Reformierakond

Lugeja: presidendivalimiste kolmas voor kisub ülipinevaks  (3)
26.september 2016 09:43
Laupäevane päev pakkus arvatavasti meile kõigile pinget ja närvikõdi. Isegi kui president jäi valimata, näitas see tegelike jõujoonte jagunemist nii-öelda põllu peal. Kõige populaarsem kandidaat oli tegelikult tagantpoolt teine. Kõige sõltumatum kandidaat oli aga lõppkokkuvõttes kõige suurem võitja.
Eesti päevalehed taunivad tekkinud olukorda: hädapresidendil ei saa olla moraalset legitiimsust, süüdistavalt tuleks vaadata päevapoliitikute suunas  (7)
26.september 2016 09:37
Eesti suurimad päevalehed taunivad tänastes juhtkirjades presidendivalimistel tekkinud olukorda ja küsivad, et mis saab nüüd edasi.
Reformierakonna ja Keskerakonna intriigid nurjasid presidendi valimise  (105)
26.september 2016 00:20
Mailis Repsi ja Marina Kaljuranna valimiskogu teise vooru ukse taha jäämine tõmbas kriipsu peale soovile Eestile uus president valida.
Kellest saab kiirkorras järgmine president: turvaline Nestor, vaikne Luik, igihaljas Lauristin või apoliitiline Madise?  (430)
25.september 2016 17:04
Presidenti ei õnnestunud valida ka valimiskogus ja uute võimalike presidentidena on juba välja käidud hulk nimesid. Alates Jürgen Ligist , kes vapralt on asendama tulnud, kui teda vaja on, kuni Leedo parvlaevadeni, mida ehk saab presidendiks rentida, kui need piisavalt vanad on.
Vabaerakond: presidendivalimiste nurjumises kannab suurimat süüd Reformierakond  (96)
25.september 2016 12:57
Vabaerakonna esimees Andres Herkel leiab, et presidendivalimiste nurjumise pärast kannab suurimat vastutust Reformierakond , kes juuni alguses teatas, et valida tuleb nende pakutud kandidaatide hulgast.
Helsingin Sanomat: Eesti presidendivalimistest sai protestihääletus  (120)
25.september 2016 10:18
Soome ajaleht Helsingin Sanomat kirjutab, et Eesti presidendivalimiste eilseks võitjaks osutus protestihääl, kui 57 Valimiskogu liiget otsustas teises voorus kasti panna tühja sedeli ja president Toomas Hendrik Ilvese mantlipärija valimine saadeti tagasi Riigikokku.
Ruhnu valijamehel kulub presidendi valimiseks neli päeva  (2)
24.september 2016 11:49
Ruhnu valla valijamees ja volikogu esimees Heiki Kukk sõitis mandrile juba eile, sest täna polnuks see enam võimalik. „Kell pool seitse tõusin üles ja kell 8 sõitis laev Ruhnust välja,“ sõnas ta Maalehele. Enne kella ühtteist oli Kukk juba mandril. Ööbimiskoha leidmisega tal oma sõnul ka probleemi polnud. „Igal ruhnlasel on mandril oma peidupaik olemas, nii ka mul.“
PROGNOOS: Teise vooru pääsevad just need presidendikandidaadid  (33)
24.september 2016 10:29
Kõige tõenäolisem on, et valimiskogu teise vooru jõuavad suurima avaliku toetusega Marina Kaljurand ja Reformierakonna ametlik kandidaat Siim Kallas . Selline vastasseis annaks tulemused rahva eelistused vahekorras 44,6 ja 16,3 protsenti Kaljuranna kasuks.
Seitsmendad valimised, viies president. Mida oleme seni õppinud?  (26)
24.september 2016 00:05
Nii nagu ikka, ühendab lehmakauplemise mõiste Eesti poliitikat läbi aegade, presidendivalimised pole erand. Küsimus, kas Eesti rahvas peaks saama õiguse endale presidenti valida, on pea sama vana kui Eesti Vabariik.
Tänaste presidendivalimiste kindel esikolmik: Siim Kallas, Marina Kaljurand ja Mailis Reps  (192)
24.september 2016 00:05
Kuus kõige tõenäolisemat kandidaatide paari annavad täna ilmselt Eestile uue presidendi.
Erik Moora: 1 päev veel - presidendivalimiste hetkeseis  (62)
23.september 2016 15:42
Homme valitakse Eestile uus president. Loodetavasti. Päev enne ei tea keegi, kuidas asi lõppeb, supp on sogane. Mõned suured tõigad on aga kampaania käigus siiski selgeks saanud:
Valimiskogu ei pruugi rahva arvamust arvestada  (126)
23.september 2016 00:10
Teine voor: Kaljurand vs. Kallas. Rahva arvates võidaks esimene, määravaks saaks aga Repsi otsus.
OTSEFOTOD: "Kolmeraudse" avasaade jõuab teleekraanidele tavatust kohast, Mihkel Raual külas presidendikandidaadid  (32)
22.september 2016 22:28
Täna õhtul alustab Mihkel Raua juhitud " Kolmeraudne " TV3s otse-eetriga oma uut hooaega, avasaade on pühendatud mõistagi presidendivalimistele. "Kolmeraudne" läheb nii täna kui ka kogu hooajal eetrisse stuudio asemel Telliskivi loomelinnakus asuvast kohvikust Kivi Paber Käärid. Vaata pilte kaadritagusest sagimisest!
Kaljuranna kampaaniajuht: tegime teadliku valiku mitte minna Reformierakonna fraktsiooni toetusallkirju küsima  (59)
20.september 2016 18:38
Marina Kaljuranna kampaaniajuhi Andreas Kaju sõnul ei soovinud Kaljuranna meeskond, et Reformierakonna riigikogu fraktsiooni liikmed läheksid vastuollu erakonna ametliku suunisega toetada Siim Kallast.
DELFI FOTOD: Presidendikandidaat Siim Kallas otsis abikaasaga poolehoidu Viljandimaa valijameeste seast  (23)
20.september 2016 13:23
Üle Eesti tuuritav presidendikandidaat Siim Kallas jõudis täna päeval Viljandimaa valijameeste juurde.
Marina Kaljurand saab enamiku sotsiaaldemokraatide hääled  (72)
20.september 2016 00:10
Sotsid leppisid kokku, et need, kes valimiskogus Kaljuranda ei toeta, võivad ka teisiti hääletada.
Andres Herkel: Pole reeglit, et erakondlik taust teeb presidendi nõrgaks või selle puudumine tugevaks. Kõik sõltub inimesest.  (25)
19.september 2016 12:58
Ühes paistavad kõik presidendikandidaadid sarnasel nõul olevat – presidendiks saades tuleb varasem erakondlik taust unustada ning olla poliitiliselt erapooletu. Teisiti ei saagi ütelda, seda teavad samuti kõik. Milliseks tegelikkus kujuneb, on iseküsimus.
Reformierakondlasest minister Maris Lauri: olen Kaljuranda toetanud, aga ma tõesti üritasin vältida sügavat poolte valimist  (15)
17.september 2016 09:56
Uus haridus- ja teadusminister, Reformierakonna juhatuse liige ja naiskogu eestvedaja Maris Lauri tõi ETV saates "Kahekõne" välja, et on Marina Kaljuranda toetanud, kuid üritas erakonnas vältida tugevat poolte valimist.
Sotsist minister Liisa Oviir toetab Marina Kaljuranda: südamest loodan, et pooleteise nädala pärast on meil esimene naispresident  (228)
16.september 2016 10:10
Sotsiaaldemokraatliku Erakonna liige, ettevõtlusminister Liisa Oviir on kindel, et Eesti peaks saama endale naispresidendi. Juhul, kui sotside kandidaat Eiki Nestor ei peaks presidendiks kandideerima, oleks just Marina Kaljurand nii Oviiri kui ka mitmete sotsiaaldemokraatide valik.
Edgar Savisaar loodab linnapea kohale tagasi jõuda: ma juba eilsel istungil tegin katset  (94)
15.september 2016 21:48
Tallinna Televisiooni otsesaates "TeleTallinn" rääkis Edgar Savisaar talle esitatud uuest kahtlustusest, presidendikandidaadist ning oma tervisest. Delfi teeb Savisaare ideedest kokkuvõtte.
Ministrite vangerduse ajal oli kaalumisel ka koalitsiooni lahtivõtmine: välisministri koht sotsidele, Parts Kontrollikotta  (56)
15.september 2016 10:05
Möödunud nädalavahetusel arutasid reformierakondlased, kas pakkuda vabanevat välisministri kohta hoopis sotsidele ja saata Juhan Parts (IRL) kontrollikotta, et presidendikandidaat Siim Kallasele valimiskogus koalitsioonipartnerite toetus saada.
Sotsid hoiavad esialgu hääli kotis ja praevad Reformierakonda  (35)
15.september 2016 00:10
Presidendiks kandideeriva Marina Kaljuranna meeskond näeb praegu valimiskogus häälte poolest liidrikohal Mailis Repsi.
Artur Talvik: Rosimannuse rasvased näpud on Kaljurannale jäljed jätnud  (182)
14.september 2016 17:00
Vabaerakondlase Artur Talviku sõnul oli fraktsiooni kohtumine Marina Kaljurannaga pettumus ning temaga toimuvad poliitilised mängud õõvastavad.
Usaldame oma inimesi ja anname kõrgema võimu kandjale riigipea valimise õiguse!  (26)
14.september 2016 12:31
Riigikogu on pidanud maha kolm valimisvooru ning tulemuseks oli see, et 24. septembril peavad valiku tegema valijamehed. Mõlemad kogud on Põhiseadusega määratud Vabariigi presidenti valima ning ühe kogu tähtsuse pisendamine ei ole mitte kuidagi moodi õigustatud.
Jüri Saare üleskutse: Tuleb teha kokkulepe, et president ei tuleks Reformierakonnast. Meie ühine huvi peab olema demokraatlik Eesti  (268)
14.september 2016 11:35
Seekordsed presidendivalimised meenutavad 2006. aastal toimunut, sest oleme taaskord jõudnud võimalikku pöördepunkti (turning point), kus pannakse hulgaks ajaks paika edasine arengukaar. Ka kümme aastat tagasi omandasid valimised paljude jaoks ootamatult märgilise tähenduse.
Vello Vaheri ohtlik trikk USA talendisaates tekitas tema abikaasas suurt hirmu: kukkumine oleks olnud hirmus laks, tema kehas pole ühtegi tervet kohta
14.september 2016 10:36
Tänavu suvel tekitas eestlaste seas suurt elevust tsirkusemees Vello Vaher , kes pääses maailma ühe vaadatuma telesõu "America's got talent" 36 parima sekka.
Vabaerakonna 20 ettepanekut maaelukriisi leevendamiseks. Kas neist on abi ja millal?  (16)
13.september 2016 11:35
Riigikogu liikme, vabaerakonna saadiku Artur Talviku sõnul on kogu Eesti põllumajandussektoris valitsuskoalitsiooni pragmaatilistest valikutest tingitud pikaajaline kriis.
SDE jättis taktika valimiskoguks veel lahtiseks  (20)
12.september 2016 22:07
Täna kogunenud sotsiaaldemokraatliku erakonna juhatus jättis järgmise esmaspäevani lahtiseks, keda erakond toetab riigipea kandidaadina valimiskogus.
Parlamendierakonnad: kui juba sotsiaalmaksu langetada, siis korralikult. Hetkel puudub reformiks aga arusaadav ja kindel plaan  (88)
12.september 2016 21:23
Enamik fraktsioonide esindajad ei pea sotsiaalmaksu langetamist ühe protsendi võrra mõistlikuks. Poole võrra sotsiaalmaksu langetamise puhul - nagu tõi Siim Kallas välja - tuleks aga väga selgelt näidata, kust leitakse riigile uus tuluallikas.