Keskerakond

Enn Eesmaa: kindlasti aga jätkub Venemaal neid, kes Boriss Nemtsovi tööd jätkavad  (3)
28.veebruar 2015 08:07
Keskerakonna aseesimees Enn Eesmaa leiab, et Moskva kesklinnas maha lastud endine asepeaminister Boriss Nemtsovi surm on tragöödia ning loodab, et adekvaatne juurdlus mõrvarid välja selgitab.
Kes võidab?  (14)
28.veebruar 2015 03:30
Juba homme südaööl on meil esialgsed valimistulemused käes. Eri uuringufirmad ennustavad võitjaks kord Reformi-, kord Keskerakonda. Muidugi võib minna ka sootuks kolmandat moodi, mis oleks vahva üllatus. Kuid suure tõenäosusega avaliku arvamuse uurijad siiski ei eksi. Nii et emb-kumb?
Faktum&Ariko uuring: Keskerakonna ülekaal Tallinnas on ülivõimas  (288)
27.veebruar 2015 20:42
Faktum & Ariko korraldatud küsitluse tulemuste põhjal annaks pealinnas oma hääle 39 protsenti valijatest Keskerakonnale, 10 protsenti Reformierakonnale, kuus protsenti Sotsiaaldemokraatlikule Erakonnale ( SDE ) ning viis protsenti Isamaa ja Res Publica Liidule ( IRL ).
Reitingud: Reformierakond kasvatas toetust, EKRE langeb  (448)
27.veebruar 2015 20:20
Suurim võimupartei Reformierakond on suutnud eelnevatel kuudel langema kippunud reitingut sel nädalal taas tõsta ja riigikogu hakkavad nad jagama viie konkurendiga, ent EKRE on mõned protsendipunktid kaotanud, selgus Postimehe tellitud EMORi uuringust .
Mille järgi valida poliitikatöö tegijaid?  (4)
27.veebruar 2015 14:54
Valimisotsuse tegemist võib võtta kui tööintervjuud – palkame ju kodanikena 101 inimest neljaks aastaks Riigikogusse tööle.
RIIGIKOGU VALIMISED 2011: Masu kasvatas erakondi: läbimõeldud kampaania ja tagasihoidlikud lubadused  (6)
27.veebruar 2015 14:45
Võrreldes neli aastat varem, buumiaja tipus peetud valimiste kampaaniaga, möödusid 2011. aasta valimised palju tagasihoidlikumas ja konservatiivsemas õhkkonnas. Tagasivaates võib isegi öelda, et need olid taasiseseisvunud Eesti igavaimad, kuid seda positiivses tähenduses.
FOTOD: Keskerakond saatis alaealised vabariigi aastapäeval välireklaami keeldu rikkuma  (30)
27.veebruar 2015 13:45
"Eesti Vabariigi aastapäeval toimetasid Liivalaia tänava ja Pärnu maantee ristmikul Savisaare salapärased mehikesed plakatitega "Vali 713!". Politsei võttis välireklaami teinud inimesed endaga kaasa," kirjutab fotode autor. Vihjeid samasuguste plakatitega inimeste kohta tuli tol päeval mitmelt poolt üle linna.
Anette Parksepp: Keskerakond kasutas vabariigi aastapäeva välireklaamiks  (19)
27.veebruar 2015 13:07
Käisin vabariigi aastapäeval Lasnamäel jalutamas. Kui ma hakkasin sealt lahkuma, nägin üle tee seismas kaht neiut siltidega „Vali 713!". Vaatepilt tundus veider mitmel moel. Esiteks, kuidas selle välireklaamiga nüüd oligi? Teiseks, kas noortel inimestel pole riigipühal tõesti paremat teha, kui seista kellegi valimisplakatitele toetudes uduvihmases ja külmas linnas autotee ääres? Eriti praegusel ajal, kui neiude reklaamitud linnapea on grippi haigestunud, nii et ei saa osaleda valimisdebattides. Gripiajal tuleks ikka kodus püsida, mitte väljas pisikuid ja külmetust korjata.
Euroliidu surve immigrantide Eestisse asustamiseks kasvab  (73)
27.veebruar 2015 09:19
Itaaliat ja Maltat tabanud immigrantide tulv on käivitanud ELi ühise immigratsioonipoliitika väljatöötamise. Surve immigrantide solidaarseks jagamiseks puudutab ka Eestit.
Kuulsaimad parteikargajad valimiste eel: äripartnerid Eerik-Niiles Kross ja Kaur Kender  (39)
27.veebruar 2015 08:29
Äripäev analüüsis reetlikke tegelasi, kes on kirglikult ühte erakonda promonud ja siis vastaserakonda kiitma hakanud. Jutt oli Kaur Kenderist , kellele Reformierakond Sirbi peatoimetaja koha sokutas. (Sirp oleks vist tänaseks küll suguelundimetsaks muudetud!). Äripäev järeldas, et peelakkumine pole meelakkumine.
Alo Raun: Vali riigikokku naine!  (42)
26.veebruar 2015 21:24
Eesti poliitika üks silmatorkavamaid kitsaskohti on naiste madal esindatus. Kusjuures see probleem on astmeline - mida kõrgemale võimuvertikaalis liikuda, seda vähemaks reeglina naisi jääb. Kui enam-vähem iga teine valija ning parteiliige on naine, siis valimisnimekirjades on neid neljandik ning riigikogus vaid iga viies. Rääkimata erakonnajuhi või nimekirja esinumbri kohast - tänavu kandideerivate parteide hulgas on siin suhe üks üheksale naiste kahjuks. Trendile sõuab vastuvoolu üksnes Kristiina Ojulandi juhitav Rahva Ühtsuse Erakond .
DELFI VIDEO: Kas Savisaar väldib debatte, sest ta ei jaksa poolteist tundi järjest püsti seista?  (369)
26.veebruar 2015 19:52
Keskerakonna esimees Edgar Savisaar jättis eile tulemata Delfi TV debatile. Sotsiaaldemokraatide esimees Sven Mikser kommenteeris, et Savisaar lihtsalt ei jaksa poolteist tundi kestva debati ajal püsti seista ja seetõttu ta ka ei käi debattidel kohal.
RIIGIKOGU VALIMISED 2011: Nimekirjades soleerisid vanad poliitstaarid ja üksikud edukad debütandid  (1)
26.veebruar 2015 17:00
Riigikogu 2011. aasta valimised peeti juba täielikult kinnistunud parteimaastikul. Domineeris neli suurt parteid ehk valitsevad Reformierakond ja Isamaa ja Res Publica Liit ning opositsioonilised Keskerakond ja Sotsiaaldemokraatlik Erakond.
FOTOD ja VIDEO: Esmakordselt neil valimistel! Keskerakonna esimees Edgar Savisaar jõudis valimisdebatile!  (163)
26.veebruar 2015 13:33
Keskerakonna esimees Edgar Savisaar jõudis täna nende valimiste teadaolevalt esimesse debatti tema poliitiliste oponentidega. Täna salvestati Kuku raadios Savisaare debatt Reformierakonna esimees Taavi Rõivasega, mis jõuab eetrisse homme.
RIIGKOGU VALIMISED 2011: Eelmäng: mõõn majanduses ja erakondade siseasjades ning kurikuulus "kolmandik sulas"  (4)
26.veebruar 2015 11:56
Riigikogu 2011. aasta valimised peeti ajal, mil üleilmse majanduskriisi sügavaim põhi oli seljatatud ja inimestele terendas euro tulekuga lootus helgemale tulevikule.
Keeleinspektsioon tegi Keskerakonnale hoiatuse  (31)
26.veebruar 2015 10:16
Keeleinspektsioon tegi Keskerakonnale menetluse käigus hoiatuse, kuna osa valimisreklaamides oli venekeelne tekst esikohal.
Vanim valimiste võitja oli 94aastane
26.veebruar 2015 05:15
Maalehe teadmisveerg “Tuna & täna” jagab huvitavaid fakte parlamendivalimiste kohta meilt ja mujalt.
BLOGI: Jürgen Ligi ETV valimisstuudios: Urve Palo laulab Ossinovski suuga Räägi kaasa ja säutsu!  (89)
25.veebruar 2015 21:26
Kolmapäeval läks eetrisse viimane Valimisstuudio enne käimasolevaid riigikogu valimisi.
Vihane lugeja: jää vait, poliitik – sinu reklaam ongi peamine põhjus, miks ma sind ei vali!  (99)
25.veebruar 2015 17:24
Viimasel ajal olen näinud nii palju Reformierakonna, IRL-i, aga nendest veel enam Keskerakonna reklaame, et ma ei suuda enam vastu panna ja pean pöörduma avalikkuse poole, et see terroriseerimine lõpeks. Ma ei suuda enam lugeda lehti, vaadata televiisorit ega isegi Youtube'i videosid, sest iga video alguses kõlab lause: "Rahu, see reklaam lõpetab end ise!"
DELFI SUUR VALIMISDEBATT: Rõivas: kui Edgar peaks valimised võitma, siis esimese asjana ta helistab Svenile. Mikser: ta helistab ilmselt hoopis Rosimannusele  (402)
25.veebruar 2015 16:55
Kolmapäeval toimus Delfi ja Eesti Päevalehe toimetuses peaministrikandidaatide valimiseelne debatt, kuhu kutsutud kuue soosikuks peetava erakonna esindajad. Delfi tegi debatist teksti- ja pildipõhise otseülekande.
Kesklinna vanem Nääme tegevuse uurimiseks algatati kriminaalasi  (44)
25.veebruar 2015 16:35
Tallinna Kesklinna linnaosavanem Alar Nääme tegevuse uurimiseks algatati kriminaalasi selgitamaks, kas ta on pööranud ebaseaduslikult enda kasuks Tallinna maksumaksja raha.
Margus Maidla: Vabaerakonna valimiskulud jäävad 100 000 euro piiridesse  (13)
25.veebruar 2015 15:05
Vabaerakonna tegevjuhi Margus Maidla sõnul jäävad Eesti Vabaerakonna valimiskulud ligikaudu 100 000 euro piiridesse. Kõik summad on ta kinnitusel laekunud erakonna liikmemaksudest ja annetustest, mida on teinud nii erakonna liikmed kui ka toetajad. Esimesel juhul abistasid paljud jõukamad kandideerijad kampaaniakulude katmisel ta sõnul vähemjõukamaid.
KRANAAT: Pean saama võimule!  (5)
25.veebruar 2015 10:27
Peaministrikandidaatide viimane pöördumine rahva poole.
Saare kiri sotsidele: kui Keskerakond võidab valimised, siis jääb valitsus esimeses ringis moodustamata ja teisena tehakse ilmselt ettepanek Mikserile  (76)
23.veebruar 2015 19:10
Sotsiaaldemokraatliku Erakonna peasekretär Indrek Saar ütles erakonnakaaslastele saadetud kirjas, et kui Keskerakond peaks valimised võitma, siis ei suuda nad valitsust moodustada ja teises ringis tehakse ettepanek juba sotside juhile Sven Mikserile .
Urmas Reinsalu: Sotsiaaldemokraadid vassivad Nazarova loosungite ümber  (46)
23.veebruar 2015 16:26
Sillamäe ametikooli direktriss Inna Nazarova, kes kandideerib SDE nimekirjas riigikokku, esitles ametikooli Facebooki lehel oma programmi, kus lubas ka lihtsustatud korras kodakondsuse andmist. Kiirelt distantseerusid sellest SDE esimees Sven Mikser ja haridusminister Jevgeni Ossinovski. Mikseri sõnul ei ole need lubadused erakonna omad ja neid ei ole erakonnaga kooskõlastatud ja nende taga on vaid kandidaadi soov tähelepanu võita.
Tõvevoodis vaevlev Savisaar: Keskerakond on nagu Tom Cruise ja tema meeskond  (137)
23.veebruar 2015 13:20
Keskerakonna esimees Edgar Savisaar kirjutas Hundisilmal tõvevoodist kirja erakonnakaaslastele, milles teatas, et Keskerakond on nagu Tom Cruise ja tema meeskond, samal ajal kui Reform ja sotsid meenutavad üha enam kahte haledat murdvarast filmist “Üksinda kodus”, kellel miski ei taha välja tulla. Haiguse tõttu jättis Savisaar täna hommikul minemata ERRi raadiodebatile peaminister Taavi Rõivasega.
Presidendi valikud pärast Keskerakonna valimisedu: Ilves usaldab Savisaart... või kedagi teist - see aga tekitab pingeid  (151)
23.veebruar 2015 12:44
Paar päeva tagasi tekitas president Ilvese üks mõte pisukese tormi – pärast valimisi selgub, oli see veeklaasis või avamerel. Nimelt ütles Ilves eelmisel nädalal Postimehes avaldatud intervjuus, et ta teeb valimiste võitnud erakonnale hakata moodustama valitsust.
Eesti ettevõtted ei suuda kasvada  (3)
23.veebruar 2015 11:16
RIIGIKOGU VALIMISED 1. MÄRTSIL: mida parlamenti pürgivad parteid rahvale lubavad?
RIIGIKOGU VALIMISED 2007: Reformierakonna võit, Rahvaliidu langus ja rohelised pääsesid Toompeale  (8)
23.veebruar 2015 10:30
2007. aasta riigikogu valimistel osales 61,9 protsenti hääleõiguslikest kodanikest, mis oli väike, ent siiski märgatav tõus võrreldes 2003. aastaga, kui oma kindla otsusega sedeli lasi hääletuskasti 58,2 protsenti hääleõiguslikest valijatest.