VIDEO: Europarlamendi liikmed Baltimaadest tutvustavad Kanada peaministrile oma riikide saavutusi

 (83)
VIDEO: Europarlamendi liikmed Baltimaadest tutvustavad Kanada peaministrile oma riikide saavutusi
Foto: Kaader videost

Euroopa Parlamendi liikmed Balti riikidest annavad vastulöögi Kanada peaministrile Justin Trudeau’le, kes hiljuti vastas küsimusele, milline on teie lemmik Balti riik: „See ei ole mingi asi.“

Leedu esindaja kutsub Trudeau’d vaatama korvpalliklubi Toronto Raptors mängu, kus ta näeks Leedu tähtmängijat Jonas Valančiūnast. Läti esindaja toob välja, et nemad on maailma tipus sellisel spordialal nagu skeleton.

Eestit esindavad videos Urmas Paet ja Kaja Kallas ning viimane teatab, et Eestist on pärit Skype.

Seotud lood:

Kuigi video on kergetooniline, ütles Leedu esindaja Euroopa parlamendis Antanas Guoga Kanada väljaandele MacLean’s, et temal ja tema kolleegidel on ka tõsiseid muresid. Balti riigid on Kanada NATO liitlased ning kardetakse, et Trudeau ei ole Venemaaga piirnevate NATO riikide kaitsmisel nii jõuline kui Kanada eelmine peaminister Stephen Harper.

„Loodetavasti ta vastab,“ ütles Guoga. „Me oleme väga mures, et Kanada seisukoht on, et Balti riigid ei ole tähtsad.“

Kanada peaministri sõnul mõtles ta küsimusele vastates, et lemmik Balti riigi valimine ei peaks olema mingi asi. Trudeau’ sõnul teab ta väga hästi, et Balti riigid on olemas, sest ta kurameeris ühest Balti riigist pärit naisega. Küsimusele vastamise ajal otsustas Trudeau enese sõnul, et sellest ei tule midagi head, kui ta ühe riigi välja valib. Niisiis olevat ta nii diplomaatiliselt kui võimalik vastamast keeldunud.