seoses senise Viimsi vallavolikogu esimehe Priit Robase ja vallavanem Jan Trei tagasiastumisega valib Viimsi vallavolikogu 27. mail toimuval istungil uue volikogu esimehe ja vallavanema ning kinnitab ametisse abivallavanemad.
Jaak Juske on valmis linnavolikogu aseesimehe tööd tasuta tegema  (12)
27.mai 2015 09:48
Sotsiaaldemokraadid seavad neljapäeval toimuval Tallinna linnavolikogu aseesimehe valimistel üles fraktsiooni aseesimehe Jaak Juske kandidatuuri. Erinevalt oma vastaskandidaadist Lauri Laatsist on Juske valmis seda tööd tegema tasuta.
Augustis toimuma pidanud Keskerakonna kongress lükkub Edgar Savisaare paranemist oodates sügisesse  (35)
23.mai 2015 19:45
Keskerakonna pressisekretär Taavi Pukk ütles Delfile, et erakond pole seda küll ametlikult kinnitanud, kuid tõenäoliselt kogunetakse augustis toimuma pidanud kongressile hoopis septembris või oktoobris.
Keskerakonna viis mõtet enne Reformierakonna üldkogu: kui palju võtavad Kaja Kallas, Rein Lang, Urmas Paet ja teised "pettunud" juhatuses kohti?  (103)
23.mai 2015 19:04
Pühapäeval, 24. mail koguneb peaministripartei pidama oma üldkogu Tartus Vanemuise teatri väikeses majas. Tegemist on Reformierakonna põhikirja järgse kõrgeima juhtorganiga, mille kogunemine on mõistetavalt väga tähtis sündmus, eelkõige just esimehe ja juhatuse valimiste tõttu.
Jaanus Karilaid: Praegune "psühholoogiline kaitse" jätab Eestist baarikakleja mulje  (70)
22.mai 2015 13:36
Julgeolekuaukude lappimist tuleb alustada peeglisse vaatamisega ja meie reaalse kaitsevõime tõstmisega. Psühholoogiliseks kaitseks valitsuse poolt palgatud Ilmar Raag on aga täna asunud psühholoogilise kaitse sildi taga tsementeerima tänase võimuliidu jalgealust.
Kadri Simson ennustab ööistungeid ja peaministri umbusaldamist  (81)
22.mai 2015 12:49
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson prognoosib, et enne kui riigikogu suvisele vaheajale siirdub, toimub parlamendis veel mitu erakorralist istungit, mis toovad kaasa ka ööistungid.
Viimsi vallavanem ja volikogu esimees astuvad tagasi  (12)
22.mai 2015 11:39
Viimsi vallavalitsus teatas täna, et vallavanem Jan Trei ja volikogu esimees Priit Robas esitasid tagasiastumisavalduse.
Süüdimõistetud Urbo Vaarmann: olen poliitiline laip  (61)
21.mai 2015 13:16
Urbo Vaarmann ütles pärast kohtuotsuse teada saamist ERR-i raadiouudistele, et tegemist oli poliitilise protsessiga, mille käigus on endise riigikogu saadiku väitel paljud inimesed kannatada saanud ja isegi hukkunud.
Endine Keskerakonna saadik Urbo Vaarmann tunnistati kelmuses ja pistise andmises süüdi  (56)
21.mai 2015 10:57
Tartu maakohus tunnistas Urbo Vaarmanni (38) kokkuleppemenetluses süüdi soodustuskelmuses ja pistise andmises ning mõistis talle kahe aasta ja kuue kuu pikkuse tingimisi vangistuse kahe aasta ja kuue kuu pikkuse katseajaga, mille jooksul peab ta alluma kriminaalhoolduse kontrollnõuetele.
Keskerakond jättis okupatsiooni õigustanud liikme Tartu piirkonna juhatusse  (113)
21.mai 2015 09:54
Kuigi mitmed võitluskaaslased mõistsid 9. mail Nõukogude okupatsiooni kiitnud Keskerakonna Tartu piirkonna juhatuse liikme Ahto Lauri sõnavõtu hukka, siis mingeid reaalseid sanktsioone teole ei järgne ja mees võib parteid edasi esindada.
Keskerakonna pressisekretärist Taavi Pukist sai ühtlasi Tallinna volikogu avalike suhete nõunik  (9)
20.mai 2015 12:02
Kahe nädala eest lahkus Tallinna linnavolikogu kantselei avalike suhete nõuniku kohalt Ester Šank, kelle asemel asus sellele ametikohale Keskerakonna pressisekretär Taavi Pukk .
Siret Kotka: Reformierakonnal on aeg astuda tagasi, et valitsus saaks minna edasi  (97)
19.mai 2015 19:00
Värske TNS Emori küsitluse kohaselt kukkus Reformierakonna toetus 19% -le, mis tähendab lausa 9%-list toetuse langust. See on tõeliselt jahmatav, sest vaid kuu aega tagasi oli peaministripartei toetus veel 28%. Järelikult, ideedekriisis vaevlev Reformierakond ja selle valitsus on nii mitmeski küsimuses tõsiselt mööda pannud ja antud juhul pole peamiseks teemaks enam maksutõusud, vaid valijate üleüldine sügav pettumus Rõivase valitsuses.
Kesklinna vanem Nääme on järjest sügavamal mudas: Valga kultuurimaja räägib valimiseelse ürituse kohta temast erinevat juttu  (37)
19.mai 2015 12:03
Tallinna kesklinna linnaosavalitsus maksis valimiste eel kinni Valgas kahe ürituse korraldamise. Kesklinna valitsust juhib Alar Nääme , kes varem on olnud Valga abilinnapea ja kes riigikokku kandideeris Valgamaa, Võrumaa ja Põlvamaa ringkonnas.
Yana Toomi vastus Ilmar Raagile: me demonstreerime teisele poole Narva jõge valmisolekut pidada sõda, ent lisaks Putini Venemaale saadame sõnumi ka maksumaksjatele, kelle emakeeleks ei ole eesti keel  (431)
18.mai 2015 15:44
Selle asemel, et alalõpmata rääkida ohtlikust Vene propagandast, oleks targem keskenduda hoopis sellele, kuidas lahendada probleeme, mille pinnal ühiskonnas tekivad lõhed, leiab europarlamendi liige Yana Toom .
Nestor soovib sotside jätkamist valitsuses Mikseri juhtimisel: kui me lahkuks valitsusest, tähendaks see Keskerakonna ja oravate võimuliitu  (104)
18.mai 2015 13:23
Sotsiaaldemokraatide juhatuse liige Eiki Nestor arvab, et erakond peaks jätkama valitsuses ning juhiks peaks jääma Sven Mikser .
Kas Savisaare kadumine pildilt aitas Keskerakonnal populaarsust kasvatada?  (149)
18.mai 2015 10:37
Keskerakonna toetajaid peetakse enamasti Edgar Savisaart lambakarja kombel pimesi järgivaks kambaks. Kui aga Savisaar kadus raske haiguse tõttu mitmeks kuuks pildist, hakkasid Eesti poliitikas juhtuma imelikud asjad – Reformierakonna ja IRLi toetus langes, Keskerakonna oma aga hakkas tõusma.
Dmitri Dmitrijev: majutusasutuste käibemaksu tõus laastab Ida-Virumaa turismisektori  (13)
17.mai 2015 14:00
Valitsuse plaanitav käibemaksutõus majutusasutustele lööb valusalt Ida-Virumaa turismisektorit, mille konkurentsivõime tõstmiseks tuleks käibemaksu hoopis langetada varasemale viiele protsendile, tõdes riigikogu Ida-Virumaa toetusrühma esimees Dmitri Dmitrijev.
Jüri Ratas: Eesti riigipea valigu rahvas, mitte erakondade tagatoad  (95)
17.mai 2015 10:51
Eesti Vabariigis on pärast iseseisvuse taastamist toimunud juba viied presidendi valimised. 1992. aastal said esimeses voorus valida Eesti Vabariigi kodanikud ning enim hääli kogusid toona Arnold Rüütel, keda toetas 195 743 inimest (41,8%) ja Lennart Meri, kes pälvis 138 317 toetushäält (29,5%).
Värske uuring: Koalitsioonierakondade reiting on võrreldes valimistega kahanenud 17 protsendi võrra  (112)
16.mai 2015 18:41
ERRi värske erakondade populaarsuse uuringu andmetel on koalitsiooni kuuluvate erakondade koondreiting kahanenud võrreldes riigikogu valimiste tulemustega 17 protsendi võrra.
Janek Mäggi Reformierakonna langusest: leebe loomuga hea poiss Rõivas ei osanud end pärast valimisi peaministrina kehtestada  (125)
16.mai 2015 13:35
Kõige suurem reitingu languse põhjus oli avalikkuses maad võtnud mulje, et Taavi Rõivase juhitud Reformierakond ei suuda töötavat koalitsiooni kokku panna. Et see, mis välja kukkus, ei tööta ega hakkagi töötama. Et Reformierakond ei suuda adekvaatselt valitsemist juhtida.
FOTOD: Erakonnakaaslased käivad Edgar Savisaart haiglas vaatamas  (77)
15.mai 2015 19:21
Raskest haigusest paranemiseks Tartust Ida-Tallinna keskhaiglasse toodud Tallinna linnapea Edgar Savisaart käivad aktiivselt külastamas erakonnakaaslased ja kollegid Tallinna linnavalitsusest.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476