Savisaar sotside ja reformi kokkuleppest: piinlik lugu ja miks me peaks neile selle presidendivalimise nii lihtsaks tegema?

 (111)
Savisaar TeleTallinnas
Edgar SavisaarFoto: Anna Aurelia Minev

Keskerakonna esimees Edgar Savisaar nimetas Reformierakonna ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) kokkulepet presidendivalimistel märgiks valitsusliidu nõrkusest ning soovitas neil Mailis Repsi poolt hääletada.

"See on üsna irooniline olukord ja näitab valitsuskoalitsiooni kehva seisu. Piinlik lugu ja miks me peaks neile selle presidendivalimise nii lihtsaks tegema," ütles Savisaar usutluses ERR-ile. "Meie kandidaat on Mailis Reps ja on loogiline, et me selle juurde ka jääme. Ma ei arva, et otsustame kellegi teise kasuks."

Reformierakonna ja SDE otsus toetada presidendivalimiste esimeses voorus riigikogus ühiselt SDE kandidaati Eiki Nestorit ja järgmistes voorudes Reformierakonna kandidaati Siim Kallast pole Savisaare sõnul olukorda presidendivalimistel kuigivõrd muutnud.

"Tegelikult on nende eesmärgiks lihtsalt see, et Nestori kandidatuuri saaks üldse üles panna," tähendas Savisaar.

Ta lisas, et kui valitsuskoalitsioon soovib tõepoolest riigikogus presidendi ära valida, siis on nelil võimalus hääletada Mailis Repsi poolt. "Valikuid on võimalik teha ka valitsuskoalitsioonis," sõnas Savisaar.