Riigikogu (Parliament Of Estonia)

Remo Holsmer: ettevõtete tulumaksu taassünd ning astmeline tulumaks lämmataks majanduskasvu  (88)
23.oktoober 2016 14:18
Riigikogu rahanduskomisjon on alustanud järgmise aasta riigieelarve aruteludega. Kontekst, milles riigieelarvet tehakse, on paljuski mõjutatud välisteguritest – Euroopas on jätkuvalt rändekriis, Suurbritannia on Euroopa Liidust lahkumas, meie lähinaabrite ja olulisemate ekspordipartnerite majanduskasv on 1-2 protsendi kandis.
Pentus-Rosimannus Autorollo otsusest: neli aastat tagasi alanud nõiajaht sai kohtus lahenduse. Võitsin  (113)
21.oktoober 2016 11:47
Riigikogu liige, reformierakondlane Keit Pentus-Rosimannus kommenteeris tänast ringkonnakohtu Autorollo tsiviilnõude otsust ja ütles, et tema jaoks lõppes neli aastat kestnud nõiajaht võiduga.
Heljo Pikhof: laste kaitsele peab järgnema naiste kaitse  (43)
20.oktoober 2016 07:34
Riigikogu kinnitas kolmapäeval Lanzarote konventsiooni, mis käsitleb laste kaitset seksuaalse ärakasutamise ja seksuaalse kuritarvitamise eest. Riigikogu õiguskomisjoni juht Heljo Pikhofi sõnul ei nõua see uute seaduste loomist või olemasolevate muutmist, kuid tegu on märgilise sammuga, millele võiks järgneda naisi kaitsva Istanbuli konventsiooni ratifitseerimine.
Eesti põllumajanduse aastakonverents ​ “Aasta põllumees 2016”
20.oktoober 2016 00:00
Teisipäeval, 25. oktoobril algusega kell 10 Riigikogu konverentsikeskuses Tallinnas Lossi plats 1a.
Rainer Vakra: Eesti panus Pariisi kliimakokkuleppesse peaks olema põlevkivielektrist väljumine  (48)
19.oktoober 2016 07:11
Riigikogu arutab täna Pariisi kliimakokkuleppe kinnitamist. Riigikogu keskkonnakomisjoni esimehe Rainer Vakra sõnul peaks Eesti panus Pariisi kliimakokkuleppesse olema selge suund taastuvenergiale ja loobumine põlevkivielektrist.
Keskkonnakomisjonis on Väikese väinaga seotud kollektiivse pöördumise arutelu  (3)
18.oktoober 2016 06:10
Riigikogu keskkonnakomisjoni tänasel istungil on kavas läbi vaadata seisukohad, mille on esitanud Väikese väina tammi avamisega seotud pöördumise algatajad ja teadlased Läänemere ökoloogilise seisundi kohta.
Urve Palo: tervisekulude erisoodustusmaksu kaotamine on murranguline muutus  (31)
17.oktoober 2016 07:11
Riigikogu sotsiaalkomisjon arutab täna erisoodustusmaksu kaotamist inimeste tervise edendamiseks tehtavatelt kuludelt. Sotsiaaldemokraatliku Erakonna aseesimees Urve Palo sõnul on see ajalooline läbimurre kivistunud maksusüsteemis.
Õiguskomisjon otsib lahendust Kohtla-Järve krooniliste kommunaalvõlglaste probleemile: küttevõlg on sageli suurem kui korteri enda väärtus  (22)
17.oktoober 2016 06:42
Riigikogu õiguskomisjon arutab tänasel istungil, mida saaks ette võtta Kohtla-Järvel asuvate kortermajade pikaajalise ja jätkuvalt kasvava küttevõlgnevuse ohjeldamiseks.
Põhilahing tuleb meditsiinitöötajate, õpetajate, politseinike ja päästeametnike palkade üle  (97)
15.oktoober 2016 16:00
Kui aasta tagasi soovitas Eesti Panga juurde moodustatud eelarve nõukogu hoida riigieelarve nominaalselt tasakaalus, siis täna isegi ei räägita sellest tasakaalust. Nüüd seab eelarvenõukogu juba kahtluse alla, kas järgmise aasta eelarve on struktuurselt tasakaalus.
Talvik soovib, et riigikogulased saaksid uurimiskomisjonides hakata rakendama sundtoomist ja sunniraha nõudmist  (17)
13.oktoober 2016 10:56
Vabaerakonna saadiku Artur Talviku sõnul tõestas Tallinna Sadama uurimiskomisjoni kogemus, et komisjon vajab tõhusa parlamentaarse kontrolli teostamiseks sundtoomise ja sunniraha kasutamise õigust. Erakond esitas täna menetlusse vastava seaduseelnõu.
Aivar Kokk: pensionifondide raha tuleks investeerida Eesti peamiste maanteede arendamiseks  (42)
13.oktoober 2016 06:56
Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimehe ja neljarealise Tallinn - Tartu maantee ühenduse aseesimehe Aivar Koka sõnul tuleks riigil ambitsioonitaset veelgi tõsta, et järgneva 25. aastaga saaksid rajatud ka teised peamised maanteed kiireks ja turvaliseks. „Selleks tuleks kaaluda pensionifondide vahendite investeerimist ühendustesse,“ ütles ta.
KARIKATUUR: tuule suund muutub
13.oktoober 2016 00:00
Euroopa Kontrollikoja Eesti esindaja kandidaat on Juhan Parts , otsustas valitsus 10. oktoobril peetud erakorralisel telefoniistungil.
Helmen Kütt: üksikud pensionärid hakkavad saama 115 eurot lisatoetust  (212)
12.oktoober 2016 07:10
Riigikogu sotsiaalkomisjon toetas teisipäeval üksi elava pensionäri toetuse kehtestamist. Tuleva aasta sügisest on võimalik saada 115 lisaeurot neil üksi elavatel vanaduspensionäridel, kelle pension jääb alla 470 euro, ütles komisjoni liige ja sotsiaaldemokraatliku erakonna fraktsiooni saadik Helmen Kütt .
Kas Eestist oodati Euroopa Kontrollikotta naiskandidaati?  (83)
12.oktoober 2016 06:29
Kersti Kaljulaid ütles hiljuti poliitikutega kohtudes, et Euroopa Kontrollikotta oodatakse Eestist naiskandidaati, räägitakse Riigikogus .
VIDEO: Sekundiga tsiviilisikuks! Kaljulaidi järel Riigikogu istungisaalist väljunud Ilves sai äärepealt uksega vastu pead  (59)
11.oktoober 2016 18:59
Facebookis levib väike väljavõte eilsest saate "Ringvaade" reportaažist, mil ametisse nimetati uus president Kersti Kaljulaid . Kui viimane oli saanud kaela ametiraha ning andnud vande, astus ta üheskoos abikaasaga Riigikogu istungisaali uksest välja. Ukseavaja aga unustas ära, et Kaljulaidi järel tuleb välja ka perekond Ilvesed, mistõttu uks Toomas Hendriku nina all peaaegu pauguga kinni prantsatas.
Tulevast aastast hakatakse toetama ligi 85 000 üksi elavat pensionäri  (65)
11.oktoober 2016 06:53
Riigikogu sotsiaalkomisjon arutab teisipäevasel istungil seaduseelnõu, millega kehtestatakse üksi elava pensionäri toetus. Toetuse suuruseks on 2017. aastal kavandatud 115 eurot.
FOTOD: Esimene ja viimane kätlemine! President Kaljulaid ning ametist lahkuv president Ilves tervitasid Kadriorus tähtsaid külalisi  (98)
10.oktoober 2016 18:02
Vahetult pärast president Kersti Kaljulaidi ametissenimetamist Riigikogus suundusid nii värske esipaar kui ka ametist lahkuvad Ilvesed Kadrioru kunstimuuseumisse, kus ootas ees väärikas vastuvõtt põhiseaduslike institutsioonide esindajatele, valitsuse liikmetele, kõrgematele riigiametnikele ning diplomaatide korpusele.
Õiguskomisjon kaalub seadusemuudatust leevendamaks piiranguid avalikus teenistuses töötamisele kuriteo eest karistatutel inimestel  (26)
10.oktoober 2016 06:49
Riigikogu õiguskomisjon arutab täna toimuval istungil seaduseelnõu, mis leevendaks kuriteo eest süüdi mõistetud isikute eluaegseid keelde avalikus teenistuses töötamisele.
Vakra: maareformiga tuleb säilitada rohealad  (5)
10.oktoober 2016 06:06
Riigikogu keskkonnakomisjonis on täna arutelu maareformi käigus tekkinud rohealade ja reformimata riigimaade munitsipaliseerimisega seotud probleemide lahendamiseks.
DELFI LUGEJA: 7 sekundiga nullist sajani - riigikogu juhtkonna jaoks liiga aeglane?  (43)
07.oktoober 2016 11:12
Miks valib riigikogu niivõrd võimsaid ametiautosid?
Riigikaitsekomisjon arutab Soome kolleegidega kahepoolset kaitsealast koostööd  (8)
06.oktoober 2016 06:16
Riigikaitsekomisjon on täna ja homme visiidil Soomes, kus kohtutakse kolleegidega Soome parlamendis, Soome kaitseministri Jussi Niinistö ning Soome Kaitsejõudude juhataja viitseadmiral Kari Takaneniga.
81 häält ütlesid, et Eestil on uus president
06.oktoober 2016 00:00
Kersti Kaljulaid sai parlamendis riigipeaks veenva häälteenamusega.
DELFI FOTOD ja VIDEO: Eesti tulevane president Kersti Kaljulaid sõitis Luksemburgi otsi kokku tõmbama  (116)
05.oktoober 2016 19:57
Tulevane Eesti president Kersti Kaljulaid sõitis täna Luksemburgi , et jätta hüvasti kolleegidega Euroopa Kontrollikojas ja tõmmata seal nö otsad kokku.
Andres Herkel: presidendiralli reeglid alistasid meedia ja erakonnad  (74)
04.oktoober 2016 13:58
Nii meedia kui erakonnad jäid Kersti Kaljulaidi valimisega lõppenud riigipearallis alla presidendivalimiste kirjutatud ja kirjutamata reeglitele, analüüsib Vabaerakonna esimees Andres Herkel .
Kohtumisest vanematekoguga kuni presidendiks saamiseni ehk Kersti Kaljulaidi sündmusterikas nädal pildis  (12)
04.oktoober 2016 10:00
Kuid kestnud valimistralli toodi möödunud nädalal Euroopa audiitor Kersti Kaljulaid, kes valiti eile pärastlõunal 81 poolthääle ja 17 vastuhäälega Eesti uueks riigipeaks. Publik heidab pilgu sellele, kuidas Kaljulaid esmakordselt Riigikogu vanematekoguga kohtus ning millised sündmused pärast seda lahti rullusid ehk Eesti esimese naispresidendi sündmusterikas nädal pildis!
Riigikogus tähistatakse Eesti esimest omavalitsuspäeva  (2)
04.oktoober 2016 06:58
Riigikogus peetakse täna esimest omavalitsuspäeva, millega tähistatakse Eesti kohalike omavalitsuste loomise ja taastamise aastapäeva.
RAHVAS SÄUTSUB! Uus president Kersti Kaljulaid tekitab vastuolulisi reaktsioone: midagi tema kohta ei tea, aga vähemalt on naine  (108)
03.oktoober 2016 19:08
Täna, 3. oktoobril valiti Riigikogus Eestile uus president. Musta hobusena võistlustulle toodud endine Euroopa audiitor Kersti Kaljulaid , kes täna 81 poolthääle ja 17 vastuhäälega valituks osutus. Paljud kodanikud polnud paraku Kaljulaidist enne valimistralli suurt midagi kuulnud ning sestap on ka viimase nädala esitatuim küsimus olnud: "Kes on Kersti Kaljulaid?".
Randjärv peapiiskoppi solvanud ERMi eksponaadist: tunnete riivamine ei peaks olema rahvuslikke väärtusi esiletoova näituse eesmärk  (205)
01.oktoober 2016 13:16
Riigikogu kultuurikomisjoni reformierakondlasest esimehe Laine Randjärve sõnul on kurb, et Eesti Rahva Muuseumi avamisel tekitas Neitsi Maarjat kujutav eksponaat peapiiskopis negatiivseid tundeid. Saadiku arvates tuleks kaaluda eksponaadi juurde selgitava teabe panemist või siis kujutis välja vahetada.
DELFI FOTOD ja VIDEO: Kersti Kaljulaid seati 90 toetusallkirjaga üles ametlikuks presidendikandidaadiks  (133)
30.september 2016 12:05
Täna keskpäeval viisid riigikogu fraktsioonide esindajad valimiskomisjonile avalduse Kersti Kaljulaidi ülesseadmiseks Vabariigi presidendivalimistele. Isamaa ja Res Publica Liidu, Reformierakonna, sotside, Keskerakonna ja Vabaerakonna liikmed andsid kokku 90 allkirja. Puudu jäid sisuliselt vaid EKRE allkirjad, kes on aga lubanud Kaljulaidi valimist mitte blokeerida.