Reformierakond

Ka EKRE välistab koostöö Keskerakonnaga: Kremli-meelses ja vasakpoolses valitsuses me ei osale  (213)
25.jaanuar 2015 11:42
"Meie volikogu on võtnud vastu ametliku otsuse, et Kremli-meelses ja vasakpoolses valitsuses me ei osale. Selle all on mõeldud eelkõige Keskerakonda, aga ka ka SDE ja Keskerakonna võimalikku liitu," kinnitas EKRE üks juhtidest Martin Helme Delfile ja Eesti Päevalehele.
Sergei Stadnikov kirjanik Ivanovi kodakondsussaagast: valimisreitingu nimel kütavad SDE ja Reformierakond natsionalistlikke kirgi ning vaenavad süütut inimest  (24)
25.jaanuar 2015 11:08
Juba nädalapäevi jätkuvad kired literaat Andrei Ivanovi (s. Tallinnas 1971) saamata jäänud eriteenelise Eesti kodakondsuse ümber on üks hea näide siinsete politikaanide -- antud juhul peaasjalikult sotsidest ja reformistidest koosnevate -- üksteisele n-ö õige koha kättenäitamismängudest, kus valimisreitingu kasvõi minimaalsegi suurendamise nimel köetakse üles tõepoolest väga madalaid natsionalistlikke kirgi ning vaenatakse täiesti süütut inimest.
ERAKONNAD: hea haridus on üle kõige
25.jaanuar 2015 10:36
RIIGIKOGU VALIMISED 1. MÄRTSIL: mida parlamenti pürgivad parteid rahvale lubavad?
Keskerakond jääks valimisvõidu järel üksi? Kõik parlamendierakonnad välistavad keskparteiga koostöö ka siis, kui Savisaar ei ole enam tipus  (378)
25.jaanuar 2015 08:39
Reformierakonna, sotside ning Isamaa ja Res Publica Liidu juhid välistavad pärast valimisi resoluutselt igasuguse koostöö Keskerakonnaga, olenemata ka sellest, kas keskpartei eesotsas on Edgar Savisaar või mitte.
DELFI VIDEO: Juhan Parts: nendel valimistel on Savisaar mängust väljas ja temaga hirmutamine on mõttetu  (164)
24.jaanuar 2015 20:10
Isamaa ja Res Publica Liidu ( IRL ) peaministri kandidaat riigikogu valimistel Juhan Parts ütles täna erakonna valimiskonverentsil, et nendel valimistel on Keskerakonna esimees Edgar Savisaar mängust väljas.
DELFI FOTOD: Savisaar luuras, Laar tulistas, Jüri Mõis väisas lõbumaja: VAATA, mis on saanud täna suurte poliitskandaalidega seotud kohtadest  (109)
24.jaanuar 2015 17:10
Valimised on lähenemas ja nüüd on õige aeg vastukaaluks mee mokale määrimisele tuletada valijatele meelde ka, et Eesti erakonnad ja poliitikud on läbi aastate olnud seotud paljude skandaalidega. Delfi reastas ajalises järjekorras kümmekond toimetusele kiirelt meenunud poliitskandaali ning käis pildistamas nendega seotud asukohti sellisena, nagu nad tänasel päeval välja näevad.
Valijad võivad oodata uksele koputust kõigilt erakondadelt  (48)
24.jaanuar 2015 15:03
Erakonnad on alustanud ukselt uksele kampaaniat, mille jooksul kandidaadid püüavad nii enda kui oma erakonna eesmärke tutvustada. Ambitsioonid külastatavate kodude arvu osas on erinevad – näiteks sotsid on eesmärgiks seadnud otsesuhtluse 150 000 valijaga, Keskerakond ei ole selget mõõdikut seadnud. Delfi uuris parlamendierakondade plaane otsekampaaniateks.
Edgar Savisaar: väikeparteide populaarsuse taga on valijate soov leida alternatiiv Reformierakonnale  (141)
23.jaanuar 2015 11:32
Keskerakonna esimees ja Tallinna linnapea Edgar Savisaar leiab, et valimiste põhiküsimus ei ole kindlasti julgeolek ning et väikeparteide toetuse kasvu taga on valijate soov leida alternatiiv Reformierakonnale.
Kohtutäiturite kõrge tasu kärpimise seaduseelnõu kipub kokku varisema  (68)
23.jaanuar 2015 03:30
Sotsiaaldemokraadid tahavad tasu vähendada, ent Reformierakond ja IRL pole sellega nõus.
Kas 124-kesi valimisnimekirja jäänud Reformierakond jääb nüüd ERRi suurtest debattidest eemale?  (65)
22.jaanuar 2015 16:47
Täna teatas oravaparteilasest Paide abilinnapea Janno Lehemets, et loobub riigikokku kandideerimast, mistõttu on Reformierakonnal nüüd nimekirjas 124 kandidaati. Kuna rahvusringhäälingu riigikogu valimiste kajastamise korra kohaselt saavad nö suurtes debattides osaleda vaid täisnimekirjaga parteid, siis tekib küsimus, et kas võimuerakond jääb nüüd suurtest aruteludest eemale?
Valimised maakondades: kes lööb keda?  (3)
22.jaanuar 2015 14:54
Ehkki elu koondub üha rohkem Tallinna, jagatakse enamus Riigikogu mandaate siiski väljaspool pealinna. Maaleht kaardistas nimed, kes võivad maaringkondades pidada kõige ägedamaid valimislahinguid.
Liisa Pakosta: Üksikvanemad ei ole koormaks ausatele maksumaksjatele  (91)
22.jaanuar 2015 13:25
Reformierakonna väide, nagu koormaks ausaid maksumaksjaid üksikvanemate ja laste heaks mõeldud elatisraha fond, on asjakohatu ja sügavalt ebaviisakas.
Valimiste valvurid: Keskerakonna valijad on justkui Stockholmi sündroomiga - mida suuremad sigadused, seda suurem toetus  (216)
22.jaanuar 2015 11:59
Riigikogu valimiste esimese autahvli tarbeks vaatasid valvurid üle kogu senise valimiskampaaniate kulgemise sügisest tänaseni. Mitmekümne kandidaadi seast hinnati teistest silmapaistvamateks rikkumisteks kuus sündmust ja trendi.
Võimule saamine tõi sotsidele kohe ka mõned maavanema kohad  (27)
22.jaanuar 2015 11:32
Viimastel aastatel levinud poliitilise tava tõttu saavad Eestis maavanema kohtadele vaid parasjagu riigis võimul olevate erakondade liikmed. Viimastel aastatel rabasid Reformierakond ja IRL kõik maavanemakohad omavahel ära, aga peale IRLi asendamist sotsidega on ka nemad saanud endale esimesed maavanemakohad.
RIIGIKOGU VALIMISED 1995: Rüütli abiga võitsid mäekõrguselt Koonderakond ja Maarahva Ühendus  (3)
22.jaanuar 2015 11:03
Delfi toob riigikogu valimiste eel lugejateni põhjaliku lugude sarja, mis tutvustab kõiki varasemaid riigikogu valimisi.
Lahkheli koalitsioonis: SDE toetab elatisfondi loomist, Reformierakond mitte  (18)
22.jaanuar 2015 03:30
Sotside, IRL-i ja Keskerakonna häältest piisab Reformierakonnale ebasobiva otsuse tegemiseks.
Kollased number ühed Paide linnapildis - poliitiline sigadus või vaimukas fantaasia?  (2)
21.jaanuar 2015 17:11
Tänasest on valimisreklaamid tänavapildis keelatud, kuid valimisplakatite asemel olid hommikuks Paide linna ilmunud suured kollased number ühed. Esialgu pole teada, kes need üles seadis ja mis oli selle ettevõtmise eesmärgiks. Praeguseks on numbrid kõrvaldatud.
FOTO: Vaata lugeja edasiarendust Reformierakonna bussikollaažist!  (25)
21.jaanuar 2015 15:55
"Vastandumine toob edu!" ütleb Reformierakonna üleeilse kollaaži vaimus uue valimisreklaami loonud lugeja.
Reformierakond: elatisraha fond koormaks ausaid maksumaksjaid  (73)
21.jaanuar 2015 15:25
Reformierakond jäi eile sotsiaalkomisjonis üksi kaitsma seisukohta, et elatisabi fondi loomine ei ole vajalik. Elatisabi fondi soovivad luua kõik ülejäänud riigikogu erakonnad, sest paljudelt lapse elatisraha võlgnikelt ei suuda kohtutäiturid võlga sisse nõuda. Fondi mõte on, et sellisel juhul maksaks riigi loodud fond ise elatisraha ja nõuaks seejärel selle ise võlglaselt sisse.
Uus tüli koalitsioonis? Sotsid hääletasid reformile ebameeldiva algatuse poolt  (220)
21.jaanuar 2015 12:19
Riigikogu sotsiaalkomisjon otsustas eilsel istungil saata riigikogu täiskogule eelnõu, millega tehakse valitsusele ettepanek töötada välja riikliku elatisabi fondi põhimõtted. Reformierakond on kogu aeg olnud elatisabi fondi loomise vastu, eile tegid aga IRL, Keskerakond ja ka Reformierakonna koalitsioonipartner Sotsiaaldemokraatlik erakond oravaparteile kambaka.
RIIGIKOGU VALIMISED 1995: erakonnad lubasid valijatele kõike alates omandireformist kuni surmanuhtluseni  (1)
21.jaanuar 2015 11:47
Delfi toob riigikogu valimiste eel lugejateni põhjaliku lugude sarja, mis tutvustab kõiki varasemaid riigikogu valimisi.
Reformierakonna valimisreklaamis ilmuvad välja "rohelised mehikesed"  (95)
21.jaanuar 2015 10:45
Reformierakonna valimisreklaamis ilmuvad mõneks sekundiks välja kaks eraldismärkideta sõjaväelast, mis kannavad vormi, mida Eesti kaitsevägi pole kunagi kasutanud.
Kirjanik Andrei Ivanov ei saa eriliste teenete eest kodakondsust  (36)
21.jaanuar 2015 03:30
Koalitsioonierakondade erimeelsus jätab kirjanik Andrei Ivanovi eriteenete kodakondsusest ilma.
OTSEBLOGI: Delfi tuline peaministrikandidaatide debatt: Rõivas vastandas end Savisaarega, Parts heitis peaministrile kinda  (363)
20.jaanuar 2015 15:52
Kolme suure partei peaministrikandidaadid Taavi Rõivas , Juhan Parts ja Sven Mikser pidasid teisipäeval Delfi toimetuses julgeolekudebati, millest Delfi TV tegi otseülekande.
TEE ISE Reformierakonna stiilis kollaaž!  (14)
20.jaanuar 2015 14:17
Eile postitas Reformierakond oma Facebooki kontole pildi, kus võrreldi erakonna kohvikbussi Lasnamäel sõitva linnaliinibussiga . Reformikate eesmärk oli juhtida tähelepanu probleemidele Tallinna ühistranspordis. Paraku jäi paljudele mulje, et kollaažiga mõnitatakse vaeseid, kes on sunnitud sõitma ülerahvastatud bussides, samal ajal kui edukas inimene naudib luksust.
DELFI FOTOD: Valimiskomisjon registreeris riigikogu valimisteks 874 kandidaati  (16)
20.jaanuar 2015 12:48
Vabariigi Valimiskomisjon registreeris täna kandidaadid XIII Riigikogu valimisteks ja liisuheitmise teel selgusid nii erakondade nimekirjades kandideerijate kui ka üksikkandidaatide registreerimisnumbrid.
RIIGIKOGU VALIMISED 1995: kandideerisid ka jäägerpartei esimees Asso Kommer ja prohvet Priskilla Mändmets  (17)
20.jaanuar 2015 12:26
Delfi toob riigikogu valimiste eel lugejateni põhjaliku lugude sarja, mis tutvustab kõiki varasemaid riigikogu valimisi.
Anette Parksepp: Reformierakonna bussifopaa on inimlik sähvatus muidu suhtekorraldajate silutud erakonnalt  (25)
20.jaanuar 2015 11:34
Päevast päeva räägitakse Reformierakonna elitaarsusest ja ülbusest, väikese erakonnasisese grupi võimutsemisest, poliitbroilerite elukaugusest ja lihtsatest Eesti inimest „kindlalt edasi" üle kõndimisest. Erakonna suhtekorraldajate radari alt läbi lennanud ning Facebooki postitatud foto on hea kujund erakonna kaugenemisest rahvast.
Eerik-Niiles Kross: päris sõda Ukrainas alles algab, Euroopa hämmeldus ei vaibu  (228)
20.jaanuar 2015 10:02
Donetski lennuvälja kaitsmisest on saamas Ukraina vägede ja valitsuse, võib-olla kogu sõja edasise käigu mõttes sümboolne murdesündmus, kirjutab Eerik-Niiles Kross .