Reformierakond

Populaarseimad parteid on endiselt Keskerakond ja Reformierakond  (40)
20.oktoober 2016 17:13
Kuigi viimase kuuga on kasvanud poliitikas pettunute hulk, pole Eesti inimeste erakondlikud eelistused muutunud, selgus rahvusringhäälingu uudistetoimetuse tellitud Turu-uuringute üle-eestilisest küsitlusest.
"FOORUMI" BLOGI: Keskerakonna ja Reformierakonna sisepingete taga on põlvkonnavahetus  (46)
19.oktoober 2016 21:25
Eesti kaks suurimat erakonda - Reformierakond ja Keskerakond - vaevlevad vähem kui aasta enne kohalikke valimisi suurtes sisepingetes. Kellele see kasu toob ning kuidas sisepingeid leevendada?
Kaja Kallas, Rein Lang ja Urmas Paet ei saa Reformierakonna juhatuse koosolekule tulla  (22)
19.oktoober 2016 15:30
Kaks Siim Kallase toetajat Reformierakonna juhatuses - Kaja Kallas ja Rein Lang - ei saa töö tõttu järgmisel nädala kolmapäeval toimuval koosolekul osaleda. Samuti ei saa sinna tulla eurosaadik Urmas Paet.
Mis mees on uue presidendi suuvooder?  (5)
19.oktoober 2016 12:55
Taavi Linnamäe hüppas kiirelt Allar Jõksi paadist Kersti Kaljulaidi paati. Kes on see mees, kes hakkab järgmise viie aasta jooksul juhtima presidendi suhtlust avalikkusega?
Palling: ükski valija ei valinud meid siia omavahel saagima  (25)
19.oktoober 2016 11:10
Reformierakonna juhatuse liige Kalle Palling ütles, et teisipäevasel partei juhatuse ja fraktsiooni liikmete kohtumisel arutati riigireformi ning Siim Kallase kriitikaga seonduv ei tulnud jutuks isegi mitteametlikult või päevakorraväliselt. Tema sõnul on partei liikmed omavahelisest kemplusest väsinud.
Reformierakondlased arutavad täna riigireformi ja Kallase kriitikat  (8)
18.oktoober 2016 20:12
Reformierakondlased kogunesid teisipäeval oma mitteformaalsele nn koopaoravate üritusele, kus põhirõhk on riigireformi arutamisel, kuid ilmselt vahetatakse mõtteid ka Siim Kallase tõstatud partei sisepingete teemadel.
Kallas ja Reformierakonna juhatus räägivad järgmisel nädalal suud puhtaks  (112)
18.oktoober 2016 16:27
Reformierakonna asutaja, auesimees Siim Kallas ja erakonna juhtkond kohtuvad järgmisel nädalal erakonna juhatuse koosolekul, mille päevakorras on arutelu Kallase Äripäeva artiklis öeldud väidete ja edasiste plaanide üle.
Rahandusminister saatis valitsusse ettepaneku kutsuda tagasi riigikogulastest riigiettevõtete nõukogu liikmed  (14)
17.oktoober 2016 13:38
Rahandusminister saatis valitsusse ettepaneku kutsuda tagasi riigikogulastest riigiettevõtete nõukogu liikmed, kuna senine praktika ei vasta ametite ühitamatuse ja võimude lahususe põhimõtetega.
Ossinovski: valitsusel tulevad rasked ajad  (22)
17.oktoober 2016 00:10
Sotsiaaldemokraatide esimees Jevgeni Ossinovski ütles eile Tartus peetud kõnes, et kahe suure erakonna sisevõitlused võivad mõju avaldada kogu valitsuskoalitsioonile.
Kross: Eesti viimaste nädalate justkui olulised teemad on täiesti idiootsed ja loovad fooni, mis kutsub küsima "kas sellist riiki on ikka vaja kaitsta"  (507)
16.oktoober 2016 17:24
"Mõned rahvad astusid sõtta nimme selleks, et lüüa saada. Neid innustas Saksamaa ja Prantsusmaa õitsengu kogemus pärast hävingut Teises maailmasõjas. Selgus, et sellist kaotust pole sugugi lihtsam saavutada kui võitu. Selleks on vaja nii otsusekindlust ja ohvrimeelsust, kui ka kõigi jõudude erakordset kokkuvõttu. Ühes sellega aga ka nutikust, külmaverelisust, oskust oma argust ja tölpust tulusalt kasutada." Need Aslambek Dudajevi aka Natan Dubovitski aka Vladimir Putini nõunik Vladislav Surkovi read lühijutust "Ilma taevata" kummitavad mind vähemasti Eesti presidendivalimiste mudamaadluslikust läbiviimisest saadik.
Lobjakas: Nebokat tegi Toobalit  (45)
16.oktoober 2016 15:02
Reformierakonna peasekretär Reimo Nebokat "tegi Toobalit" kui rääkis päev otsa meedias Siim Kallasest kui viimasest kaabakast, leidis kolumnist Ahto Lobjakas tänases Raadio2 saates "Olukorrast riigis".
Ossinovski: Keskerakond valmistub pidama Edgar Savisaare poliitilisi matuseid  (137)
16.oktoober 2016 12:21
"Sellist haprust kahes suures erakonnas korraga ei ole varem olnud. Keskerakonna ja Reformierakonna sisemised heitlused on ohtlik värk," rääkis Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Jevgeni Ossinovski täna Tartus toimunud erakonna volikogu koosolekul.
Gräzin: Ilves on moraalne hoiatus, et kui inimesele antakse privileegid, siis neid kuritarvitatakse  (346)
15.oktoober 2016 19:50
Reformierakondlane Igor Gräzin kommenteeris, et Toomas Hendrik Ilvese skandaalne asjaajamine Ärma talus näitab, et Eesti president võib tagajärgedeta teha, mida tahab. Mis puudutab Reformierakonnas uue hooga lahvatanud sisetüli, siis ei välistanud ta, et Siim Kallas tõesti teeb oma erakonna.
Taavi Rõivas: võimalik, et Kallasel on veel paar mõttekaaslast  (116)
15.oktoober 2016 19:17
Reformierakonna esimees Taavi Rõivas usub, et Siim Kallasel võib erakonnas küll mõttekaaslasi olla, kuid juhatuse ja fraktsiooni lõviosa on selgelt seda meelt, et partei peab ühtsena edasi minema.
Urmas Sutrop: uue erakonna loomise mõte Siim Kallase poolt mõjus külma dušina  (122)
15.oktoober 2016 16:18
Reformierakondlasest keeleteadlase Urmas Sutropi sõnul tuli Siim Kallase mõte uus erakond luua suure üllatusena. Ning mitte just meeldiva üllatusena.
Reformierakonna sisepinged lahvatasid avalikuks mudasõjaks  (126)
15.oktoober 2016 00:05
Reformierakonnas käivitus Siim Kallase kõrvaletõrjumine Kremli-meelsuse süüdistustega.
Politoloog: uue partei asutamine on keerulisem kui mõne aasta eest  (30)
14.oktoober 2016 21:28
Politoloog Vello Pettai hinnangul on uue partei asutamine praegu keerulisem kui veel mõni aasta tagasi ja kuigi riigikogu valimisteni on veel piisavalt aega, ei pruugi uus erakond koguda piisavalt populaarsust, et parlamenti pääseda.
Atonen: Reformierakonnas algavad probleemid ikkagi partei enda juhtidest  (28)
14.oktoober 2016 18:46
Reformierakonna üks asutajatest Meelis Atonen ütles intervjuus "Aktuaalsele Kaamerale", et teda ehmatasid reaktsioonid, mis Kallase kriitikale tulid, vahendab ERR .
Rõivas: Reformierakond loobus Kallase heaks populaarseima presidendikandidaadi toetamisest ja kaotas sellega reitingutes ning hea välisministri  (413)
14.oktoober 2016 18:34
Peaminister Taavi Rõivas ütles Delfi ja Eesti Päevalehele täna Taanis antud intervjuus, et ta ei saa kuidagi nõustuda Siim Kallase väitega, nagu oleks viimasele presidendivalimistel nuga selga löödud. Rõivase sõnul loobuti Kallase nimel ju kõige populaarsemast kandidaadist ehk Marina Kaljurannast ning sellega kaotati reitingutes ja ka hea välisministri.
Kallas: minu arust on käsitamatu, et peale presidendikandidaadi äraotsustamist oponendid erakonnas jätkasid, nagu poleks midagi juhtunud  (55)
14.oktoober 2016 17:43
Äripäevale uue erakonna loomis mitte välistanud Siim Kallas kinnitas aga õhtul "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et uut erakonda ta siiski ei tee.
Reinsalu: Nebokat peab selgitama, miks nimetas ta Kallast kremlimeelseks ja Kallas, mida ta Savisaarega kokku leppis  (18)
14.oktoober 2016 15:50
Justiitsminister Urmas Reinsalu (IRL) kommenteeris, et kui Reformierakonna peasekretär Reimo Nebokat ja auesimees Siim Kallas tegelevad avaliku üksteise süüdistamisega, siis on mõlemal vaja oma sõnu selgitada.
Nebokati vastus Kallasele: armastust väevõimuga ei saa  (96)
14.oktoober 2016 15:01
Reformierakonna peasekretär Reimo Nebokat ja erakonna auesimees Siim Kallas hakkasid täna ajakirjanduse vahendusel avalikku kirjavahetust pidama. Tüli põhjuseks on vaidlus selle üle, kui palju Reformierakond Kallast presidendivalimiste ajal toetas ja millist rolli mängis presidendivalimistel Edgar Savisaar. Alljärgnevalt Nebokati viimane kiri, Kallase eelmist kirja saab lugeda siit .
Kallase vastus Nebokatile: minu süüdistamine kremlimeelsuses on kahtlemata ebatavaline  (204)
14.oktoober 2016 14:16
Siim Kallas vastas täna Reformierakonna peasekretär Reimo Nebokatile, kes nimetas teda täna kremlimeelseks ja süüdistas teda soovis teha Edgar Savisaarega koostööd. Nebokati kriitika tuli vastuseks Kallase mõttele, et ta teeb võibolla uue erakonna . Alljärgnevalt Kallase kiri.
Reformierakonna peasekretär lajatab erakonna auesimehele: Siim Kallas ihaldab sõprust kremlimeelsuse esindajaga  (223)
14.oktoober 2016 10:05
Siim Kallas mängis täna Äripäevale antud intervjuus mõttega teha uus erakond . Reformierakonna peasekretär Reimo Nebokat vastas sellele terava kommentaariga, süüdistades Kallast koostöösoovis Edgar Savisaare juhitud Keskerakonnaga.
Väino Pentus astus Reformierakonnast välja  (31)
14.oktoober 2016 08:31
Harju maakohtus Autorollo kriminaalasjas süüdi mõistetud firmaomanik Väino Pentus on Reformierakonnast välja astunud.
Sven Mikser: Keskerakonna ja Reformierakonna lähenemise osas tasub silmad-kõrvad lahti hoida  (47)
13.oktoober 2016 10:29
Keskerakonna eilse topeltpressikonverentsi kõige tähelepanuväärsem ütlus pärineb Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhatuse liikme Sven Mikseri arvates Jüri Rataselt, kes kinnitas, et mõjukas osa Reformierakonna juhtkonnast otsivat juba pikemat aega kontakti Keskerakonnaga, kompamaks ühise valitsuskoalitsiooni loomise võimalikkust.
Pronksiöö: Ilves vaatas pronkskuju äraviimist pealt  (16)
13.oktoober 2016 00:00
Maaleht avaldab esimesena katke ajakirjanik Argo Ideoni peatselt ilmuvast raamatust “THI. President Ilvese Kadrioru aastad 2006–2016”.
Raimond Kaljulaid: Jüri Ratas hakkab juhtima Keskerakonda, kes paneb Taavi Rõivase tooli veel rohkem kõikuma  (99)
12.oktoober 2016 17:06
Ma tunnen Jüri Ratast aastast 2002, kui asusime koos tööle Tallinna Linnavalitsuses Edgar Savisaare meeskonnas ja jagasime Vabaduse väljaku majas kabinetti 607A.