Reformierakond

Keskerakond: võimuliit on sügiseks lagunenud, uue valitsuse teevad sotsid, IRL ja meie  (182)
01.august 2015 20:39
Keskerakonna juhatuse liikmete hinnangul võib praegune võimuliit laguneda juba sügiseks ning uue valitsusliidu võiksid moodustada sotsiaaldemokraadid, IRL ja Keskerakond.
Kranaat: Viimsi keelaks vaesed inimesed  (27)
01.august 2015 12:50
Viimsi valla elanike seas on populaarsust kogumas kohaliku ettevõtja August Viljasaarekese algatus keelata Viimsis ära vaesed inimesed.
Karilaid: Aaviksoo rektoriks nimetamine näitab Reformierakonna poliittehnoloogiat  (33)
01.august 2015 12:23
Keskerakonna juhatuse liige Jaanus Karilaid leiab, et Jaak Aaviksoo nimetamine Tehnikaülikooli rektoriks on ilmekas näide Reformierakonna juhtimisstiilist, millega valitsuskoalitsiooni koos hoitakse.
Mailis Reps: tagurlikud reformarid väärivad otsustusprotsessist kõrvale jätmist  (147)
31.juuli 2015 17:38
Tavapäraselt uimasesse suveaega on ühtäkki sisse süstitud põnevust. Kõhkluskoalitsiooni ärksamad liikmed sotsiaaldemokraadid on uue juhi Jevgeni Ossinovski juhtimisel asunud täitma ühte värske liidri põhilubadust, milleks oli koalitsioonileppe avamine ning täiendamine. Üsna sisutühja dokumendi täiendamine sotsidele raskusi ei tekitanud – ühtekokku laekus ligikaudu 150 muudatusettepanekut, millest tõsisemalt on välja käidud paarkümmend.
Segadus koalitsioonilepingu muutmise ümber: sotsid peavad reformi signaale segaseks  (36)
31.juuli 2015 15:43
Täna Eesti Päevalehes ilmunud Andres Anvelti arvamusloo põhjal võiks justkui arvata, et suhted sotside ja reformikate vahel on läinud koalitsioonilepingu muudatusettepanekute tõttu üpris hapuks. Millise arvamuse on erakonnad siis üksteisest tegelikult kujundanud?
Riiklik veofirma toidab semusid: Arco Vara endine juhatuse liige rentis vedurid Arco Vara endiselt omanikult  (16)
31.juuli 2015 08:51
Tänane EVR Cargo juhatuse esimees Ahto Altjõe töötas aastaid tagasi Richard Tominga alluvuses. Tomingas kuulus tol ajal Arco Vara omanikeringi ja Altjõe tegeles Arco Varas ehitusdivisjoni juhtimisega.
Kindlalt edasi ääremaastumise poole?  (110)
30.juuli 2015 23:30
Reformierakond võiks lõpetada omavahel kisklemise ja tegeleda probleemidega.
Viimsi Vee habemega miljonileping kütab Viimsi vallas taas kirgi  (22)
30.juuli 2015 23:30
Lepingu järel ligi miljon krooni saanud Enn Sau võeti firmasse taas tööle.
Lauri Luik: sallimisest  (33)
29.juuli 2015 13:24
Sallimisega on huvitav lugu. Neid, kes on ülisallivad, peaaegu kõike ja kõiki sallivad, reeglina väga ei sallita ning ülimalt sallimatuid ei sallita samuti. Nö normaalsuse piir jookseb seega kuskil vahepeal, kuid on samas äärmiselt subjektiivne ning paiguti hägune.
Ligi: kes tahab, võib erakoolile maksta  (3)
29.juuli 2015 08:53
Haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi leidis lihtsa lahenduse, kuidas säästa riigi rahakotti erakoolide kommunaalkulude kinnimaksmisest.
Repliik: Lang pole punk  (26)
28.juuli 2015 00:10
Punklaulupeo tulekandjaks Rein Lang? Olgem ausad, kuigi kultuuriministrina oli Lang paras enfant terrible, pole tema osalemine punklaulupeol ühestki otsast – ei nostalgiasündmuse ega punkürituse omast – vaadates sünnis.
Oravad sotsidele: me ei toeta mitte mingil juhul tulumaksu tõstmist ega astmelist tulumaksu  (70)
26.juuli 2015 14:23
"Valitsuskoalitsiooni üheks suureks põhieesmärgiks on tööjõu maksukoormuse vähendamine. Mitte selle tõstmine. Riigikogu on juba vastu võtnud sotsiaalmaksu langetamise ja tulumaksuvaba miinimumi tõstmise 154 eurolt 205 euroni. Selles kontekstis rääkida tulumaksu tõstmisest 4% võrra on üksjagu kummaline," kritiseerib riigikogu rahanduskomisjoni esimees Remo Holsmer sotside ettepanekut kergitada tulumaks 24 protsendile.
Rosimannuse äripartneriks sai Arco Vara kõmuline eksomanik  (100)
26.juuli 2015 11:26
Rain Rosimannus on hiljuti olnud kahe uue äriühingu asutamise juures. Üks neist kuulub ainuisikuliselt talle ja teine on mitme värvika taustaga ärimehega kahasse.
Siim Kallase murede TOP 5: endisest eurovolinikust on viimasel ajal saanud agar kritiseerija  (182)
26.juuli 2015 07:50
Nagu Eesti ajakirjanduse vahendusel näha, on endise eurovoliniku Siim Kallase tšakrad viimasel ajal lahti ja ta on võtnud jälle aktiivsema rolli Eesti mõttemustrite suunajana. Delfi võttis nõuks neid mustreid pisut kaardistada.
Ligi: iseenda allkirja sõimamine ei muuda olukorda paremaks  (12)
24.juuli 2015 00:30
Haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi kritiseeris koalitsioonilepingu avamise plaani.
DELFI VIDEO: Rõivas ei näe võimalust tulumaksuvaba miinimumi tõstmist 400 euroni kuus  (130)
23.juuli 2015 16:26
Peaminister Taavi Rõivas ütles, et Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esitatud koalitsioonilepingu muudatusettepanekuid plaanitakse Reformierakonna juhatuses arutada, kuid maksutõusudele öeldakse kindlalt "ei".
Ligi: ma ei küsinud ühegi kuratooriumiliikme rektorieelistust  (10)
22.juuli 2015 23:30
Eelmise haridusministri Jevgeni Ossinovski kriitiline sõnavõtt Tallinna tehnikaülikooli (TTÜ) rektori valimiste teemal vallandas praeguse haridusministri Jürgen Ligi pahameele.
Opositsioon näeb ministeeriumi soovis suurendada maksuameti õiguseid vabaduste piiramist. „Sisuliselt hakkab maksu- ja tolliamet tegelema nuhkimisega“  (16)
22.juuli 2015 17:47
Opositsioon suhtub rahandusministeeriumi eelmisel nädalal kooskõlastusringile saadetud seadusemuudatusse, mille eesmärgiks on maksu- ja tolliameti ( MTA ) õiguste märkimisväärne laiendamine, äärmiselt kriitiliselt, nähes selles nii isikuvabaduste kui ka inimõiguste piiramist.
Randpere: sotsid on võtnud südameasjaks Reformierakonna reitingu parandamise  (71)
22.juuli 2015 10:57
Reformierakonna riigikogu fraktsiooni aseesimehe Valdo Randpere väitel ei ole tõsi, et Reformierakonnale ei meeldi Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esitatud koalitsioonilepingu muutmise ettepanekud.
Rosimannuse Liberalismi Akadeemia keskmine palk lööb Eesti keskmist pika puuga  (116)
21.juuli 2015 12:20
Reformierakond ja selle sõsarorganisatsioon, aastaid Rain Rosimannuse juhitud Liberalismi Akadeemia korjas eelmisel aastal ametlike annetustena üle 2,4 miljoni euro annetusi. Reformierakond teenis seejuures kasumit pisut üle 200 000 euro. Palga mõttes on akadeemias märksa kasulikum töötada kui Reformierakonnas.
FOTOD ja VIDEO: Ossinovski: eesmärk on leida koalitsioonilepingus uusi lahendusi, milles saab kokku leppida  (40)
20.juuli 2015 19:26
Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhatus kogunes täna erakonna peakorterisse, et arutada läbi koalitsioonilepingu muudatusettepanekud, mida käesoleval nädalal ka teistele valitsusparteidele välja pakkuda. Erakonna pressiesindaja sõnul võib arutelu kesta öötundideni.
IRLi liige Muuli: Sesteri algatatud maksuameti eelnõu ei lähe nagunii läbi  (50)
20.juuli 2015 10:57
Nädalavahetusel eetris olnud Anvar Samosti ja Kalle Muuli (IRL) raadiosaates läks saatejuhtide vahel tuliseks vaidluseks uue seaduseelnõu üle, millega rahandusministeerium tahab anda maksuametile jälitustegevuseks suuremaid õiguseid. Muuli arvates kütavad rumalad inimesed sellest rääkides lihtsalt üles hüsteeriat, sest sellisena tema enda erakonnakaaslasest rahandusministri algatatud eelnõu nagunii läbi ei lähe.
TTÜ kuratooriumi uus liige Väino Kaldoja on rahaliselt toetanud nii Reformierakonda kui IRL-i  (29)
20.juuli 2015 10:30
Möödunud nädalal nimetati Tallinna tehnikaülikooli ( TTÜ ) kuratooriumi üheks uueks liikmeks Väino Kaldoja . TTÜ vilistlaskogu esimees Kaldoja on soosinud Jaak Aaviksoo ( IRL ) kandidatuuri rektori kohale ning teinud kahele erakonnale märkimisväärseid annetusi.
Vabaerakonna uus eetika: Osa erakondlasi soovib loobuda poolest riigi rahast. Peasekretär ei toeta.  (28)
20.juuli 2015 09:15
Vabaerakonna üldkogul tegi erakonna J-fraktsioon ettepaneku pool igakuisest summast, mille erakond riigilt saab, kanda Pelgulinna Seltsile ja teistele taolistele. Peaserketär Margus Maidla ütles, et Vabaerakonna jooksvateks kuludeks ei kulu üle poole riigi toetusest, teine pool aga võib minna ka "erakonna arenguks".
Viimsi vallavanem veenis haridusameti staažika juhi ametist lahkuma  (36)
19.juuli 2015 16:41
Viimsi vallavalitsus tegi valla noorsoo- ja haridusameti kauaaegsele juhile Katrin Markiile puudustele viidates ettepaneku ametist lahkuda. Väidetavalt tahab sellele ametikohale asuda vallavolikogu reformierakondlasest liikme Enn Sau abikaasa. Viimase sõnul on tegemist aga laimuga.
Andres Ammas valitsuse 100 päevast: Rõivase ainus helge otsus on Marina Kaljuranna ministriks veenmine  (67)
18.juuli 2015 09:21
Legendaarse uuriva ajakirjaniku Enno Tammeri lemmikküsimus ohvreid pinnides oli „Kas teil häbi ka on?“ Peaminister Taavi Rõivaselt ei ole tema valitsuse saja esimese tööpäeva möödudes nii küsitud, kuigi põhjust oleks.
Kadri Simsoni kokkuvõte valitsuse esimesest sajast päevast: paheline õigusloome, sisepinged ning mitterahuldav hinne rahvalt  (63)
17.juuli 2015 14:20
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimehe Kadri Simsoni sõnul on Taavi Rõivase teise valitsuse täna täitunud esimesed sada päeva möödunud eneseotsimise ja sisetülide tähe all, mis kõhkluskoalitsioonile pikka eluiga ei ennusta. Simsoni hinnangul asus Rõivase juhitud valitsus ametisse kurnavate läbirääkimistega, mille tulemusel sündinud valitsuslepe ei kõneta Eesti inimesi. Suurimaks veaks on aga maksutõusud, mida enne valimisi välistati.
Taavi Rõivase 100 päeva intervjuu: Kreeka ja pagulaste aitamine on meie kohus, Savisaarega punti löömiseks pole põhjust  (375)
16.juuli 2015 23:30
Peaminister Taavi Rõivas ütleb saja päeva intervjuus Eesti Päevalehele, et Eesti peab olema valmis võtma pagulasi vastu ka Ukrainast. Pagulasteemadel hüsteeriat külvavad erakonnad, kes räägivad massimigratsioonist, on läinud üle vindi. Reformierakonnal pole mingit põhjust mõelda valitsuskoostööle Keskerakonnaga. Uuest koalitsioonist, kus tema poleks peaminister, ei mõtle Rõivas enda sõnul eriti tihti.
Ülo Jalakase valitud sahinad: Ilvese soosikud  (3)
15.juuli 2015 08:12
President Toomas Hendrik Ilves soovitas Taavi ­Rõivasele valida välisminister järgmiste tegelaste seast: Matti Maasikas, Jüri Luik või Siim Kallas .
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455