Reformierakond

Haldusreformi takistamise vältimiseks lubab riik ühineda ka ühise piirita valdadel  (4)
05.mai 2016 00:10
Poliitikute hinnangul võib valdu, millest ühinejail tuleb üle hüpata, olla umbes kümmekond.
DELFI FOTOD: Marina Kaljurand käis täna oma plaane tutvustamas Reformierakonna fraktsioonis  (24)
04.mai 2016 15:08
Kui Siim Kallas käis täna oma plaanidest rääkimas keskfraktsioonis, siis Marina Kaljurand tutvustas ennast riigikogu Reformierakonna fraktsioonile.
DELFI FOTOD: Siim Kallas käis keskfraktsioonil külas toetuse võimalikkust kompamas  (75)
04.mai 2016 11:58
Täna ennelõunal liitus riigikogu keskfraktsiooni kutsel fraktsiooni koosolekuga presidendiks pürgiv Siim Kallas, et arutada võimalust Keskerakond presidendivalimiste puhuks enda selja taha saada.
DELFI FOTOD: Siim Kallas saabus Reformierakonna fraktsiooni ette oma karjääriplaane tutvustama  (12)
03.mai 2016 13:46
Presidendiks pürgiv Reformierakonna auesimees Siim Kallas käis täna pärast keskpäeva riigikogus oma erakonna fraktsioonile oma kampaaniaplaanidest aru andmas.
Andre Sepp: kõigi ettepanekute arvestamine viib haldusreformi fookuse paigast  (7)
03.mai 2016 13:33
Haldusreformi seaduse eelnõu muudatusettepanekute läbivaatamisel peab arvestama, et tegemist on raamseadusega. Detailid nagu maavalitsuste ja omavalitsusliitude ülesannete jaotus või pealinnaseadus jäävad otsustamiseks reformi järgmistes etappides.
Keskfraktsioon kutsus Kallase vestlusele, aga kas kutsub ka Savisaare?  (53)
02.mai 2016 13:59
Edgar Savisaar leidis tänases Pealinnas, et rahva toetust on tal piisavalt, et presidendiks kandideerimise peale tõsiselt mõelda. Huvitaval kombel juhtus see päev pärast seda, kui riigikogu Keskerakonna fraktsioon teatas Kadri Simsoni suu läbi, et kutsub Siim Kallase juba kohe-kohe "töövestlusele".
GRAAFIK: Vaata, kui palju teenivad Eesti suurimate linnade juhid  (5)
02.mai 2016 12:28
Ärileht pani värskelt avaldatud andmetele tuginedes kokku palgatabeli, kus oleme reastanud kümne Eesti suurima elanike arvuga linna linnapeade palganumbrid.
Keskerakondlased ootavad Savisaare otsust presidendiks kandideerimise kohta  (139)
01.mai 2016 18:20
Keskerakonnas ei seata enne üles ühtegi teist kandidaati, kui erakonna esimees Edgar Savisaar seda inimest isiklikult toetab või on enda otsuse presidendiks kandideerimise kohta langetanud.
EE ARHIIVIST: Kes olid palju tüli tekitanud erakoolide rahastamise seadusepügala taga?  (2)
01.mai 2016 10:09
Ekspress uuris ja avastas, et haridusminister Jürgen Ligi parandab oma parteikaaslaste praaki.
Viimsi pansionaadi direktor üritas poliitilist mõjuvõimu kasutades asutust ärastada, aga lasti hoopis lahti  (105)
30.aprill 2016 18:29
Viimsis asuv Rannapere pansionaat põhjustas vähemalt ühe võimuvahetuse vallas, sest pansionaati juhtinud Kristina Kams tahtis oma koalitsioonikaaslaste sõnul ise pansionaadi omanikuks saada. Kamsi sõnul kaitses tema aga pansionaati, mida Reformierakond ära müüa tahtis.
Eerik-Niiles Kross: on suhteliselt ebatõenäoline, et Vene eriüksuste droonid Eesti kohal lendaksid  (17)
30.aprill 2016 16:02
Riigikogu väliskomisjoni liikme Eerik-Niiles Krossi (Reformierakond) sõnul on loogiline, et Venemaa kasutab riigipiiril luuredroone, kuid Vene eriüksuste droonide lendamist meie territooriumil peab suhteliselt ebatõenäoliseks.
Toomas Lepp: „Savisaare” seriaal on reaalfantaasia. Välja kukkus ta komöödiana  (129)
29.aprill 2016 23:55
Kui see arv välja öelda, ütleb vaenulik seltskond kohe: Noh, selle raha eest oleks võinud osta lasteaiale tekke ja mida kõike veel! "Sellist jama ei tahaks nagu kuulata,” põhjendab Toomas Lepp vajadust seriaali maksumus saladuseks jätta.
Presidendiks pürgiv Siim Kallas: Pätsile on ausammast vaja  (63)
28.aprill 2016 23:03
Möödunud aasta detsembris otsustasin, et jah, alustame tegevust, ütles presidendikandidaadiks pürgiv Siim Kallas Tallinna TV saates "Teie arvamus, palun!".
Kaljurand: Eesti vajab parimat presidenti, siin ei mängi rolli ei rahvus ega sugu  (216)
27.aprill 2016 15:16
Välisminister Marina Kaljurand leiab, et temas on olemas kõik omadused, mida presidendiks olemine nõuab, mistõttu oli ta nüüd valmis välja ütlema, et soovib presidendiks kandideerida, juhul kui tema kandidatuur üles seatakse.
KUKU VÕI ISTULI! Kuidas Taavi Rõivas Jõgevamaal valijatega kohtus  (1)
27.aprill 2016 00:30
Varahommikul põllumehed, siis vallavanemad. Kell 11 kohtumine linnarahvaga. Peaminister Taavi Rõivas on visiidil Jõgevamaal.
Toomas Lepp: 10 põhjust, miks Eesti president võiks olla Edgar Savisaar
25.aprill 2016 12:28
Savisaar on liiga suur, et olla armastatud, kirjutas Andrei Hvostov ükskord. See oli aastal 2009. Sellest ajast on Savisaare vaenamine Eestis muutunud vaid suuremaks ja kirkamaks - kirikuraha, erinevate erakondade kinnitused temaga koostöö välistamiseks, 24/7 süüdistused kremlimeelsuses, kuriteokahtlustused, fraktsioonilõhe.
GRAAFIK: Kui palju on maksumaksja raha läinud riigikogulaste päevarahadele? Kes on enim välislähetustel käinud?  (67)
24.aprill 2016 20:19
Möödunud aastal käis välislähetusel 65 parlamendisaadikut. Saadikute peale kokku kulus välislähetuseks 866 päeva, mille eest on riigikogulastele ette nähtud ka päevaraha.
Lobjakas presidendiks pürgijate heitlusest Reformierakonnas: Rõivas ei kontrolli olukorda  (41)
24.aprill 2016 15:48
Reformierakonna võimalike presidendiks pürgijate omavaheline võitlus näitab, et Taavi Rõivas ei kontrolli erakonnas olukorda ning liigutakse üha jõulisemalt sinnapoole, et Reformierakonna kandidaat jääb presidendikohata.
Erki Savisaar: presidenti ei tohi valida riigikogus, sest muidu saab Reformierakond oma tahtmise  (134)
24.aprill 2016 10:14
Eesti poliitikas peetakse 2016. aastat kaua oodatud valimistevaheliseks aastaks, mil enne kohalike valimiste saabumist saab sihte seada ja… “Mis mõttes pole sel aastal valimisi?” küsivad siinkohal viimased veendunud poliitikahuvilised õigustatult vahele, “kas presidendivalimised polegi siis päris valimised?”. Suur enamus aga kehitab õlgu, ja ei tunne presidendivalimiste vastu mingit huvi.
Saage tuttavaks reformierakondliku vallavalitsusega, mille püsiklient on keskkriminaalpolitsei  (91)
23.aprill 2016 08:15
Ärilehes kirjeldatud juhtum, kus Jõelähtme vald müüs sisuliselt sentide eest tüki maad tuntud maadevahetajale ja pistisekuriteos süüdi mõistetud Tullio Liblikule, ei ole ses vallas esmakordne küsitavusi tekitav tehing.
Jaak Jõerüüt presidendiks kandideerimist ei välista: kui presidendivalimiste kampaania raames juba kõnelema minna, siis tuleb arvestada kõigi võimalustega  (133)
22.aprill 2016 15:08
Vabaerakond teatas teisipäeval, et asub kuulama võimalike presidendikandidaatide seisukohti ning esinemisnimekirjas on lisaks varem kõlanud potentsiaalsetele kandidaatidele ka Jaak Jõerüüt. Kolmapäeval kirjutas Eesti Päevaleht ka Urmas Paeti võimalikust Reformierakonna kandidaatide nimekirja lisandumisest.
"Foorumi" ajal Twitteris: Eesti otsib superpresidenti. Ja ta peaks oskama lennata!  (17)
21.aprill 2016 18:08
Eile arutati ETV saates "Foorum" milliseid väärtusi peaks kandma president ja millised peaksid olema tema ülesanded. Poliitikute aruteluga samaaegselt toimus elav arutelu ka sotsiaalmeedias.
Rõivas: kui Reformierakond valiks välja lemmikkandidaadi, siis väheneks tema võimalus presidendiks saada  (52)
21.aprill 2016 17:51
Tänasel valitsuse pressikonverentsil tõdesid nii Jevgeni Ossinovski kui ka Margus Tsahkna , et parlamendierakonnad leiavad konsensuse erakonnaülese presidendikandidaadiga. Taavi Rõivas lisas, et see ei peaks automaatselt välistama erakonna seest tulevaid kandidaate.
DELFI KIIRTUND: Mida tähendab Reformierakonna salakaval kolmikhüpe? Kuidas on muutumas Soome avalik arvamus Venemaaga suhtes?  (12)
21.aprill 2016 13:38
Tänane " Delfi kiirtund " arutleb Reformierakonna kolmikhüppe võimalikkusest, viimastest arengutest Soome avalikus arvamuses, järjekordsest saagast tervishoiutöötajate kollektiivlepingu ümber ning uskumatuna tunduvast dopingust jalgrattaspordis. Saates vestlevad Eesti Päevalehe ajakirjanikud Kärt Anvelt, Urmas Jaagant, Teele Tammeorg ja Jaan Martinson ning Soome ajalehe Helsingin Sanomat Eesti korrespondent Kaja Kunnas. Saadet juhib Otti Eylandt.
BLOGI: Esimesed presidendikandidaadid hakkavad selguma: Vabaerakonna algatus veenis Marina Kaljuranna kinnitama: nõustun kandideerima  (133)
21.aprill 2016 08:20
Presidendivalimiste eelne aeg sai suurema hoo sisse Siim Kallase teatega soovist presidendiks kandideerida. Vabaerakond korraldab kuulamisi, Reformierakonna juhatus otsustas ühiskandidaati otsida - Delfi koondas sündmuste senise arengu blogisse.
Suur kauplemine algab. Reform nõustus teiste parteidega ühist presidendikandidaati otsima hakkama  (71)
21.aprill 2016 00:10
Presidendikandidaatidele toetuse otsimine on lõpuks tõsisemalt erakondade töölauale jõudnud. Reformierakonna sisekliima on pingeline, seda tõendab ministrite sõnelus kabinetis. Erakonnad püüavad vältida presidendikandidaadi pärast kauplemise riigieelarve kokkulepetesse kandumist.
Kes pürgivad presidendiks?  (10)
21.aprill 2016 00:00
Tänavu 11. oktoobril astuvad Toompea lossi ees punasel vaibal kaks poliitikut. Üks neist, valitud president, läheb andma ametivannet ja pidama avakõnet. Teine on Toomas Hendrik Ilves. Kõlab “Pidulik marss”, mida tunneme presidendi marsina.
BLOGI: Presidendidebatt "Foorumis": Madison kordas Kaljuranna venelaseks olemise mantrat, Loone pidi ekrelasele meenutama Vene päritolu Eesti kodanike suurt osakaalu  (192)
20.aprill 2016 21:08
Sügisel toimuvad presidendivalimised hakkavad tasapisi siiski hoogu sisse saama, esimene võimalik kandidaat Siim Kallas on alustanud kampaaniat. Milliseid väärtusi peaks kandma president ja millised peaksid olema tema ülesanded?
Priit Toobal ERJK kodukorra muutmisest tema kahjuks: ootan esimest istungit juba pikisilmi  (52)
20.aprill 2016 19:03
Keskerakonna peasekretär Priit Toobal avaldab nördimust Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjoni teate üle, et tema komisjonist eemale hoidmiseks muudeti komisjoni kodukorda. Ühtlasi rõhutab Toobal, et kehtivad seadused ei keela tema komisjoni liikmeks olemist, mistõttu pole võimalik seda keelata ka komisjoni sisemise töödokumendiga.