Reformierakond

Janek Mäggi Ligi-skandaalist: pingete allikas on mujal - sotsidele meeldib taas Keskerakond  (222)
25.oktoober 2014 12:36
Kui Eesti Vabariigi valitsuses ei oleks Jürgen Ligi , tuleks ta välja mõelda. Iga ettevõtte või organisatsiooni juhatuses on inimene, kes on emotsionaalne opositsionäär, kellelt hurraad kuuleb haruharva ning kes iroonitseb ja teravmeelitseb nii, et see mõjub ehmatavalt, kuigi üldjuhul tabavalt. Nõrga hingelaadiga inimesele ehk solvavaltki. Kuid elu näitab, et just Ligid päästavad laevad hukkumast ning riigid hävimast. Sest nad toetuvad esmalt mõistusele, siis alles tunnetele – kui üldse.
Reformierakonna raske nädalavahetus: kuidas päästa valitsus, erakond ja minister?  (120)
25.oktoober 2014 09:44
Avalikkuse ja presidendi surve all mitu päeva elanud Reformierakonnal on aega kaks päeva, et päästa ja pääseda valitsuskriisist. Seni pole nad justkui veel päris selgelt mõistnud, et nad on eksinud ja veel hullem on see - nad ei saa aru, et minister Ligi probleem ei ole viimane lause Jevgeni Ossinovski suunas, vaid see oli viimane tilk suurde karikasse.
Karel Rüütli: otsuse Ligi küsimuse osas peab tegema Taavi Rõivas  (47)
24.oktoober 2014 16:05
Riigikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees Karel Rüütli ütles, et sotsid ootavad Jürgen Ligi saatuse kohta otsust peaminister Taavi Rõivaselt.
Padar saatis siseministrile palve ajutist võõrtööjõu toomist lihtsustada  (78)
24.oktoober 2014 15:05
Põllumajandusminister Ivari Padar saatis siseminister Hanno Pevkurile palve analüüsida kolmandatest riikidest ajutiselt hooajatöödeks sissetoodava tööjõu tingimuste lihtsustamist. 
Abdul Turay: kui Jürgen Ligi oleks olnud minister Suurbritannias, siis oleks ta silmapilk vallandatud  (100)
24.oktoober 2014 14:46
Ajakirjanik ja poliitik, Tallinna linnavolikogu sotside fraktsiooni liige, Abdul Turay , ütles täna Delfile, et kui Jürgen Ligi oleks olnud minister Suurbritannias, siis oleks ta peaministri poolt vallandatud silmapilkselt.
President Ilves võttis Ligi ja Ossinovski konfliktis seisukoha juba ametisse astudes  (97)
24.oktoober 2014 12:25
Pärast eilset Jürgen Ligi solvangut oma valitsuskaaslase, haridus- ja teadusministri Jevgeni Ossinovski pihta, tegi avalduse ka president Toomas Hendrik Ilves . Ilvese avalduse täpsemaks tõlgendamiseks võib anda spikri - tema presidendiametisse astumise kõne 9. oktoobril 2006.
Pöördelised hetked Eesti poliitikas: kui kaua on võtnud aega ministri tagasiastumine?  (32)
24.oktoober 2014 11:57
Jürgen Ligi tagasiastumist nõudvaid hääli on eilse päeva jooksul kõlanud rohkesti. Milline on aga Eesti poliitika varasemad näited tagasiastumisest? Delfi meenutab mõningaid juhtumeid.
Reformierakonna aukohus jääb Ligi väljaütlemiste osas kidakeelseks  (35)
24.oktoober 2014 11:21
Partei "moraali ja südametunnistuse indikaatorite" ehk Reformierakonna aukohtu liikmete sõnul ei ole kohtule ükski erakonnaliige rahandusminister Jürgen Ligi väljaütlemiste kohta avaldust teinud. Kuni seda tehtud pole, ei hakka kohus seda teemat ka arutama, ütlesid kohtu liikmed Delfile.
Rahandusminister Ligit ootab riigikogu umbusaldushääletus  (91)
24.oktoober 2014 04:30
Kui Ligi ise tagasi ei astu ja sotsid umbusaldamise poolt ei hääleta, pole neil mõtet valimistele minna.
Õiguskomisjon toetas Lavly Perlingu peaprokuröriks nimetamist ühehäälselt  (5)
24.oktoober 2014 04:30
Riigikogu õiguskomisjon toetas eile justiitsminister Andres Anvelti ettepanekut nimetada riigi peaprokuröriks Lavly Perling.
Repliik: Jõuate veel!  (3)
24.oktoober 2014 04:30
Kolmapäeva pärastlõunal saatis Reformierakond teate kavatsuse kohta luua 2016. aastast riiklik hambaravi programm, taastada aastate eest (omaenda käe läbi kaotatud) hambaravihüvitis ja muuta see riigikogu valimistel partei valimislubaduseks.
Juhtkiri: Enne ütles, siis mõtles  (79)
24.oktoober 2014 04:30
Kui rahandusminister Jürgen Ligi tänavu aktiivseks Facebooki kasutajaks hakkas, pidasid paljud teda aasta parimaks sotsiaalmeedia täienduseks.
Riigikogu esimees Eiki Nestor Ligi solvangust: tegu on poliitilise skandaaliga, mida peaminister peab nüüd lahendama  (39)
23.oktoober 2014 16:38
Riigikogu esimees, sotsiaaldemokraat Eiki Nestor  ütles kommenteerides Jürgen Ligi solvangut valitsuskaaslase Jevgeni Ossinovski pihta, et üks minister ei tohiks solvata Eesti riiki au ja uhkusega suhtuvat põlvkonda ning seda sõltumata sellest, mis keeles nende kodus räägitakse.
DELFI FOTOD: Õiguskomisjon toetas ühehäälselt Lavly Perlingu saamist riigi peaprokuröriks  (20)
23.oktoober 2014 15:45
Riigikogu õiguskomisjon toetas ühehäälselt justiitsminister Andres Anvelti ettepanekut nimetada riigi peaprokuröriks Lavly Perling.
Jürgen Ligi väljaütlemiste TOP 6: "Ära kaaguta", "Nakatanud raibe", "Meditsiiniline probleem" jne  (224)
23.oktoober 2014 13:36
Reformierakonna rahandusministri Jürgen Ligi üleolevad ja lugupidamatud avalikud väljaütlemised on läbi aastate juba tavaks saanud. Euroopa kultuuriruumis on traditsioon, et ministrid ka vastutavad hiljem oma sõnade eest ning vabandavad või astuvad tagasi. Jürgen Ligi ei ole oma väljaütlemiste eest varem isegi mitte vabandanud. Täna, pärast koalitsioonipartneri Jevgeni Ossinovski avalikku solvamist, ta seda siiski tegi, kuid tagasi astuda ei kavatse.
Urmo Soonvald: Jürgen Ligi isiklik pronksöö - minister mängis palli Kremli-meestele tagasilöömiseks  (143)
23.oktoober 2014 13:31
Ma ei kujuta ette, kuidas saab Jürgen Ligi ministrina jätkata, sest tema poolt öeldud lauseid ja mõtteid ei heasta enam mitte ükski vabandus. Lause - "Tema, sisserändaja poeg roosast erakonnast, peaks olema üliettevaatlik, aga ta ei teagi vaadata" - ei ole sobilik mitte ühelegi kodanikule, veel vähem ministrile.
Anvelt: Jürgen Ligi vihakõne-laadne postitus ei erine suvalise anonüümse netikommentaatori omast  (53)
23.oktoober 2014 13:04
Justiitsminister Andres Anvelt ütles täna Delfile, kommenteerides rahandusminister Jürgen Ligi solvangut oma kolleegi, haridusminister Jevgeni Ossinovski aadressil, et Ligi vihakõne laadne postitus ei erine paraku karvavõrdki suvalise anonüümse internetikommentaatori omast, kes sõnavabaduse taha pugedes meie ühist avalikku ruumi mürgitab.
VIDEO: Jürgen Ligi: ma ei näe põhjust Ossinovskile öeldu tõttu tagasi astuda  (81)
23.oktoober 2014 12:59
Rahandusminister Jürgen Ligi leiab, et tal pole põhjust tagasi astuda selle tõttu, et nimetas pärast "Foorumi" saadet haridusminister Jevgeni Ossinovskit "sisserändaja pojaks roosast erakonnast".
Jevgeni Ossinovski: mina astuksin Ligi olukorras valitsusest tagasi  (192)
23.oktoober 2014 12:36
Haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski ütles täna Delfile, kommenteerides Reformierakonna aseesimehe Jürgen Ligi solvangut tema aadressil, et Ligi on solvanud tervet Eesti teisest rahvusest kogukonda ning võiks tagasi astuda.
Jüri Ratas: Ligi läks üle igasuguse piiri ja peab kaaluma ametist lahkumist  (117)
23.oktoober 2014 11:36
Riigikogu aseesimees Jüri Ratase sõnul on Jürgen Ligi poolne Jevgeni Ossinovskit mõnitav sõnavõtt solvav kõigile Eestimaa inimestele ning rahandusminister peab kaaluma tagasiastumist.
Jürgen Ligi vabandas Jevgeni Ossinovski ees  (142)
23.oktoober 2014 11:25
Reformierakonna rahandusminister Jürgen Ligi vabandas täna ministeeriumi pressiosakonna vahendusel oma avaliku solvangu pärast koalitsioonipartneri ja Sotside haridusministri Jevgeni Ossinovski aadressil.
Jürgen Ligi haridusminister Jevgeni Ossinovskist: "Tema, sisserändaja poeg roosast erakonnast, peaks olema üliettevaatlik"  (443)
23.oktoober 2014 10:12
Reformierakonna rahandusminister Jürgen Ligi näitas taaskord üles lugupidamatust oma koalitsioonikaaslaste ja kaaspoliitikute vastu, solvates oma Facebook kontol avalikult Sotside haridusministrit Jevgeni Ossinovskit.
Omavalitsusjuhid õppereisist Gruusiasse: me ei käinud seal lustimas  (8)
23.oktoober 2014 09:45
Äripäev kirjutab, et Põlvamaa omavalitsusjuhid käisid suvel motivatsioonikoolitusel Gruusias , et saada kogemusi ja kohtuda kohalike ettevõtjatega. 22 inimese reisi kulu oli 19 228 eurot.
Pärnu linnapea Toomas Kivimägi liitus Reformierakonnaga ja kandideerib riigikogu valimistel  (48)
23.oktoober 2014 09:10
Reformierakonnaga on otsustanud liituda Pärnu linnapea Toomas Kivimägi , kes kandideerib Reformierakonna nimekirjas 2015. aasta Riigikogu valimistel.
Keskerakonna ja Reformierakonna varikoalitsioon: Keskerakond aitab oravatel musta töö ära teha  (48)
22.oktoober 2014 19:46
Veel eile ja üleeile oli üleval kahtlus, et Reformierakonna ja Keskerakonna koostöös võib homme läbi kukkuda Lavly Perlingi kandidatuur riigi peaprokuröri kohale. Täna õhtul saabus siiski kindlus, et Reformierakonna saadikud hääletavad seekord Perlingi kandidatuuri poolt. Kuigi need kaks parteid pole 2007. aastast koos koalitsioonis olnud, on nad korduvalt koostööd teinud, et suruda läbi neile soodsaid otsuseid ja karistada ebameeldivaid isikuid. Delfi tegi seetõttu lühiülevaate nende senisest koostööst.
Valimised tulekul: Reformierakond arutab riikliku hambaraviprogrammi loomist  (36)
22.oktoober 2014 15:18
Kolmapäeval kogunenud Reformierakonna juhatus arutas tervise- ja tööminister Urmas Kruuse ettepanekut luua riiklik hambaravi programm, mis hõlmab nii ennetust, hüvitist abivajajatele kui pensionäride hambaravi. Programm on plaanitud jõustuma 1. jaanuarist 2016.
“Meil oli Kallas, ja meil oli Kirsipuu...” Mis saab oravaparteist?  (60)
22.oktoober 2014 12:35
Viimaste valimiste kaks suurimat häälemagnetit, Andrus Ansip ja Kaja Kallas , teevad nüüd soolokarjääri. Kuidas täidab Reformierakond tühimiku?
Reformierakonna hall kardinal kolmekordistas kasumi  (50)
22.oktoober 2014 08:49
Reformierakonna hallile kardinalile Rain Rosimannusele ja tema poegadele kuuluv osaühing Väädi esitas äriregistrile mitmekuuse hilinemisega firma 2013. aasta aruande. Sellest selgub, et erinevalt 2012. aastast läks oravapartei "ajul" mullu märksa paremini.
Korb peaprokuröri valmisest: probleem pole Perlingus, vaid selles, et kandidaate on vaid üks  (23)
21.oktoober 2014 20:38
Keskerakondlasest riigikogu õiguskomisjoni liige Mihhail Korb leiab, et Lavly Perling on tugev kandidaat peaprokuröriks, kuid probleemiks on see, et kandidaate on vaid üks.