President Ilves kutsub üles jagama ideid, kuidas Eesti elu paremaks muuta

 (117)
President Ilves kutsub üles jagama ideid, kuidas Eesti elu paremaks muuta
Foto: Eva Ligi

President Toomas Hendrik Ilves kutsub demokraatiapäeva eel suhtlusportaali Facebook kontol rahvast üles jagama ideid ja ettepanekuid, kuidas Eesti elu paremaks muuta.

"15. septembri ehk rahvusvahelise demokraatiapäeva eel kogutakse Avatud Eesti Fondi ja Eesti Väitlusseltsi eestvõtmisel inimestelt ideid ja ettepanekuid, kuidas elu Eestis paremaks muuta," kirjutas riigipea.

"Head sõbrad, pange oma ideed kirja!" kõlab presidendi üleskutse.

IT-visionäär Linnar Viik ütleb avalehel, et poliitikud, nagu kõik muud inimesed, suudavad tänu internetile teha kiiremini ja rohkem vigu kui varem, vigadest õppimine võtab aga sama kaua aega kui hallil ajal.

Ivan Lavrentjev Vabaühenduste Liidust EMSL märgib, et riigikogulase keskmine vanus on 47,2 aastat. "Kui Sa olid minuvanune, ei huvitanud Sinu arvamus kedagi. Back to 1984?! Eesti ei vaja poliitikuid, kes ei kuula noori!" kõlab tema loosung.

Igaüks saab oma sõnumi salvestada demokraatiapäeva kodulehele www.meiehääled.eu. Paremad ettepanekud kuvatakse 15. septembril üle Eesti 500 avalikul ekraanil kaubanduskeskustes, ühistranspordis ja tänavatel Tallinnas, Tartus, Pärnus, Rakveres, Kuressaares, Jõhvis, Võrus ja Narvas.