Reformierakond

DELFI VIDEO: Taavi Rõivas: Partsi nimetamine IRLi peaministrikandidaadiks oli mõneti ootamatu  (60)
16.september 2014 16:27
Reformierakonna esimees peaminister Taavi Rõivas ei pea üllatuslikuks, et IRL vahetas enne valimisi vedurit, küll aga peab ta mõneti ootamatuks, et Urmas Reinsalu just Juhan Partsile teatepulga üle andis.
Keskerakonna vastulöök Laanetile: ta võiks pigem arutleda selle üle, mida võtta ette politseinike ning päästjate puudusega  (23)
15.september 2014 18:13
Endine keskerakondlane ja endine vaba demokraat, nüüdseks väga põhimõttekindel reformierakondlane Kalle Laanet on otsustanud, et tema hakkab riigikogu valimiskampaanias riigikaitsest rääkima. Võiks ju öelda, et igati loogiline valik endise siseministri poolt — inimesi ikka huvitab, kas lisaks partei programmi ümberjutustamisele poliitikul oma mõtteid ka on.
Suhtekorraldaja: Tallinna kärakamäärus on Keskerakonna õnnestunud valimiskampaania  (111)
14.september 2014 08:39
Suhtekorraldaja Janek Mäggi peab Tallinnas alkoholi joomise keelamist ja selle lubamisest informeerivate märkide ülespanemist Toompeale ja Kadriorgu Keskerakonna õnnestunud kampaaniaks kevadiste riigikogu valimiste eel. 
Augustis sai Reformierakond enim meediatähelepanu ajateenistusega seoses  (6)
13.september 2014 15:23
Ehkki augustis oli erakondade mainimiste kajastusaktiivsus sarnaselt juuliga üsna madal, olid teemadena kõige selgemalt eristatud parteide valimisprogrammide tööversioonides pakutud ideed.
Kesknoored soovivad anda 16-aastastele kandideerimisõiguse  (34)
13.september 2014 11:09
Keskerakonna noortekogu juhatus otsustas toetada valimisea langetamist tingimusel, et lisaks hääleõigusele antaks noortele ka kandideerimise võimalus.
Autorollo nõue hingab kuklasse? Rosimannus vähendas osalust oma peamises rahamasinas  (27)
13.september 2014 08:05
Rain Rosimannuse valdusfirma OÜ Väädi oli kuni 26. juunini täielikult Reformierakonna ühe peamise "aju" kontrolli all. 26. juunist kuulub aga pool erinevaid ettevõtteid omavast Väädist osaühingule Rosimannus Bros. Päev hiljem otsustas Harju maakohus nn Autorollo kaasuses rahuldada osa võlausaldajate hagist ja mõista Rain Rosimannuselt välja mitukümmend tuhat eurot.
Kalle Laanet: Kas Keskerakonna liikmed on Eesti iseseisvuse poolt või vastu?  (205)
12.september 2014 15:07
Aasta tagasi oli Ukraina väga lähedal pöördumatule lõimumisele Euroopa Liiduga. Tänaseks lõpuni selgumata asjaoludel pöördus president Janukovitš rahva tahte vastu ja eelistas asuda edendama suhteid Venemaaga.
Pevkur: salakaubanduse ja inimkaubanduse kanaliteks kasutatakse usaldusväärseid piiriäärseid talusid  (44)
12.september 2014 12:46
Siseminister Hanno Pevkur kaitses praegust piiriäärsete maatükkide mittekodanikele müümise keeldu, sest tema sõnul on piiriäärsed maatükid julgeoleku seisukohalt tundlikumad.
Praamiparun tembutab jälle: Leedo sillutas tee Ansipi ajastule  (23)
11.september 2014 15:31
Ei ole midagi uut siin päikese all. Praegune saarte- ja mandrivahelise praamiliikluse ümber käiv triangel on kord juba toimunud. Toona sillutas majandusminister Meelis Atonen teed Tartu linnapeale ja Eesti lähiajaloo kõige pikema staažiga peaministriks saanud Andrus Ansipile.
Lugeja kiri: Paipoisist saab ülalpeetav  (7)
11.september 2014 04:30
Kuna majanduse väljavaadetega on kehvasti, üritab valitsev Reformierakond lõigata poliitilist profiiti julgeolekuteemadega.
Reformierakond tegi kaitseliidu meililistis propagandat  (26)
11.september 2014 04:30
Erakond ei näe probleemi kirjas, millega kutsuti kaitseliitlasi erakonna programmi koostama.
Koalitsioon on sisekaitseakadeemia kolimises eri meelt  (11)
10.september 2014 04:30
Riigikogu kultuurikomisjoni sotsiaaldemokraatidest liikmed toetasid eile IRL-i algatatud eelnõu sisekaitseakadeemia (SKA) Ida-Virumaale kolimise kohta.
Reuters: Ansipist saab Euroopa Komisjoni asepresident  (50)
10.september 2014 01:06
Eesti kauaaegsest peaministrist, kevadel Euroopa Parlamenti valitud Andrus Ansipist saab Reutersi andmetel Euroopa Komisjoni asepresident.
Reformierakond ja sotsid on sisekaitseakadeemia Ida-Virumaale kolimise osas eri meelt  (21)
09.september 2014 17:18
Kultuurikomisjoni sotsidest liikmed toetasid täna IRL -i algatatud eelnõu sisekaitseakadeemia Ida-Virumaale kolimise kohta, Reformierakond seda mõtet ei kiida.
Neli seadusepundart, mis valitsuse proovile panevad  (18)
09.september 2014 04:30
Riigikogus algab keeruline aeg. Tegeleda tuleb eelarve, kooseluseaduse ja töövõimereformiga.
IRL-i hüpanud Aivar Riisalu: lahkudes oli pisar silmas  (23)
09.september 2014 04:30
Keskerakonnast välja astunud Aivar Riisalu kinnitas, et ei ole endise partei peale solvunud.
Aivar Riisalu: minus ei ole kübetki solvumist, pigem oli mul lahkudes pisar silmas  (140)
08.september 2014 14:06
Keskerakonnast välja astunud ja täna riigikogu IRLi fraktsiooniga liitunud Aivar Riisalu ei ole Keskerakonna peale solvunud, tegi parteist lahkumise otsuse isiklike ambitsioonideta ja tahab oma elukogemusega kaasa aidata sellele, et Eestis oleks normaalne elada.
Reformierakond tahab tõsta reservõppusel osaleja palka  (7)
08.september 2014 04:30
Kaitsepalk tagaks inimesele tema tavapärase sisse­tuleku säilimise samuti nagu emapalk.
Kristen Michal: kaitsepalk aitaks suurendada reservõppekogunemistele tulnute arvu  (55)
06.september 2014 17:50
Kuna riigikogu valimised pole enam mägede taga, kogunes Reformierakonna volikogu arutama erakonna valimisplatvormi julgeoleku peatükki. Erakonna volikogu esimees ja riigikogu liige Kristen Michal ütles Delfile antud intervjuus, et kaitseväe reservõppekogunemistel osalejate arvu tõstmiseks võiks riik maksta reservväelastele õppuse ajal palka, mille suurus oleks sarnane inimese reaalse igapäevase töötasuga.
Reformierakond tahab tõsta reservõppekogunemisel osalejate palka  (30)
06.september 2014 13:01
Reformierakond teeb ettepaneku kehtestada reservõppekogunemistel osalejatele kaitsepalk, mille eesmärk on kompenseerida kõigile reservõppustel osalejatele töötasu samas mahus, mida nad igapäevaselt oma töökohal teenivad.
FOTOD: Moe-, mitte peaminister? Rõivas ilmus Reformierakonna volikogusse väga trenditeadlikult riietatult!  (114)
06.september 2014 12:20
Peaminister Taavi Rõivas ilmus täna peetavale Reformierakonna volikogu koosolekule KUMUs justkui moeministrina, kandes tavapärasest veidi vabamas õhkkonnas ka sootuks vabamat rõivast, olgugi, et ta erakonna esimees on.
Tallinna volikogu lükkas tagasi idee moodustada komisjon kaasava linnajuhtimise tarvis.  (16)
04.september 2014 17:42
Tallinna volikogu lükkas tagasi Reformierakonna fraktsioonist lähtunud idee moodustada komisjon kaasava linnajuhtimise tarvis.
Avaliku joomise sünd: Keskerakond venitas seda aastakese, vastu võeti seadus aga üksmeelselt  (93)
31.august 2014 12:31
Mitte ükski riigikogu liige ei hääletanud avalikus kohas joomist lubava korrakaitseseaduse vastu. Veel valitsuses olles aga oli Keskerakond just avaliku joomise lubamise tõttu selle seaduse vastu ja venitas seda aastakese.
Reformierakonna kaitsepoliitika eeskuju Taani: neli kuud ajateenistust, kui õnneloosis ei vea  (70)
28.august 2014 06:55
Pevkuri sõnul on ajateenistus Eestis vabatahtlik, sest kutse saanud ilmuvad ju kohale.
Ratas: kuuldused minu Reformierakonda astumisest on tugevasti liialdatud  (98)
27.august 2014 17:55
"Olen üle neljateistkümne aasta töötanud ja tegutsenud Keskerakonnas ning mul pole mingeid liitumiskokkuleppeid ühegi teise erakonnaga. Seega, kuuldused minu Reformierakonda astumisest on tugevasti liialdatud," kommenteeris Jüri Ratas Postimehe artiklit sellest, et suure tõenäosusega kandideerib ta kevadel riigikogu valimistel Reformierakonna nimekirjas.
Enne ja pärast Ukraina kriisi: poliitikute suhtumine julgeolekupoliitikasse on varasemaga võrreldes kui öö ja päev  (51)
27.august 2014 13:46
Reformierakonna julgeolekuprogrammi vastuolulisus on võimaldanud nii mõnelgi konkureerival poliitikul meediakommentaariumis rahva armastust nuruda, lüües rusikaga lauale, nõudes Eestile väärilist kaitseprogrammi, mis meid suure ja ähvardava naaberriigi eest kaitseks. Teravam silm leiab Ukraina kriisile eelnevaid sõnavõtte lugedes aga piisavalt vastuolu, et tekiks küsimus, kas tegemist on murega Eesti julgeoleku pärast või kõigest populismiga.
Idufirmad ajavad ka välismaa asja  (5)
27.august 2014 06:00
Idufirmasid ärritas Anvar Samosti (IRL) jutt arvamusfestivalil, et Eestis panustatakse liialt kummalistele idufirmadele.
Ülo Jalaka valitud sahinad: Lasteaed kui ühiskonna (taand)arengu peegel  (2)
27.august 2014 06:00
• 20 aastat lasteaias töötanud inimeste sõnul on lapsevanemate suhtumine lasteaiaõpetajatesse muutunud kui öö ja päev. 1990ndate algul võeti õpetajat kui lapse kaaskasvatajat, nüüd aga kui teenindajat, kelle soovitusi perefoorumite toel tarkust kogunud vanemad kohati üsna jämedalt tagasi lükkavad.