Reformierakond

Uuring: e-valimised pole poliitiliselt kallutatud  (24)
30.juuni 2016 00:11
Uuringu tulemustest hoolimata peab Siret Kotka elektroonilist hääletamist ohtlikuks valimisviisiks.
Otepää uueks vallavolikogu esimeheks sai Siim Kalda
29.juuni 2016 12:12
28. juuni Otepää vallavolikogu istungil valiti uueks volikogu esimeheks Siim Kalda (VL Meie Kodu) vallavolikogu aseesimeheks sai Jaanus Raidal (VL Otepää), vallavolikogu teiseks aseesimeheks sai Enn Sepma (Reformierakond).
Urmo Soonvald: Reformierakonna presidendipokker avatud mõistuse ja suletud silmadega  (115)
29.juuni 2016 00:10
Reformierakond üritab avalikkusega arvestamata säilitada erakonnas rahu ja tagada endale kindlat positsiooni.
Võimupööre Jõgeval: umbusaldusavaldus tõi juhtkohtadel erakonnavahetuse  (28)
27.juuni 2016 22:06
Jõgeva sai erakorralisel linnavolikogu istungil uue linnapea ja abilinnapea, keskerakondlastest juhid asendusid reformierakondlastega. Endine abilinnapea kahtlustab umbusaldusavaldamise taga aegsasti alanud valimiskampaaniat.
Martin Kukk: Reformierakonnal pole presidendikandidaadi väljavalimisega kiire  (79)
26.juuni 2016 07:38
Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Martin Kukk ütles, et Reformierakonnale on kasulik jätkata veel mõnda aega kolme presidendikandidaadiga, sest see vaid tugevdab Reformierakonna positsiooni läbirääkimistel teiste erakondadega.
Rohelised: Brexit näitas, et inimeste demokraatiaihalusega on kõik korras - viga on valitsuste tegevuses  (15)
25.juuni 2016 11:20
Brexiti tulemus näitas, et inimeste demokraatiatunnetuse ja valitsuste enesekesksuse vahel on liig suur lõhe. Inimeste demokraatiaihalusega on kõik korras - viga on valitsuste tegevuses.
Mailis Reps: ma ei oleks kaugel ja kõrgel seisev elitaarne president  (98)
24.juuni 2016 23:55
Esimest korda ajaloos Edgar Savisaare seljatanud Mailis Reps tuli üleöö jõuliselt pildile. Ta on nüüdsel presidendirallil ainus, kel on koos tervelt 27 riigikogu liikme toetavad hääled.
Eerik-Niiles Kross: Euroopa Komisjon peaks tagasi astuma  (246)
24.juuni 2016 17:19
Kõik räägivad murelikult Suurbritannia kriisist. On muidugi tõsi, et britid on ennast hääletanud mitte ainult välispoliitilisse, vaid ka konstitutsioonilisse (Šoti iseseisvuse küsimuse taaskerkimine), sisepoliitilisse (peaminister astub tagasi ja võimalikud on erakorralised üldvalimised) ja majanduskriisi (vähemalt esialgu nael nõrgeneb, turud paanitsevad jne).
Siim Kallas Brexitist: Populistid läksid valitsejate vastu, valetasid ja... võitsid  (407)
24.juuni 2016 12:40
Nüüd on see käes. Üks neljast suuremast Euroopa Liidu liikmesriigist, Suurbritannia, Ühendatud Kuningriik, otsustas Liidust lahkuda. Häälteenamus lahkumise poolt oli kindel. Mis saavad olema selle sammu tagajärjed, seda saame põhjalikumalt analüüsida ehk umbes aasta pärast.
Indrek Tarand Brexitist ja Cameronist: suitsiid ei tulnud välja  (114)
23.juuni 2016 18:09
1992. aastal linastunud ameerika film „Kangelane“ (Hero) levis Suurbritannias nimega „Accidental hero“. Ehk siis juhuslik kangelane või kangelane õnnetu juhuse läbi.
Kallast toetab 26 omavalitsustegelast, kuid kõik neist ei pruugi valijameeste kokku pääseda  (44)
21.juuni 2016 23:55
Reedel jõudis meediasse allkirjadeta toetuskiri, milles teadmata hulk omavalitsusjuhte kinnitas, et soovivad Reformierakonna auesimehe Siim Kallase presidendikandidaadina üles seada valijameeste kogus. Eile teatas Kallas, et allakirjutanuid on 26. Sellel arvul on aga küljes väike konks.
Müstilised Kallase toetajad selgusid: 26 omavalitsusjuhti on valmis Kallast valijameestekogu ette viima  (221)
21.juuni 2016 11:00
26 omavalitsusjuhti soovib Reformierakonna auesimehe Siim Kallase presidendikandidaadina üles seada valijameestekogus.
Mailis Repsil on riigikogus ülesseadmiseks vajalikud hääled koos  (15)
20.juuni 2016 16:12
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson teatas täna, et Mailis Repsil on esimese presidendikandidaadina koos vajalikud allkirjad Riigikogus ülesseadmiseks. Täpsemalt on tema esitamiseks oma toetusallkirja andnud kõik 27 Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liiget.
PRESIDENDIHOROSKOOP! Astroloog Villu Põldma ennustab, keda presidendikandidaatidest soosivad taevased väed?
20.juuni 2016 15:32
Edgar Savisaar, Mailis Reps, Siim Kallas, Marina Kaljurand, Urmas Paet, Jaak Jõerüüt, Mart Helme, Indrek Tarand, Eiki Nestor, Allar Jõks - kes neist võiks olla Eesti järgmine president? Astroloog Villu Põldma vaatas järgi, mida näitavad presidendikandidaatide horoskoopides neile taevased jõujooned.
Paet Reformi presidendikandidaadi lukustamise osas Kallasega ei nõustu: liigne jäikus pole hea  (37)
19.juuni 2016 17:38
Reformierakonna presidendikandidaadi kandidaat Urmas Paet pole nõus Siim Kallasega, kes arvab, et erakond peaks presidendikandidaadi juba ära valima. Paet leiab, et kuna vaja on ka teiste erakondade toetust, siis pole liigne jäikus hea.
Sõerd: Kas Läti maksuotsused panevad piduri Eesti aktsiisiplaanidele?  (77)
19.juuni 2016 12:25
Tööandjate Keskliit tegi pöördumise ettepanekuga tagasi keerata kütuseaktsiisi tõus 2015. aasta tasemele. Pöördumise põhiline ajend oli tänaseks kujunenud olukord, kus suur osa rahvusvahelise maismaatranspordiga tegelevatest firmadest on pärast aktsiisi tõusu tänavu 1. veebruari järel asunud tankima naaberriikides. Probleemi ulatus ja asjade edasine käik sõltub suuresti sellest, mida teeb meie lõunanaaber Läti oma kütuseaktsiisimääradega.
Peaministri reiting on taas aegade halvimal tasemel  (229)
18.juuni 2016 00:10
Juhan Kivirähk: aasta pärast valimisi võiks peaministriga rahulolu suurem olla.
Kallas müstilisest allkirjadeta toetusavaldusest: küll need allkirjad tulevad sinna takkaotsa ka  (55)
17.juuni 2016 18:53
Täna tuli avalikuks Siim Kallase toetajate pöördumine, milles nood tegid ettepaneku nimetada Siim Kallas Reformierakonna presidendikandidaadiks valimiskogus sõltumata sellest, mis toimub enne seda riigikogu valimisvoorus. Kirja alt on aga puudu allakirjutanud. Pole võimalik tuvastada, kes Kallasele toetust avaldab ja kui palju neid on.
Kallase toetajate pöördumine: seadke Kallas valimiskogus üles  (319)
17.juuni 2016 15:59
Siim Kallase toetajatel sai kõrini mitme Reformierakonna kandidaadiga mängimisest ja nad saatsid laiali pöördumise, milles tegid ettepaneku nimetada Siim Kallas Reformierakonna presidendikandidaadiks valimiskogus sõltumata sellest, mis toimub enne seda riigikogu valimisvoorus.
Kurioosne olukord: Reformierakond ei tahagi mitmest presidendikandidaadist loobuda  (78)
17.juuni 2016 15:23
Suve lõpus valitakse uus Eesti president. Sellel kohal saab olla vaid üks inimene. Enamik erakondi on juba nimetanud oma presidendikandidaadi ja on alustanud kampaaniaga teiste erakondade kandidaatidega konkureerimiseks. Erandiks on Reformierakond , kellel on kolm kandidaati ja ei paista ühtegi märki sellest, et oleks kavas mõnest lähiajal loobuda.
Oudekki Loone: Kesk- ja Reformierakond on tähelepanu keskpunktis  (46)
17.juuni 2016 14:28
Keskerakonna peasekretär Oudekki Loone leiab Postimehe tellitud ja Emori poolt läbi viidud erakondade populaarsusuuringuid kommenteerides, et kaks massierakonda eristuvad selgelt ülejäänutest ning on hetkel rahva tähelepanu keskpunktis.
Holsmer kaotas praamivaidluse teemalise kohtuvaidluse Postimehega  (27)
17.juuni 2016 14:06
Tartu maakohus ei rahuldanud täna Tallinna Sadama nõukogu endise esimehe ja reformierakondlasest riigikogulase Remo Holsmeri Postimehe vastu esitatud hagi, milles ta taotles tema kohta esitatud valeandmete ümberlükkamist ja kompensatsiooni. Postimees kirjutas, et poliitikud soovisid kaks aastat tagasi ärimees Vjatšeslav Leedolt parvlaevade lepingu jätkamise eest miljoneid eurosid.
Miks Siim Kallas presidendidebattidel ei käi?  (162)
16.juuni 2016 10:31
Siim Kallas ei osalenud ei Harjumaa Omavalitsuste Liidu ega ka mitte Teenusmajanduse Koja korraldatud presidendikandidaatide debatil. Kallase esindaja selgitas, et ta pidi samal ajal mujal olema.
DELFI FOTOD: Parlamendierakondade esindajad kogunevad taas ühist presidendikandidaati leidma pärast Reformierakonna soosiku esitamist  (27)
15.juuni 2016 20:32
Pärast tänast põnevat presidendiks pürgijate debatti kogunesid erakondade esindajad IRLi ja Reformierakonna eestvedamisel riigikogus ühisele arutelule, lootuses leida üksmeel riigikogulaste ühises presidendikandidaadis. Otsustati, et uuele katsele minnakse siis, kui on selgunud Reformierakonna presidendikandidaat.
Marina Kaljurand astub presidendiks mitte valituks saamise korral erakonda  (62)
15.juuni 2016 19:12
Presidendiks pürgiv Marina Kaljurand ütles tänasel presidendikandidaatide debatil, et kui ta presidendiks ei saa, astub ta erakonda.
Mailis Reps: alles taheti mind Keskerakonnast välja visata, nüüd olen juba presidendikandidaat  (108)
13.juuni 2016 00:10
Laupäeval valis Keskerakonna volikogu tulemusega 90 : 78 erakonna presidendikandidaadiks Mailis Repsi, mitte erakonnajuhi Edgar Savisaare. Repsi sõnul hindas Savisaar olukorda valesti ega arvestanud kaotuse võimalusega. Ühtlasi usub Reps, et teised erakonnad võtavad nüüdseks ametlikku Keskerakonna kandidaati hoopis tõsisemalt.
Analüüs: Repsi võit tõi Keskerakonna suurelt presidendivalimiste mängu ja raskendas Savisaare seisu erakonnas  (48)
12.juuni 2016 19:30
Mailis Repsi eilsel võidul Edgar Savisaare üle on kaks tagajärge - Keskerakond muutus presidendivalimistel oluliseks tegijaks, sellal kui Edgar Savisaare positsioon Keskerakonnas nõrgenes veelgi.
Rõivas: kindlaim viis kandidaat "läbi kärsatada" on teda enneaegselt toetama asuda  (16)
12.juuni 2016 16:12
Peaminister ja Reformierakonna esimees Taavi Rõivas ütles, et Reformierakond niipea oma presidendikandidaati välja ei vali, sest liigvarajane toetus võib kandidaadi "läbi kärsatada".
FOTOD: Reformierakond pidas Kõue mõisas üldkogu  (35)
12.juuni 2016 15:12
Täna pidas Harjumaal Kõue mõisas oma üldkogu Reformierakond . Peaminister Taavi Rõivas pidas kõnet, heaks kiideti majandusaasta aruanne ja sõna said ka presidendikandidaadid.