Keskerakond

Mailis Reps: ma ei oleks kaugel ja kõrgel seisev elitaarne president  (94)
24.juuni 2016 23:55
Esimest korda ajaloos Edgar Savisaare seljatanud Mailis Reps tuli üleöö jõuliselt pildile. Ta on nüüdsel presidendirallil ainus, kel on koos tervelt 27 riigikogu liikme toetavad hääled.
Mailis Reps: Brexit tähendab muutusi, mille lõpp on ennustamatu  (45)
24.juuni 2016 16:13
Suurbritannia rahvahääletuse tulemus on üllatuslik. Kuigi juba enne referendumit usuti, et tulemus tuleb tasavägine, siis pigem arvati, et otsus jääb Euroopa Liitu jäämise kasuks. Napp Euroopa Liidu vastaste võit tähendab lõhet Suurbritannia ühiskonnas ning siseriiklikke muutusi, teatas Keskerakond.
Oudekki Loone: Euroopa Ühendriikide loomise projekt on läbi kukkunud  (40)
24.juuni 2016 12:05
Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni liige ja Keskerakonna peasekretär Oudekki Loone leiab, et brittide otsus lahkuda Euroopa Liidust on selge signaal sellest, et Euroopa Ühendriikide loomise projekt on läbi kukkunud ning liit peab püsima jäämise nimel tõsiselt peeglisse vaatama, teatas Keskerakond.
Enn Eesmaa: kindlasti näitab brittide lahkumine ka Euroopa Liidu tugevust  (48)
24.juuni 2016 10:26
Äsjatoimunut võib ja koguni peaks pikalt kommenteerima ning seda tuhanded analüütikud ja kommentaatorid kindlasti ka teevad. Mina pean Suurbritannia otsust ennekõike selle koondriigi rahvaste vabaks tahteväljenduseks.
Yana Toom: jutte „õnnelikust Putinist, kes on ainus, kes Brexitist võidaks” võib vaadelda kui EL-ist lahkumise vastaste raskekahurväge  (45)
22.juuni 2016 15:59
23. juuni referendumil otsustab Suurbritannia rahvas, kas nende riik jääb Euroliitu.
Oudekki Loone: Eesti huvides on lõpetada poliitika ja ajakirjandus, mis jälgib tahavaatepeeglist paistvat ning püüab meist teha Okupatsioonide muuseumi  (124)
22.juuni 2016 13:32
Viimastel nädalatel tegeletakse meedias usinalt sellega, et jätta avalikkusele muljet Keskerakonnast kui kriisis ja lagunevast parteist, mida juhib vana invaliidist esimees, kellel pole mingit võimu ning keda ümbritsevad ilusad tüdrukud, võimuahned diletandid ja “tiblad”.
Oudekki Loone ja Jüri Ratas Ekspressi artikliga ei nõustu: mitte keegi pole nii rumal, et püüda erakonna esimehe kohta osta  (29)
21.juuni 2016 14:13
Täna ilmus Eesti Ekspressis artikkel, milles kirjeldatakse Simsoni leeri plaani Edgar Savisaar erakonna liidrirollist tõugata. Jüri Ratas lükkab aga Ekspressi väited ümber ning Keskerakonna peasekretär Oudekki Loone peab artiklit ilukirjanduseks.
Kas nüüd see juhtubki? Keskerakond võetakse Savisaarelt üle raha ja jõuga  (84)
21.juuni 2016 01:03
Kadri Simson, Mailis Reps, Jüri Ratas ja nende toetajad mõtlesid välja plaani, kuidas Keskerakond üle võtta. Esiteks tuleb kätte saada kõik olulised võimukohad parteis. Teiseks külvata Savisaar rahaga üle.
Mailis Repsil on riigikogus ülesseadmiseks vajalikud hääled koos  (15)
20.juuni 2016 16:12
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson teatas täna, et Mailis Repsil on esimese presidendikandidaadina koos vajalikud allkirjad Riigikogus ülesseadmiseks. Täpsemalt on tema esitamiseks oma toetusallkirja andnud kõik 27 Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liiget.
Keskerakond viib alkoholiseaduse uuele ringile  (39)
20.juuni 2016 13:16
„Alkoholitarbimise negatiivne mõju Eesti tervishoiusüsteemile on otseselt üle 30 miljoni, kaudne mõju majandusele on üle 200 miljoni euro aastas. Ühe lausega: Eesti põhiseadus käsib riigil võtta tarvitusele meetmeid rahva tervise kaitseks!"
Järgmise aasta kohalikud valimised võivad tuua murrangu Tallinna võimuladvikusse  (113)
19.juuni 2016 08:03
2017. aasta sügisel toimuvad kohaliku omavalitsuse valimised toovad suure tõenäosusega kaasa murrangu Tallinna linnavalitsuse töösse. Nimelt võib üheks Tallinna linnapeakandidaadiks saada praegune majandus- ja taristuminister Kristen Michal, suureks favoriidiks on aga Savisaare vastasleeri kuuluv keskerakondlane Jüri Ratas.
Oudekki Loone: Kesk- ja Reformierakond on tähelepanu keskpunktis  (46)
17.juuni 2016 14:28
Keskerakonna peasekretär Oudekki Loone leiab Postimehe tellitud ja Emori poolt läbi viidud erakondade populaarsusuuringuid kommenteerides, et kaks massierakonda eristuvad selgelt ülejäänutest ning on hetkel rahva tähelepanu keskpunktis.
VIDEO: Reps: Savisaare võitmine ei jää minu ainsaks üllatuseks  (62)
16.juuni 2016 15:40
Keskerakonna presidendikandidaat Mailis Reps ütles Delfile, et ei usu, et erakondlik kuuluvus võib vähendada tema võimalusi saada valituks Eesti presidendiks.
Õpetajad ja lapsevanemad on vihased: pidime Merekalda kooli sulgemisest lugema meediast  (85)
15.juuni 2016 17:03
Tallinna Merekalda kooli õpetajad ja lapsevanemad on šokis ja endast väljas, kuna pidid Delfi artiklist lugema, et nende kool pannakse kinni. See fakt on seda hämmastavam, et aastaid lubati kooli igal suuremal koosolekul, kus ka abilinnapea kohal oli, et muretsemiseks pole põhjust. Lubati, et kooli asutakse remontima ja tagasi tuuakse ka gümnaasiumiosa.
Karilaid Toobali skandaalist: Keskerakond on liikumas täieliku avatuse poliitika poole. Varsti paneme juba kaamerad ka kuhugi  (74)
15.juuni 2016 11:56
Kommenteerides Eesti Ekspressi uudist, mille kohaselt Jaanus Karilaid sundis Priit Toobali ametlist lahkuma, ütles Karilaid ise, et Keskerakond on liikumas täieliku avatuse poliitika poole.
Seks ja šantaaž Keskerakonna ladvikus: suhe teismelisega sundis Priit Toobali poliitikast lahkuma  (57)
15.juuni 2016 02:00
Ekspress avaldab põhjuse, miks Priit Toobal tegelikult Keskerakonnast ja poliitikast lahkus – ta langes šantaaži ohvriks.
Pardijahi lõpp  (26)
14.juuni 2016 08:54
Keskmise ajakirjaniku jaoks on ideaalne poliitik ilmselt Albikerä Antsu taoline, keda saab igast asendist sõimata.
Repsi kiri erakonnakaaslastele: Eesti president on midagi enamat, kui vaid ülemvälisminister  (36)
13.juuni 2016 10:03
Keskerakonna presidendikandidaadiks valitud Mailis Reps teatas erakonnakaaslastele saadetud kirjas, et nüüd alles algab presidendivalimiste raske töö.
Savisaare kiri erakonnakaaslastele: kindlasti peame seisma selle eest, et presidendi valiks valijameeste kogu  (112)
13.juuni 2016 09:48
Keskerakonna esimees Edgar Savisaar saatis täna erakonnakaaslastele kirja, milles soovitas kõigil erakonna presidendikandidaadiks valitud Mailis Repsi toetada.
Mailis Reps: alles taheti mind Keskerakonnast välja visata, nüüd olen juba presidendikandidaat  (108)
13.juuni 2016 00:10
Laupäeval valis Keskerakonna volikogu tulemusega 90 : 78 erakonna presidendikandidaadiks Mailis Repsi, mitte erakonnajuhi Edgar Savisaare. Repsi sõnul hindas Savisaar olukorda valesti ega arvestanud kaotuse võimalusega. Ühtlasi usub Reps, et teised erakonnad võtavad nüüdseks ametlikku Keskerakonna kandidaati hoopis tõsisemalt.
Analüüs: Repsi võit tõi Keskerakonna suurelt presidendivalimiste mängu ja raskendas Savisaare seisu erakonnas  (48)
12.juuni 2016 19:30
Mailis Repsi eilsel võidul Edgar Savisaare üle on kaks tagajärge - Keskerakond muutus presidendivalimistel oluliseks tegijaks, sellal kui Edgar Savisaare positsioon Keskerakonnas nõrgenes veelgi.
NÄDAL PILDIS: Poliitiliselt kuum, eluliselt soe ja ilmalt vihmane
12.juuni 2016 14:20
Juuni teine nädal möödus kiirelt. Saarlased ja hiidlased vedasid köit, keskerakond valis presidendikandidaati, Soomes elavad eestlased süütasid jaanitule ja veel palju muudki püüdsid Ekspress Meedia fototiimi liikmed oma kaameratega kinni. Siin on kümme hetke nädalast.
Simson: Savisaar ei oska enam oma erakonda lugeda  (170)
12.juuni 2016 12:32
Keskerakonna riigikogu fraktsiooni esimees Kadri Simson kommenteeris, et Mailis Repsi eilne võit Edgar Savisaare üle näitab, et Savisaar ei oska enam oma erakonda lugeda. Vanasti poleks ta kunagi läinud valimistele, mille võitmises ta kindel polnud, seekord ta aga lihtsalt ei teadnud, mida erakonnakaaslased tegelikult arvavad.
Urmas Sutrop: oluline on see, et me valime presidenti Eestile, mitte erakonnale  (39)
12.juuni 2016 09:46
Me kõik soovime Eestile parimat presidenti. Kõige parima presidendi saame siis, kui erakonnad tahavad ja suudavad omavahel kokku leppida, kes on parim presidendikandidaat. Kõik saavad ju aru, et kui iga erakond esitab riigikogus oma presidendikandidaadi, siis riigikogus presidenti ei valita.
Ajaloolised valimised: Edgar Savisaar sai sisevalimistel esmakordselt lüüa  (180)
11.juuni 2016 21:33
Tänane kaotus Keskerakonna presidendikandidaadi valimisel oli Edgar Savisaare esimene erakonnasisene lüüasaamine teise kandidaadi vastu. Täna kogus Mailis Reps 169 volikogu liikmete häälest 90, Edgar Savisaar aga 78.
Oudekki Loone: loodan, et konkureerivad poliitikud suudavad säilitada rahu ning mitte oma vererõhku liigselt kõrgeks ajada  (69)
11.juuni 2016 20:26
Keskerakonna peasekretär Oudekki Loone avaldab Facebooki seinal lootust, et konkureerivad poliitikud suudavad säilitada rahu ning mitte oma vererõhku Keskerakonna presidendikandidaadi valiku peale liigselt kõrgeks ajada.
Siim Kiisler: Repsi võiduga vähenes Savisaare tegelik võim oma erakonnas  (46)
11.juuni 2016 17:43
Riigikogu liige ja IRLi aseesimees Siim Valmar Kiisler ütles, et Keskerakonna otsus valida Mailis Reps presidendikandidaadiks on tervitatav. „Sellega vähenes selgelt Edgar Savisaare tegelik võim oma erakonnas,“ ütles Kiisler.
Soome ekspeaminister Stubb kaotas erakonnajuhi koha  (19)
11.juuni 2016 17:01
Soome elavaloomuline Euroopa Liidu meelne ekspeaminister ja rahandusminister Alexander Stubb kaotas täna parteikongressil Koonderakonna esimehe koha, jäädes pea saja häälega alla siseminister Petteri Orpole.