Keskerakond

Keskerakond jääb Repsile kindlaks, riigikogu uut presidenti valida ilmselt ei suuda
29.august 2016 00:10
Riigikogu Eesti Vabariigile uut presidenti täna ei vali, ime sündimine on ebatõenäoline ka homme toimuvas teises valimisvoorus. Enne valimiskogu hakkab kõik otsast peale.
DELFI FOTOD: Lauluväljakul algas Lasnamäe päev, Keskerakonna telk on kohal nagu viis kopikat  (88)
28.august 2016 16:13
Täna kell 15 algas Tallinna lauluväljakul Lasnamäe linnaosavalitsuse korraldatud tasuta üritus Lasnamäe päev. Kohal on teiste seas Põhja-Tallinna linnaosa vanem Raimond Kaljulaid ja Lasnamäe linnaosa vanem Maria Jufereva. Üritusele pääsemiseks tuleb mööduda ka Keskerakonna telgist. Õhtul pidas lühikese tervituskõne kriminaaluurimise tõttu Tallinna meeri ametist eemaldatud Keskerakonna esimees Edgar Savisaar, keda tituleeriti endiselt Tallinna linnapeaks.
Kas Siim Kallase valimisplatvorm on avalik flirt Keskerakonnaga? Suhted Venemaaga, kodakondsuspoliitika muutus, peaministri-võimalus valimiste võitjale  (164)
28.august 2016 11:40
Paar nädalat tagasi avalikustas Siim Kallas oma platvormi presidendivalimisteks, kus on silmatorkavalt palju detaile, mis eriliselt viitavad heale läbisaamissoovile Keskerakonnaga. Sest on teada, et Kallas (ja ka teised riigikogus kandideerijad) saavad võita vaid koos Keskerakonna häältega.
Kas Kadri Simson kandideerib lähiaastatel Keskerakonna esimeheks?  (28)
27.august 2016 17:19
Keskerakonna riigikogu fraktsiooni esimees Kadri Simson ütles, et praegu tegeleb erakond presidendivalimiste kampaania ja mitte järgmise aasta kohalike valimiste või Keskerakonna sisevalimiste kampaaniaga.
Valimiskogu oodates  (138)
27.august 2016 00:10
Esmaspäeval hakatakse siis lõpuks presidenti valima.
Augustis kasvas toetus sotsidele, langes Keskerakonna toetus  (29)
26.august 2016 08:06
Augustis kasvas enim toetus Sotsiaaldemokraatlikule Erakonnale ja langes toetus Keskerakonnale, selgub Turu-uuringute AS-i üle-eestilisest küsitlusest.
Mitte mingil juhul! 21% küsitletuid ei soovi Kallast presidendiks  (424)
26.august 2016 00:10
Küsitlus. Siim Kallasest on ebapopulaarsem ainult Edgar Savisaar, kelle vastu on 36% vastanuid. Endiselt on populaarseim kandidaat Marina Kaljurand, kuid vahe Kallasega on vähenenud. Savisaare toetajad armastavad teda alati palavalt ja vastased vihkavad teda sama palavalt.
Presidendiks pürgiv Mailis Reps sihib Keskerakonna esimehe tooli  (67)
26.august 2016 00:10
Keskerakonna võimuvahetuse pooldajad otsivad võimalust erakorraline kongress kokku kutsuda.
Keskerakonna presidendikandidaat Mailis Reps ütles avalikult, et tema arvates on Edgar Savisaare aeg läbi. Hiljem hakkas aga keerutama  (89)
25.august 2016 22:29
Postimehe ja Kanal 2 koostöös valminud saates "Suur presidendidebatt" ütles täna Mailis Reps ühes sketšis, et Edgar Savisaare aeg on läbi. Hiljem, kui talt täpsustust küsiti, hakkas Reps pareerima.
Simson: hoolimata nõrgast toetusest oleme endiselt Repsi selja taga  (9)
25.august 2016 22:12
Keskerakonna riigikogu fraktsiooni esimees Kadri Simson ütles, et kuigi erakonna valijad presidendikandidaat Mailis Repsi laialdaselt ei toeta, on ta siiski volikogu poolt valitud ja partei on endiselt tema selja taga.
HOMSES PÄEVALEHES: Mäss laeval? Keskerakonna võimuvahetuse pooldajad otsivad üha agaramalt võimalust Savisaare kukutamiseks  (61)
25.august 2016 20:03
Samal ajal kui Reformierakond ja sotsid püüavad kihutada Keskerakonda tegema nende meelest riigimehelikku valikut ning asuda presidendina toetama kas Eiki Nestorit või Siim Kallast , rühib Keskerakonna presidendikandidaat Mailis Reps üha enesekindlamalt edasi.
DELFI VIDEO: Kadri Simson: kui otsitakse konsensuskandidaati, siis see ei saa olla Reformierakonna dikteeritud  (29)
25.august 2016 19:13
Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson ütles peale tööseminari, et erakond seisab Mailis Repsi taga ning opositsiooni toetushääli Reformierakonnal dikteerimise peale loota pole.
Uuring: Keskerakond liigub Tallinnas vastu järjekordsele valimisvõidule, IRLi ähvardab volikogust väljajäämine  (52)
25.august 2016 15:52
Faktum & Ariko poolt juulis Tallinna linna tellimusel valminud uuringust selgub, et Keskerakond liigub Tallinnas järjekordse valimisvõidu suunas. Mitu väikeparteid, sealhulgas IRLi, Vabaerakonda ja EKREt ähvardab napi toetuse tõttu linnavolikogust välja jäämine.
DELFI FOTOD: Keskerakondlased kogunesid järjekordsele tööseminarile  (69)
25.august 2016 13:38
Eile ametliku presidendikandidaadina Mailis Repsi üles seadnud keskerakondlased kogunesid fraktsiooni tööseminarile. Asukohaks oli sel korral valitud Laulasmaa.
100 SEKUNDIT: Eestisse saabus kahepäevasele visiidile Angela Merkel; Itaaliat raputas 6,2-magnituudine maavärin
24.august 2016 19:30
Mida tõi Eesti ja maailma uudistesse kolmapäev, 24. august? Vaata Delfi TV kokkuvõtet!
VIDEO: Kas 41-aastaselt presidendiks saada on liiga vara? Vastab noorim presidendiks pürgija Mailis Reps  (58)
24.august 2016 17:20
Presidendiks pürgivalt Mailis Repsilt küsiti otse-eetris, kas 41-aastaselt ei ole liiga vara presidendiks saada? Nimelt võib presidendiks kandideerida alates 40. eluaastast.
Keskerakond seab presidendikandidaadina üles Mailis Repsi  (12)
24.august 2016 14:54
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson esitab homme hommikul vabariigi valimiskomisjonile 27 Keskerakonna fraktsiooni liikme allkirjaga esildise, millega seatakse presidendivalimiste esimeses voorus üles Keskerakonna kandidaat Mailis Reps .
VIDEO: Pilkude mäng! Kaljuranna enesekindlus Reformierakonna toetuse saamisel pani Kallase silmi pööritama  (148)
24.august 2016 12:43
Presidendiks pürgivalt Marina Kaljurannalt küsiti otse-eetris, kas ta ei tahaks oma toetushääled Reformierakonna soosikule Siim Kallasele anda.
Jõks Repsile: kui kaua võtab aega Keskerakonna valgeks muutumine?  (38)
23.august 2016 22:32
Presidendikandidaatide debati ühe osana tuli kandidaatidel teineteisele ka üks küsimus esitada. Mailis Reps küsis Reps küsis Allar Jõksi dilemma kohta: on ta IRL-i kandidaat või kriitik. Jõks tahtis omakorda Repsilt teada, kaua võtab aega muutus Keskerakonnas.
Kaljulaid Jõksi kampaaniatrükisest: Mis ajast UNICEF siseriiklikel valimistel pooli valib?  (4)
23.august 2016 17:04
Keskerakonna valimiskampaaniate üks korraldajaid ja Põhja-Tallinna vanem Raimond Kaljulaid avaldab imestust, et IRL-i allkirjakampaania trükises on Elle Kull Jõksi toetades alla kirjutanud IRL-i erakonna liikme vaid ÜRO lastekaitsefondi UNICEF Eesti Rahvuskomitee presidendina, teatas Keskerakond.
Karilaid: Reformierakonna ja sotside presidendilepe on poliitturundus, ei enamat  (23)
23.august 2016 14:48
Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid ütles, et sotside ja Reformierakonna kokkulepe toetada presidendivalimiste riigikogu voorudes üksteise kandidaate pole muud kui poliitturundus. Sotsidel ja Reformierakonnal on kahe peale vaid 45 häält, vaja on aga 68.
Savisaar sotside ja reformi kokkuleppest: piinlik lugu ja miks me peaks neile selle presidendivalimise nii lihtsaks tegema?  (111)
23.august 2016 12:11
Keskerakonna esimees Edgar Savisaar nimetas Reformierakonna ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ( SDE ) kokkulepet presidendivalimistel märgiks valitsusliidu nõrkusest ning soovitas neil Mailis Repsi poolt hääletada.
DELFI VIDEO: Taavi Rõivas: kindlaid kokkuleppeid puuduva 23 hääle saamiseks Siim Kallasele või Eiki Nestorile ei ole  (29)
23.august 2016 11:57
Täna kogunenud Reformierakonna juhatus otsustas toetada Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) ettepanekut, mille järgi on presidendivalimistel riigikogu esimeses voorus kahe fraktsiooni ühiskandidaat Eiki Nestor ja teises ning kolmandas voorus Siim Kallas. Peaminister Taavi Rõivase sõnul kindlaid kokkuleppeid teiste erakondadega presidendi valimiseks puuduolevate häälte saamiseks ei ole.
Riigikogulased vaidlustavad prokuratuuri määruse, millega ei võeta parvlaevahanget puudutavat avaldust menetlusse  (20)
23.august 2016 08:03
Riigikogu liikmed Jaanus Karilaid ( Keskerakond ) ja Henn Põlluaas (EKRE) vaidlustavad riigiprokuratuuri määruse, kus prokuratuur keeldus riigikogu liikmete avalduse menetlusse võtmist põhjendusega, et õigus esitada kaebus on vaid kannatanul. Avaldus parvlaevahankega seotud korruptsiooni uurimiseks esitatakse täna Advokaadibüroo Simson Variku Straus vahendusel.
Sotside ja oravate kokkulepe ulatas presidendirallis trumbid Keskerakonnale  (111)
23.august 2016 00:10
Kokkulepe on küll samm lähemale presidendi valimisele riigikogus, kuid otsus jääb Keskerakonnale.
DELFI VIDEO: Jevgeni Ossinovski sotside otsusest toetada Nestorit ja Kallast: EKREga me koostöövõimalust ei näe, Keskerakonnaga oleme suhelnud  (54)
22.august 2016 20:46
Sotsiaaldemokraatliku erakonna esimehe Jevgeni Ossinovski sõnul loodetakse järgneva nädala jooksul saada enda presidendikandidaadile Eiki Nestorile piisavalt toetust, et viimane esimeses voorus riigikogus valitud saaks. Sotside tänane otsus peaks aga Ossinovski sõnul näitama parteidele suunda liiga jäigalt enda kandidaadi taga kinni olemise praktikast väljumiseks.
Kadri Simson: Keskerakond koguneb arutama sotside ja Reformi presidendilepet  (32)
22.august 2016 18:45
Sotsiaaldemokraatide ja Reformierakonna lepe toetada presidendivalimistel riigikogus Eiki Nestorit ja Siim Kallast toob vahetult enne valimisi kokku ka Keskerakonna juhatuse, et asja uues valguses arutada.
Suur areng presidendirallis: sotsid otsustasid toetada riigikogus Siim Kallast  (298)
22.august 2016 18:28
Sotsiaaldemokraatlik erakond otsustas täna õhtul, et presidendivalimistel toetatakse riigikogu esimeses voorus Eiki Nestorit ning teises voorus Reformierakonna kandidaati Siim Kallast.
Miks unustati Suur Vaikija?  (127)
22.august 2016 06:53
Kui võrrelda taasiseseisvumise veerandsajanda juubeli tähistamist sajandi alguse omadega, mil päeva hüüti rahva seas edgaripäevaks ja mitu valitsust järgemööda ei teinud seda tähtpäeva märkamagi, siis seekordne kiidulaul lausa üllatab. Lehed on huvitavaid mälestusi ja võrdlusi täis, portaalid jagavad murrangulistest sündmustest osavõtnute arvamusi. Rahvusringhääling tegi ülekande „20. augusti klubi“ istungist Toompeal ja pakkus isegi endistele peaministritele eetriaega. Tallinna TV tõi ekraanile uue täispika telefilmi „Alguses oli sõna.“