Riigikogu (Parliament Of Estonia)

Kellest võiks saada Martin Repinski järglane maaeluministri kohale?  (31)
07.detsember 2016 15:41
Eile teatas maaeluminister Martin Repinski, et esitas peaminister Jüri Ratasele lahkumisavalduse, mille viimane ka rahuldas. Seega on tekkinud üles küsimus tema järglase kohta. Käime välja mõned võimalikud variandid uue maaeluministri ametikohale.
Helmen Kütt: vabastame omavalitsused raske ja sügava puudega laste hoiuteenuse piirmäärast ning anname neile raha juurde  (11)
07.detsember 2016 07:35
Kohalikud omavalitsused, kes teavad oma kogukonna laste ja perede vajadusi kõige paremini, hakkavad järgmisest aastast ise otsustama, millist lapsehoiu- või laiemalt sotsiaalteenust vajavad raske ja sügava puudega lapsed ning see muutub lapsevanematele kättesaadavamaks, ütles täna Riigikogus kolmandale lugemisele tuleva sotsiaalhoolekande seaduse muutmise üks eestvedaja, parlamendi sotsiaalkomisjoni esimees Helmen Kütt ( SDE ).
Martin Repinski astub maaeluministri ametist tagasi  (289)
06.detsember 2016 16:35
Maaeluminister Martin Repinski esitas täna peaminister Jüri Ratasele avalduse tagasi astumiseks maaeluministri ametist, teatas Keskerakonna pressiesindaja.
Keskkonnakomisjon arutab linnujahi korraldamist ja šaakalite leviku tõkestamist  (11)
06.detsember 2016 06:03
Riigikogu keskkonnakomisjoni tänasel istungil otsitakse koos Eesti Jahimeeste Seltsi ja teiste organisatsioonidega lahendusi linnujahi paremaks korraldamiseks ja šaakalite leviku tõkestamiseks.
Riigikogu peatas töövõimetuse tõttu Rein Ratase volitused  (47)
05.detsember 2016 10:12
Riigikogu juhatuse otsusega peatati riigikogu liikme Rein Ratase volitused tema ajutise töövõimetuse tõttu alates 5. detsembrist kuni tuleva aasta 5. märtsini.
Aivar Sõerd: Eesti maksumaksja ei peaks kinni maksma Kreeka laenuintresse  (23)
05.detsember 2016 07:56
Endine rahandusminister, praegune reformierakondlasest riigikogu rahanduskomisjoni liige Aivar Sõerd tegi riigieelarvesse muudatusettepaneku, et Eesti maksumaksja ei pea kinni maksma Kreeka riigi võetud laenude intresse, mida siiani on tasutud ligi 17 miljonit eurot.
Riigikogust vabanenud Imre Sooäär asub hingerännakule ja kavatseb maailmale ringi peale teha  (8)
02.detsember 2016 11:10
Eelmise valitsuse kukkumiseni reformierakondlasena riigikogus Arto Aasa asendusliikmena istunud Imre Sooäär otsustas koti kokku pakkida ning minna üksi maad avastama: "ma ei olegi väga kindlat teekonda paika pannud, " sõnab Sooäär.
Martin Repinski: ükski inimene ei saa öelda, et tööd farmis tegi, kuid palka ei saanud  (38)
29.november 2016 17:44
Maalehe ajakirjanikele pühapäeval Konju kitsefarmi uksed avanud maaeluminister Martin Repinski lükkab tagasi petmissüüdistused ning paneb kahtlused lahvatanud skandaalis vähemalt osaliselt konkurentide arvele.
Martin Repinski: ootan Urmas Sutropilt avalikku vabandust  (592)
26.november 2016 21:17
Maaelu minister Martin Repinski ootab Reformierakonna liikmelt Urmas Sutropilt vabandust ja meedias esitatud valeväidete ümberlükkamist. Sutrop vastas, et on nõus vabandama, kui Repinski näitab üles härrasmehelikkust ja astub ministrikohalt tagasi.
Michal oravapartei juhiks? Michal: ütlen enda otsuse siis, kui Rõivas on enda oma öelnud  (93)
24.november 2016 22:30
Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Kristen Michal ütles, et kui parteijuht Taavi Rõivas on teinud oma otsuse, kas kandideerib kevadel uuesti erakonna juhiks, siis annab ta teada ka oma otsusest.
Tanel Talvet tabas ränk haigus: see aju osa, mis paugu sai, sellega on kõik  (222)
24.november 2016 19:33
Riigikogu liige ja endine telemees Tanel Talve rääkis "Ringvaates", kuidas kõigest mõni nädal tagasi insuldi sai.
Helmen Kütt: arstiabi liigub inimestele lähemale  (29)
24.november 2016 07:19
Riigikogus läbis esimese lugemise tervishoiuteenuste korraldamise seadus, millega antakse perearstidele õigus tegeleda eriarstiabi esmase diagnostikaga ja kasutada röntgen- ja ultraheliuuringuid haiguste diagnoosimisel.
Izmailova: uus valitsus ei peaks jätkama Eesti lagedaks raiumisega
23.november 2016 11:11
Eesti metsades, nii riiklikes- kui erametsades on valdavaks metsamajandamise viisiks saanud lageraie . Juba 2010. aastal ilmnes Riigikontrolli auditist, et Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) raiub riigimetsa parimat osa - vanu metsi viljakatel muldadel - hoogsamalt, kui sellelaadne mets end taastoota jõuab. Audit viitas ka sellele, et kehtivate raiemahtude juures ei olnud võimalik säilitada metsaökosüsteemi head seisundit.
Riigikogu aseesimeesteks kandideerivad tõenäoliselt Taavi Rõivas ja Enn Eesmaa  (38)
22.november 2016 13:51
Seoses opositsiooni jäämisega saab suurim opositsioonijõud Reformierakond riigikogu ühe aseesimehe koha, ametlikult kinnitamata andmetel kavatsetakse sellele kohale esitada Taavi Rõivase kandidatuur, kirjutab ERR-i uudisteportaal.
Mart Helme miinijahtija Sakala salaveost: tegemist on Eesti mereväe mainet kahjustava juhtumiga  (30)
21.november 2016 16:17
Riigikogu riigikaitsekomisjonile andsid kaitseminister, kaitseväe juhtaja ja riigi peaprokurör ülevaate Eesti mereväe miinijahtijal Sakala aset leidnud alkoholi ja tubaka salakaubaveost, mis on kaasa toonud kriminaaluurimise.
Stalnuhhin: on viimane aeg muuta laste tervise kontrollimise seisu Eestis  (31)
21.november 2016 06:52
Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon peab täna avaliku istungi, kus arutletakse Riigikontrolli aruande „Riigi tegevus laste tervise hoidmisel ja ravimisel“ üle.
FOTO: Pruut leitud? EKRE rüblik Jaak Madison mürgeldab salapärase jumeka kaunitari käevangus  (148)
19.november 2016 13:26
Mõnda aega tagasi oli Riigikogu skandaalset pesamuna märgata kohtingurakenduses Tinder – toona ütles EKRE rüblik Jaak Madison Kroonikale , et tema süda ei ole hõivatud.
JUHTKIRI: Kiire võit võib olla aeglane kaotus
17.november 2016 00:00
Kuigi kangesti oleks tahtnud kirjutada ametlikult veel sündimata uue valitsuse maksumuudatustest, majandust mõjutavatest otsustest ning sellest, kas ja kuidas see inimeste elujärge parandab, oli eilseks teada vaid kuulujutte.
Riigikogus läbis teise lugemise tuleva aasta riigieelarve, opositsiooni ettepanekud läbi ei läinud  (20)
16.november 2016 17:20
Riigikogu kolmapäevasel istungil läbis teise lugemise tuleva aasta riigieelarve seaduse eelnõu, mille maht on 9,57 miljardit eurot. Riigieelarve kulud kasvavad käesoleva aastaga võrreldes 650 miljonit eurot ehk 7,3 protsenti.
Riigikogus arutati ERRi rahastuse ja tuleviku üle  (57)
15.november 2016 13:46
Riigikogu kultuurikomisjon arutas täna avalikul istungil Eesti Rahvusringhäälingu ( ERR ) ülesandeid, uuendusi, rahastust ja tulevikutrende meediaturul.
Eelnõu: Eesti pangad sunnitakse kontot avama kõigile siin viibivatele välismaalastele  (30)
15.november 2016 12:07
Eestis on maksekonto avamine Eesti kodanikele reeglina tasuta. Eestis on Euroopa Komisjon samas näinud kitsaskohana kõrget konto avamise tasu välismaalaste jaoks. Euroopa liidus on see keskmiselt umbes 40 eurot. Komisjoni mõjuanalüüsi kohaselt nõutakse aga Eestis mitteresidentidelt sõltuvalt krediidiasutusest ja päritoluriigist vahemikus 50 – 250 eurot.
Artur Talvik: tunnistame politseipäeval, et meie sisejulgeolek on kurnatud  (7)
10.november 2016 11:17
Laupäeval aset leidva Politsei-ja Piirivalveameti aastapäeva puhul tunnustame kõiki politseinike ja piirivalvureid hea töö eest, aga tuleb ka tunnistada, et sisejulgeolek on Eestis olnud liiga kaua kurnavate kärbete ja ebastabiilsuse tuultes, ütles Riigikogu siseturvalisuse vabatahtlike toetusrühma esimees Artur Talvik.
Remo Holsmer: alla pooleaastase etteteatamisajata ei saa sotsiaalmaksu langetust ära jätta  (62)
10.november 2016 07:30
Riigikogu rahanduskomisjoni esimees Remo Holsmer ( Reformierakond ) saatis õiguskantsler Ülle Madisele kirja, saamaks õiguslik hinnang võimaliku loodava vasakvalitsuse soovile tõsta sotsiaalmaksu võrreldes juba vastu võetud seadusega.
Sügava puudega laste hoiuteenus muutub kättesaadavamaks
10.november 2016 07:15
Riigikogus oli kolmapäeval esimesel lugemisel eelnõu, millega muutub sügava puudega laste vanematele lapsehoiuteenus kättesaadavamaks, riik suurendab toetust ühe miljoni euro võrra.
Rõivas alla ja Ratas üles
10.november 2016 00:00
Eesti jätkab nüüd mõnda aega umbusaldatud valitsusjuhiga, kuni uus võimuliit suudab tegevuskavas ja kohtade jaotuses kokku leppida. Lahtine on seegi, millised peaminister Rõivase umbusaldamist toetanud viiest parteist valitsusse lähevad.
Riigieelarve tasakaal ei pruugi jääda uue valitsuse eesmärgiks
10.november 2016 00:00
Võimaliku tulevase valitsuse kolm osapoolt on koalitsioonilepingu tonaalsust kommen­teerides ettevaatlikud. Veel vastu võtmata riigieelarve saab aga tõenäoliselt senisest vasakpoolsema ilme.
KUUM KAADER: Silmipimestavad täpid ja kelmikas poos! Vaata, kuidas Kadri Simson modelliametit katsetab  (17)
09.november 2016 21:38
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees, poliitik Kadri Simson tõi igapäevatöösse pisukese pipratera ning võttis vastu otsuse katsetada modelliametit.
Kaljurand Ameerikas: valimistulemus oli šokk kõigile, aga Trump ei hakka valitsema USA-d üksinda  (93)
09.november 2016 21:15
Endine välisminister Marina Kaljurand kirjutas sotsiaalmeedias enda mõtetest seoses Donald Trumpi valimisega USA presidendiks.
Eesti valitsus kukkus. Kes meid hetkel valitseb ja mis saab nüüd edasi?  (115)
09.november 2016 15:18
Riigikogu umbusaldas täna 63 häälega peaminister Taavi Rõivast . Umbusalduse avaldamise vastu hääletas 28 riigikogu liiget. Võtsime alljärgnevalt kokku, et mis sammud tuleb nüüd edasi astuda, et vana valitsus lahkuks ja uus ametisse saaks.