Riigikogu (Parliament Of Estonia)

Homsest algab Vabariigi Presidendi kandidaatide ametlik esitamine, komisjon koguneb kandidaate kinnitama pühapäeval  (1)
24.august 2016 12:20
Homme, 25. augustil kell 9 algab kandidaatide registreerimiseks esitamine Vabariigi Presidendi valimiseks Riigikogu I voorus. Kandidaate saab üles seada kuni laupäeva, 27. augusti kella 18-ni.
Kihlveokontor: Eesti president valitakse 99-protsendilise tõenäosusega valimiskogus ja selleks saab Siim Kallas  (47)
24.august 2016 12:02
Eesti suurim kihlveokontor Triobet prognoosib, et Eesti Vabariigi uus president valitakse valimiskogus ning valimised võidab Siim Kallas .
Riigikogulased vaidlustavad prokuratuuri määruse, millega ei võeta parvlaevahanget puudutavat avaldust menetlusse  (20)
23.august 2016 08:03
Riigikogu liikmed Jaanus Karilaid ( Keskerakond ) ja Henn Põlluaas (EKRE) vaidlustavad riigiprokuratuuri määruse, kus prokuratuur keeldus riigikogu liikmete avalduse menetlusse võtmist põhjendusega, et õigus esitada kaebus on vaid kannatanul. Avaldus parvlaevahankega seotud korruptsiooni uurimiseks esitatakse täna Advokaadibüroo Simson Variku Straus vahendusel.
Vabaerakonna esinduskogu valis uue eestseisuse  (8)
22.august 2016 13:06
Vabaerakonna esinduskogu valis uueks tegevusaastaks uue eestseisuse - esimees on Jaanus Ojangu , aseesimehed Andres Ammas ja Neeme Kuningas .
Rokkstaariga taasiseseisvumist tähistama! Riigikogu loosib välja unistuste kohtumise Tanel Padariga  (8)
16.august 2016 17:47
Laupäeval, 20. augustil möödub Eesti iseseisvuse taastamisest 25 aastat. Sel puhul on kõik Toompeale oodatud pidulikule lipu heiskamisele Toompeale Kuberneri aeda Pika Hermanni torni jalamile ja Lossi platsil toimuvale tasuta kontserdile "Ei ole üksi ükski maa“ ning ühele õnnelikule avaneb sel päeval võimalus kohtuda ka Tanel Padariga!
Anvelt koalitsioonipartneri valikust toetada Kallast: sotse ei kohusta see otsus mitte millekski  (16)
03.august 2016 15:02
Sotsiaaldemokraatliku erakonna riigikogu fraktsiooni esimees Andres Anvelt ütles Reformierakonna tänast otsust toetada presidendikandidaadina Siim Kallast kommenteerides, et see otsus ei kohusta sotse millekski.
Kalle Muuli: Regula hinnas on paraku mõned miljonid lepitusraha Leedole  (36)
03.august 2016 13:35
Riigikogu liige Kalle Muuli (IRL) kirjutab ajalehes Lääne Elu ilmunud arvamusloos, et tema erakonnakaaslase Juhan Partsi ja sotsi Urve Palo teeneid praamimonopoli murdmisel on alahinnatud ning et parvlaev Regula hinnas on paraku mõned miljonid lepitusraha ärimees Vjatšeslav Leedole , kuna praegu paremat varianti polegi.
GALERII: Palju õnne! Meenuta täna 30-aastaseks saanud poliitkaunitari Siret Kotka hetki läbi aastate  (5)
27.juuli 2016 11:18
Keskerakondlasest Riigikogu liige Siret Kotka tähistab täna 30. sünnipäeva. Publik soovib palju õnne ning meenutab tähtsa päeva puhul 30 kaadrit Siretist läbi aegade.
Martin Kuke saadikutooli võtab üle Peep Aru  (16)
06.juuli 2016 13:07
Riigikogu juhatus otsustas, et seoses riigikogu liikme Martin Kuke tagasiastumisega asub 7. juulil riigikogu liikmeks Viljandi linnavolikogu esimees Peep Aru .
Nestor presidendivalimistest: ma olen kindel, et riigikogus ja valimiskogus saadud tulemused ei erine  (33)
30.juuni 2016 20:51
Sotsiaaldemokraatliku erakonna presidendi kandidaat Eiki Nestor ütles, et tema hinnangul ei erine presidendi valimistel riigikogu hääletustulemused valimiskogu tulemustest, kui valimised peaksid sinnani jõudma.
KLÕPS: Evelin Ilves ja Siim Rikker naudivad koos Kultuurse Motobandega imelist Iirimaad ja maitsvat õlut  (55)
30.juuni 2016 17:44
Riigikogu liige ja endine telesaatejuht Tanel Talve on parasjagu maailma avastamas koos Kultuurse Motobandega, kellega peatutakse hetkel pikemalt Iirimaal. Bandega on ühinenud ka endine esileedi Evelin Ilves koos oma silmarõõmu Siim Rikkeriga .
Sutrop küüditamisavalduse eiramisest keskparteilaste poolt: Kremlil on põhjust rõõmu tunda  (146)
26.juuni 2016 18:41
Paari nädala eest langetasime leinas lipud, et mälestada juuniküüditamise ohvreid. Sellest barbaarsest inimsusevastasest kuriteost möödus 75 aastat. Riigikogu võttis sel kurval päeval vastu avalduse, milles mälestati kõiki Eesti elanikke, keda loomavagunites külmale maale orjusesse ja surema saadeti.
Palju õnne! Riigikogulane Aivar Sõerd sai bakalaureusekraadi  (6)
21.juuni 2016 16:16
Endine rahandusminister ja praegune riigikogulane Aivar Sõerd lõpetas oreli eriala õpingud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, kuhu asus õppima 2012. aastal.
Mailis Repsil on riigikogus ülesseadmiseks vajalikud hääled koos  (15)
20.juuni 2016 16:12
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson teatas täna, et Mailis Repsil on esimese presidendikandidaadina koos vajalikud allkirjad Riigikogus ülesseadmiseks. Täpsemalt on tema esitamiseks oma toetusallkirja andnud kõik 27 Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liiget.
Raua asendusliige Jürgenstein sai kultuurikomisjoni ja Euroopa liidu asjade komisjoni liikmeks  (9)
16.juuni 2016 16:41
Riigikogu juhatus tegi Mihkel Raua lahkumise pärast vajalikuks osutunud muudatused alatistes komisjonides. Komisjone tuli vahetada Kalle Muulil ja Siim Kiisleril.
FOTOD: tegevuse lõpetava Arengufondi tänukonverents  (5)
15.juuni 2016 17:20
Kultuurikatlas toimunud oma tegevuse lõpetava Eesti Arengufondi tänukonverents "Tagasi tulevikku" võttis kokku fondi 10-aastase ajastu Eestis. “Ehkki üks ajastu lõpeb, ei kao 10 aasta jooksul koos mõeldud mõtted ja tekkinud ideed ning töötubades sõlmitud sõprused/partnerlused – Eesti Arengufond jättis enesest maha olulise märgi,” lausus fondi juhatuse esimees Annika Lentso.
Peaprokurör: kurjategijatelt tuleb kuritegude läbi saadud vara ära võtta ning anda tagasi kannatanutele ja riigile  (25)
15.juuni 2016 14:44
Riigi peaprokurör Lavly Perling ütles eile Riigikogu põhiseaduskomisjonile prokuratuuri läinud aasta tööst ülevaadet andes, et õiguskaitseasutuste üheks oluliseks ülesandeks on tõsta kriminaalse tulu konfiskeerimise ulatust. Läinud aastal konfiskeeriti Eesti kriminaaltuluna rekordilised 21 538 917 eurot.
Kadri Simson reitingutest: rahvas januneb värskema poliitika järele  (38)
09.juuni 2016 14:11
Juunis jätkab populaarseima parteina Keskerakond, kelle toetus on AS Turu-uuringute läbiviidud küsitluse kohaselt tõusnud 28 protsendini. Keskerakonna tõusu taga näeb riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson erakonna aktiivset osalust presidendivalimiste kampaanias ja võitlust haldusreformiga.
Mihkel Raud loobub poliitikast ja siirdub tagasi vastaspoolele "Kolmeraudsega" endisi kolleege nurka suruma: küsida tuleb neilt, kes võimul  (22)
07.juuni 2016 20:59
Mihkel Raud teatas täna 7. juunil, et taandub poliitikast. Lahkub Sotsiaaldemokraatlikust Erakonnast ning Riigikogust ja asub taas juhtima tulist telesaadet " Kolmeraudne ".
Riigikogu erikomisjoni homsel avalikul istungil arutatakse ERRi juhtimist ja rahastamist  (6)
07.juuni 2016 14:46
Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon peab homme hommikul avaliku istungi, kus on arutelu all Riigikontrolli aruanne „Eesti Rahvusringhäälingu juhtimine ja rahastamine“. Riigikontroll leiab, et ERR kasutab raha heaperemehelikult, kuid rahastamine peaks olema läbipaistvam.
Ukraina välisminister Klimkin saabub homme Eestisse  (14)
07.juuni 2016 14:24
Homme saabub Eestisse ametlikule kahepäevasele visiidile Ukraina välisminister Pavlo Klimkin , kes kohtub välisminister Marina Kaljurannaga.
DELFI FOTOD: Vabaerakond valis Herkeli parteijuhiks tagasi  (12)
05.juuni 2016 10:50
Täna toimus Tallinnas KUMU kunstimuuseumis Eesti Vabaerakonna üldkoosolek. Erakond tegi kokkuvõtteid möödunud aasta tööst ning valis järgmiseks aastaks esimehe ning teised ametikandjad.
Simson: ootame Savisaarelt vastust, et kas ta võtab sel korral presidendiks kandideerimist tõsiselt  (29)
02.juuni 2016 11:31
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni juhi Kadri Simsoni hinnangul ei pea Edgar Savisaar oma seisukohti erakonna volikogu liikmetele väga tutvustama, kuid tema arvates peab erakonna esimees endiselt tõestama, et soovib päriselt kandidaadiks saada.
1. juunist alustab tööd Vabariigi Valimiskomisjoni uus koosseis  (9)
31.mai 2016 10:34
Homsest, 1. juunist 2016 alustab tööd uus Vabariigi Valimiskomisjoni ( VVK ) koosseis.
Sutrop presidendiks pürgijatest: Reformil on 3,5 kandidaati, keskpartei ei tea ise ka, palju neil on, ning hea uudis on see, et Neivelt ei kandideeri  (120)
29.mai 2016 08:18
Seekordsed presidendivalimised on erilised. Eelvalik tuleb teha erakordselt rohkearvulise seltskonna seast, kes kõik on ühel või teisel moel avaldanud soovi presidendiks kandideerida. Kõik ei saa kandideerida.
DELFI FOTOD: Võimalikest presidendikandidaatidest neljandana käis Vabaerakonna ees "grillimisel" Allar Jõks  (15)
28.mai 2016 17:40
Vabaerakond jätkas võimalike presidendikandidaadi kandidaatide avatud kuulamiste sarja ning kutsus täna endaga rahvusraamatukokku kohtuma endise õiguskantsleri ja vandeadvokaat Allar Jõksi .
Eestisse saabub riigiprokuratuuri kutsel visiidile Eurojusti president Michéle Coninsx  (6)
25.mai 2016 07:43
Riigiprokuratuuri kutsel külastab tänasest kuni reedeni Eestit Eurojusti president Michéle Coninsx.
Riigikogus tähistatakse rahvusvahelist Aafrika päeva  (23)
25.mai 2016 07:32
Riigikogu konverentsisaalis tutvustatakse täna rahvusvahelise Aafrika päeva raames ettevõtlusega seotud Aafrika naiste tegevust. Oma ettevõtmisi Aafrikas tutvustavad MTÜ Mondo aktiivsed naised, kes räägivad naiste ühistute loomise toetamisest Ghanas, Ugandas ja Keenias ning Eesti arengukoostöö vahenditest toetatud haridus- ja ettevõtlustegevustest Aafrikas.
OTSEPILT JA BLOGI: Riigikogus lõpetati venitamise saatel haldusreformi eelnõu teine lugemine, 121-st ettepanekust arvestati vaid nelja  (6)
18.mai 2016 14:26
Täna jätkus eelmisel nädalal 24-tunnise istungiga alanud ja sellel nädalal jätkunud haldusreformi seaduse eelnõu teine lugemine, mida opositsiooni kuuluvad Keskerakond ja EKRE vaheaegu võttes venitasid. Kell 20.44 lõpetati aga lõpuks haldusreformi seaduse eelnõu teine lugemine.