Riigikogu (Parliament Of Estonia)

VIDEO: Mõtted juba suitsupausil? Ain Lutsepp toppis keset Riigikogu infotundi nikotiinipulkasid portsigarisse  (9)
29.september 2016 08:15
Tähelepanelik lugeja teatas Publikut oma meeleolukast avastusest. Riigikogu infotundi jälgides võis näha, kuidas keset tähtsat teadusteemalist arutelu tegeles näitleja ja Riigikogu liige Ain Lutsepp hoopis kolmandate asjadega.
Anvelt: uus eelarve vähendab laste vaesust  (43)
29.september 2016 07:05
Riigikogu Sotsiaaldemokraaliku Erakonna fraktsiooni esimees Andres Anvelt ütles, et kõige olulisemana tõstaks tuleva aasta eelarvest esile laste- ja peretoetuste reformi teise etapi käivitumist.
Oudekki Loone: paljud erakonna eliidist tahaksid veel viimasel hetkel Eestiga kuristiku suunas kihutavale poliitilise eliidi vankrile hüpata  (57)
28.september 2016 07:45
Keskerakonna peasekretäri ametikohalt kõrvaldatud Oudekki Loone avaldas täna Kesknädalas pöördumise, milles tänab erakonnakaaslasi ja sõpru toetuse eest, kuid samas süüdistab teisi erakonnakaaslasi valijate huvide reetmises ja soovis hüpata kuristiku suunas kihutavale poliitilise eliidi vankrile.
Sotsiaalkomisjon arutab riikliku vanaduspensioni jätkusuutlikkust  (31)
27.september 2016 06:57
Riigikogu sotsiaalkomisjon arutab tänasel istungil sotsiaalkaitseminister Margus Tsahknaga riikliku vanaduspensioni jätkusuutlikkust ning sotsiaalministeeriumi ettepanekuid pensioniea tõusu, pensionivalemi muutmise ning paindliku pensioni kohta.
Jaanus Karilaid Savisaare avalduse järel: juhatuse otsuseid tuleb aktsepteerida, mitte niisama pärast kaklust rusikaid viibutada  (73)
26.september 2016 09:16
Keskerakonna aseesimehe Jaanus Karilaidi sõnul oli 25. septembril toimunud erakonna juhatuse erakorraline kogunemine partei sisemiste reeglitega kooskõlas ning erakonna esimehe ja osade juhatuse liikmete väited koosoleku ning seal langetatud otsuste õigustühisusest ei vasta tõele.
Õiguskomisjon kaalub liiklusõnnetuse järgse alkoholi tarbimise kriminaliseerimist  (21)
26.september 2016 06:33
Riigikogu õiguskomisjon kaalub tänasel istungil, kas tuleks muuta liiklusseadust ja liiklusõnnetuse järel alkoholi tarbinud juhti karistada kriminaalkorras või on piisav kehtivas seaduses olev väärteo korras karistamine.
VALIMISPÄEV DELFIS: Jälgi presidendivalimisi Delfi TV otseülekande ja otseblogi vahendusel koos ekspertide kiirete kommentaaridega!  (55)
23.september 2016 15:50
Delfi kajastab täna hommikust saadik Eesti uue presidendi valimisi Estonia kontserdisaalist valijameeste kogult ja ka väljastpoolt nii Delfi TV otsepildis, otseblogis, ekspertide kiirete kommentaaride, värskete fotode ja videotega.
Heimar Lengi naistepäeva soovid maksis kinni valija  (18)
21.september 2016 07:14
Riigikogu liige Heimar Lenk kasutas oma kuluhüvitistest üle 230 euro, et ajalehtedes naistepäeva puhul enda pildiga ehitud tervitused edastada. Nii peabki valijaid meeles pidama, on rahvasaadik veendunud.
Viktor Vassiljev: tervishoiutöötajate streik on igati õigustatud – tervishoid vajab lisaraha!  (30)
20.september 2016 06:43
Täna hommikul peatavad arstid ja mitmed teised tervishoiutöötajad hoiatusstreigiga tunniks oma töö, juhtides taolise tegevusega avalikkuse tähelepanu asjaolule, et Eesti tervishoiusüsteem vajab raha juurde. Riigikogu sotsiaalkomisjoni liikme Viktor Vassiljevi sõnul tervitab ta tervishoiutöötajate streiki, sest ilma lisarahata ei ole Eesti tervishoiul tulevikku.
Uus eelnõu annab töötajatele õiguse koondamisel ise töötuskindlustushüvitise saamise avaldus esitada  (3)
19.september 2016 14:02
Riigikogu sotsiaalkomisjon otsustas täna algatada töötuskindlustuse seaduse muutmise seaduse eelnõu, millega antakse töötajatele ja ametnikele koondamise korral õigus esitada töötukassale avaldus töötuskindlustushüvitise saamiseks.
KLÕPS: Riigikogulane ja kurikuulus skeemipunuja Frank Underwood ühel pildil: Eesti poliitik kohtus maailmakuulsa näitlejaga!  (12)
17.september 2016 08:48
Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees kohtus Kiievis kuulsa USA näitleja Kevin Spaceyga.
Kadri Simson: Marina Kaljuranna kandideerimine segab oluliselt kaarte valijameeste kogus  (20)
09.september 2016 15:35
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson ütles, et Marina Kaljuranna otsus loobuda välisministri ametist ning kandideerida presidendiks on järjekordne löök Reformierakonnale, kus sisepinged on juba niigi suureks kasvanud.
Kui partei läheb presidendivalimistel lõhki ehk Reformierakond ei pea just jalgratast leiutama  (36)
09.september 2016 12:50
Reformierakonnal peaks olema Eestiski piisavalt valusaid kogemusi aastast 2001, mil partei tuli esmalt välja lausa nelja uhke kandidaadiga ( Toomas Savi , Märt Rask , Toomas Vilosius ja Siim Kallas ), kuid presidendiks sai hoopis Arnold Rüütel . Partei leidis küll eelvalimistel üksmeele, koalitsioon aga mitte.
Riigiasutuste kolimise plaan jõuab otsustajate lauale  (5)
08.september 2016 00:00
Rahandusministeeriumi hinnangul võiks Tallinnast mujale kolida kuni 34 riigiasutust, mille töö iseloom võimaldab paiknemist väljaspool pealinna.
Põllumees saab riigieelarvest kriisiabi 4,6 miljonit  (1)
08.september 2016 00:00
Sel nädalal arutatakse valitsuse kabinetinõupidamistel 2017. aasta riigieelarvet, mis on planeeritud suuremaks kui 8,9 miljardit eurot. Põllumeestele on lubatud sellest anda 4,6 miljonit eurot kriisiabi.
Merele läinud kaluri kadumine tõi taas ilmsiks Kihnu merepääste nõrkuse  (52)
03.september 2016 20:45
Eile õhtul Kihnu lähedal merel kadunuks jäänud mehe juhtum tõi taas ilmsiks merepääste nõrkuse, nimelt pole saarel kaatrit, millega kohalikud päästjad hädasolijale kiiresti appi saaksid tõtata.
DELFI FOTOD: Presidendivalimiste tõttu pingetes vaevlev Reformierakond kogunes suurele lõunasöök-arutelule  (172)
03.september 2016 12:24
Reformierakond peab täna Euroopa hotellis lõunasöögi formaadis arutelu.
Pimedateks sügisõhtuteks lugemismaterjali: Mihkel Raud üllitab eneseabiraamatu  (11)
02.september 2016 10:25
Juunis nii Riigikogust kui ka Sotsiaaldemokraatlikust Erakonnast lahkunud teleajakirjanik ja muusik Mihkel Raud avaldab peagi eneseabiraamatu nimega "Kus ma olen ja kuidas sina võid palju kaugemale jõuda".
Kolmes valimiskogus osalenud: võikski otsevalimistele üle minna
01.september 2016 00:00
Siiani on Eestis presidendivalimine valimiskogu liikmete otsustada läinud kolmel korral. Riigikogulasi arvestamata on kolm meest, kes neis kõigis osalenud ning praegugi volikogudes tegevad. Kas nad saavad võimaluse valida presidenti ka neljandal korral, otsustavad septembrikuised volikogud.
Tallinna TV: EKRE lubas toetada täna Mailis Repsi  (121)
30.august 2016 12:47
Tallinna Televisiooni otseülekandes riigikogust väitis Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esindaja Henn Põlluaas , et EKRE fraktsioon otsustas üksmeelselt hääletada presidendivalimiste teises voorus keskfraktsiooni kandidaadi Mailis Repsi poolt, teatas telekanal.
DELFI VIDEO: Valimiskomisjoni vastus Seederile: meil puuduvad täiendavad võimalused kontrollida valija käitumist hääletamise hetkel  (123)
30.august 2016 11:34
Täna esitas Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsiooni liige Helir-Valdor Seeder Vabariigi Valimiskomisjonile pöördumise, kus küsis kommentaari erinevate hääletamise salajasusega seotud aspektide kohta.
Õiguskantsler sedelite pildistamisest: hääletajad peaksid salajasuse põhimõttest kinni pidama  (116)
30.august 2016 10:38
Õiguskantsler Ülle Madise arvates peaksid saadikud salajastel hääletustel salajasuse põhimõttest siiski kinni pidama.
Riigikogu aseesimees saatis valimiskomisjonile pöördumise: kas saadikud tõesti tohivad salajasel hääletusel valimissedeleid pildistada?  (244)
30.august 2016 09:03
Riigikogu aseesimees Helir-Valdor Seeder (IRL) saatis täna hommikul vabariigi valimiskomisjonile ametliku pöördumise, milles küsib salajasel presidendihääletusel sedelite pildistamise seaduslikkuse kohta.
TÕEHETK FOTODEL: Kes on morn, kes rõõmus, kes keskendunud: hetk, kui presidendikandidaadid said teada tänase valimistulemuse  (55)
29.august 2016 19:27
Riigikogus toimus täna presidendivalimiste esimene voor. Pärast häälte teistkordset ülelugemist selgus, et Eiki Nestor sai 40 häält, Mailis Reps 26 häält ja Allar Jõks 25 häält.
Martin Helme: tühjaks jäetud valimissedelid tulid EKREst  (40)
29.august 2016 17:18
Riigikogu EKRE fraktsiooni esimees Martin Helme ütles, et kuus tühja hääletussedelit presidendivalimistel tulid nende fraktsioonist.
Homsest algab Vabariigi Presidendi kandidaatide ametlik esitamine, komisjon koguneb kandidaate kinnitama pühapäeval  (1)
24.august 2016 12:20
Homme, 25. augustil kell 9 algab kandidaatide registreerimiseks esitamine Vabariigi Presidendi valimiseks Riigikogu I voorus. Kandidaate saab üles seada kuni laupäeva, 27. augusti kella 18-ni.
Kihlveokontor: Eesti president valitakse 99-protsendilise tõenäosusega valimiskogus ja selleks saab Siim Kallas  (48)
24.august 2016 12:02
Eesti suurim kihlveokontor Triobet prognoosib, et Eesti Vabariigi uus president valitakse valimiskogus ning valimised võidab Siim Kallas .
Riigikogulased vaidlustavad prokuratuuri määruse, millega ei võeta parvlaevahanget puudutavat avaldust menetlusse  (20)
23.august 2016 08:03
Riigikogu liikmed Jaanus Karilaid ( Keskerakond ) ja Henn Põlluaas (EKRE) vaidlustavad riigiprokuratuuri määruse, kus prokuratuur keeldus riigikogu liikmete avalduse menetlusse võtmist põhjendusega, et õigus esitada kaebus on vaid kannatanul. Avaldus parvlaevahankega seotud korruptsiooni uurimiseks esitatakse täna Advokaadibüroo Simson Variku Straus vahendusel.
Vabaerakonna esinduskogu valis uue eestseisuse  (8)
22.august 2016 13:06
Vabaerakonna esinduskogu valis uueks tegevusaastaks uue eestseisuse - esimees on Jaanus Ojangu , aseesimehed Andres Ammas ja Neeme Kuningas .