Toomas Hendrik Ilves

Toomas Hendrik Ilves

Toomas Hendrik Ilves (sündinud 26. detsembril 1953 Stockholmis) on eesti poliitik ja alates 9. oktoobrist 2006 Eesti Vabariigi president.
Ilves on tegutsenud ka diplomaadina ja aastatel 2004–2006 oli ta Euroopa Parlamendi liige. 23. septembril 2006 valiti ta Eesti Vabariigi presidendiks. 29. augustil 2011 valiti ta ametisse uueks ametiajaks.

Viited:
NETT KIHAB: Säh sulle, trollihakatis! President Ilves andis Twitteris ülbitsevale liba-Trumpile valusa ninanipsu  (86)
27.juuli 2016 16:15
Et president Ilves on aktiivne Twitteri -kasutaja, kes meelsasti otse ka teiste kasutajatega suhtleb, on ammu teada. Meenutame kasvõi Ilves-pilves nalja. Nüüd sai Ilves endale sappa järjekordse trolli.
PÄEVA SÄUTS: President Toomas Hendrik Ilves rõõmustab Twitteris Läti naiste rekordilise pikkuse üle  (13)
27.juuli 2016 12:52
Eile ilmunud uudis selle kohta, et eestlased ón maailmas pikkuselt kolmandal kohal, tõmbas ka president Ilvese tähelepanu, kes aga märkas veel midagi põnevat.
Edukas äri president Ilvese moodi: mets tasuta rendile ja ei mingit tulumaksu!  (136)
27.juuli 2016 08:07
Toomas Hendrik Ilves rentis oma metsa tasuta välja omaenda osaühingule ja hakkas seejärel raieõigust müüma.
Verine õhtu Nice'is ellujääjate silme läbi  (3)
26.juuli 2016 19:08
NICE: Rekonstruktsioon osalejate meenutuste põhjal, mis toimus Prantsuse kuurortlinna promenaadil sel õhtul, mis algas Bastille’ päeva ilutulestikuga, kuid lõppes massimõrvaga.
President Ilves avaldas Jaapanile kaastunnet  (19)
26.juuli 2016 12:44
President Toomas Hendrik Ilves saatis Jaapani keisrile Akihitole kaastundekirja seoses noarünnakuga erivajadustega inimeste hooldekeskusele, kus hukkus ja sai vigastada mitukümmend inimest.
Toomas Hendrik Ilves osutus Eesti eesistumise osas prohvetiks  (73)
22.juuli 2016 10:57
President Toomas Hendrik Ilves oli esimene, kes hoiatas Eestit brittide eesistumise eest ajal, mil valitsuse retoorika oli, et tuleb mis tuleb, aga Suurbritannia on niikuinii eesistuja.
KAALUIIVE: Nakkavad beebikilod või rammusam rahvusköök? President on uue naise kõrval tublisti kaalu kogunud  (62)
21.juuli 2016 12:47
Millised on Toomas Hendrik Ilvese naise eluviisid, sellised on ka presidendile ette antud road — seda on täheldanud Delfi terav kaamerasilm aastate vältel, jälgides elevuse ja kaasaelamisega tema ponnistusi tervislikuma eluviisi suunas. Paraku ei saa mööda vaadata asjaolust, et ühes Evelin Ilvesega on lahkunud ka presidendi sale välimus ning asendunud üha paisuva kõhukese ja lõualotiga, millest Ilvesel suure töö ja vaevaga juba peaaegu lahti õnnestus saada.
Ilves: Eesti on üks viiest NATO riigist, kes panustab kaitsekuludesse kaks protsenti  (29)
21.juuli 2016 12:21
Eesti on üks viiest NATO liikmesriigist, kes täidab kaitsekulutuste kahe protsendi lubadust, kommenteeris president Toomas Hendrik Ilves Twitteris vabariiklaste presidendikandidaadi Donald Trumpi sõnu, et USA tõttab Baltimaadele appi üksnes siis, kui need on täitnud oma kohustused.
FOTOD: President Ilves käis ja vaatas Ruhnu saare üle: see on väga eripärane paik ka meie heade naabrite lätlaste jaoks!  (33)
21.juuli 2016 10:20
President Toomas Hendrik Ilves külastas nädala keskel imeilusat Ruhnu saart, kohtus seal saare elu edendajatega ning nentis, et tegu on meie jaoks väga eripärase paigaga.
Suvine väljasõit! Presidendipaar läheb Ruhnu rahvaga kohtuma  (7)
20.juuli 2016 11:05
President Toomas Hendrik Ilves ja Ieva Ilves külastavad Ruhnu saart, et kohtuda kohalike elanikega ning avada Ruhnu inimeste elu kajastav fotonäitus.
Presidendipaar külastab täna Ruhnut  (3)
20.juuli 2016 10:07
President Toomas Hendrik Ilves ja Ieva Ilves külastavad Ruhnu saart, et kohtuda kohalike elanikega ning avada Ruhnu inimeste elu kajastav fotonäitus.
Et poleks üksi ükski maa, andkem võim Euroopale  (105)
19.juuli 2016 23:55
Paradoksaalselt on eestlaste jaoks parim kaitse võimu delegeerimine rahvusriikidelt Euroopale.
KLÕPS: Jan Uuspõld kohtus üle kümne aasta taas Ilvesega: viimati kohtusime "Jan Uuspõld läheb Tartusse" võtetel  (9)
19.juuli 2016 22:30
Teiste tuntud nägude seas tabas Delfi fotograafi terav silm tänavusel Positivusel rokkimas ka näitleja Jan Uuspõllu. Tuleb välja, et lisaks kahtlemata võimsatele muusikaelamustele, sai mees kohtuda ka ühe oma ammuse tuttavaga — president Toomas Henrik Ilvesega! “”Jan Uuspõld läheb Tartusse” võtetel kohtusime viimati — 10 aastat möödas nagu Positivuselgi sai 10,” kirjutab kohtumisest jäädvustatud pilti jaganud Uuspõld.
Presidendi suur soov sai teoks: Toomas Hendrik Ilves kohtus oma lemmikbändiga  (16)
19.juuli 2016 21:35
Toomas Hendrik Ilvese oodatuim hetk saabus möödunud pühapäeval — meie president väisas Salacgrīva mändide vahel Briti bändi Wolf Alice kontserti ning ajas pärast vinget elamust ka muusikutega paar sõna juttu.
FOTOD JA VIDEO: President Ilves võttis vastu Eesti olümpiadelegatsiooni
19.juuli 2016 13:24
Vaata videost ja fotogaleriist, kuidas Eesti president Toomas Hendrik Ilves sportlased, treenerid ja abipersonali Rio poole teele saatis!
President Ilves: tunneme terrori julma viha traagilist lähedust  (126)
19.juuli 2016 11:16
Välisministeerium sai eile hilisõhtul Prantsusmaa ametivõimudelt kinnituse, et Nice’is toimunud terrorirünnaku tagajärjel hukkunute seas on kaks Eesti kodanikku. President Toomas Hendrik Ilves avaldab kaastunnet hukkunute peredele, lähedastele ja sõpradele.
FOTOD: Kaadrid, mida iga päev ei näe: president Ilves oli oma lemmikbändi laivi ajal täies hoos  (229)
17.juuli 2016 18:39
Positivuse pühapäeva õhtu oodatuim hetk (vähemalt meie presidendi Toomas Hendrik Ilvese jaoks) oli Wolf Alice'i kontsert. President Toomas Hendrik Ilves ja tema abikaasa Ieva Ilves vaatasid kontserti koos VIP-alalt.
Ossinovski Türgi sündmustest: tundub kuidagi jõhker ärgitada relvastamata inimesi väljakutele, kus neid mässuliste sõdurite relvatorud ootavad  (88)
16.juuli 2016 12:37
Sotside juht ja tervise-ning tööminister Jevgeni Ossinovski ütles Türgi riigipöördekatset kommenteerides, et sõjaväeline diktatuur ei ole sobivaks lahenduseks demokraatliku süsteemi vigadele, kuid lisas, et tema arvates ei tuleks kutsuda relvastamata rahvast üles tänavatele, kus ei ole ohutu.
Ilves: sõjaline riigipööre demokraatlikult valitud valitsuse vastu pole kunagi aktsepteeritav. Punkt  (109)
16.juuli 2016 11:13
President Toomas Hendrik Ilves ütles Twitteris Türgi riigipöördekatsele reageerides, et sõjaline riigipööre pole kunagi aktsepteeritav.
Sul ei ole veel president Ilvese autogrammi? Positivuselt saab!  (19)
15.juuli 2016 19:00
Nimelt jagab president Toomas Hendrik Ilves pühapäeval Positivusel Tallinn Music Weeki suvemajas autogramme oma äsjailmunud vinüülplaadile.
President Ilves: Me kõik leiname sellel süngel päeval  (89)
15.juuli 2016 10:16
President Ilves saatis Prantsusmaa presidendile Francois Hollande’ile kaastundekirja seoses eile toimunud traagilise sündmusega. Euroopa ja Aasia liidrid mõistsid tippkohtumisel terrorirünnaku hukka.
Ieva Ilves kritiseeris Läti ajakirjas sealseid omavahel ühendamatuid ja edutuid IT-projekte  (37)
14.juuli 2016 08:04
Et Läti raiskab riigi raha paljudele omavahel seostamata ja ka edututele IT -projektidele, on vaja riigi poliitilist tahet ja tugevat valdkondadeülest juhti või institutsiooni, kelle nägemusi austatakse ja kelle otsused ellu viiakse, kirjutas Läti ajakirjas Ir küberjulgeolekuekspert ja president Toomas Hendrik Ilvese abikaasa Ieva Ilves .
Eesti ja Läti president arutasid NATO tippkohtumise, Balti riikide julgeoleku, Brexiti ja Eesti-Läti koostöö teemasid  (9)
12.juuli 2016 06:57
Läti president Raimonds Vējonis ja Iveta Vējone võõrustasid eile õhtul Jūrmalas Eesti riigipead Toomas Hendrik Ilvest ja Ieva Ilvest. Presidentide kohtumise peateemad olid Varssavis toimunud NATO tippkohtumine, Balti riikide edasised sammud julgeoleku tagamisel, Ühendkuningriigi ja Euroopa Liidu suhted ning Eesti-Läti koostöö e-valitsemises.
FOTOD: President, prominendid ja kümned tuhanded eestlased ehk VAATA, kuidas muutus Positivus minifestivalist megamölluks
11.juuli 2016 11:28
Lätis juba 10. aastat toimuv Positivus Festival kütab tänavu oma juubeliaastaga eriti kirgi, mistõttu on paslik kokku panna kaunid meenutusgaleriid kõige eredamatest hetkedest möödunud festivalidest. Näiteks on lätlaste suurimat festarit külastanud ka Toomas Hendrik Ilves , kui esines tema lemmikansambel Palma Violets.
Karilaid: Liisa Oviir jätkab ametis, sest Reformierakonnale on kasulik saata presidendiks ohutu sots  (143)
10.juuli 2016 09:42
Majandus- ja taristuminister ja ettevõtlusminister kasutavad mõlemad ühte ja sama maja, ühte referenti ja ühte kantslerit. Kaht ministrit lahutavad ainult kaks ust ja üks kohvimasin. Võiks arvata, et kui ühes majas on kahe nii erineva ilmavaate esindajad, siis on maja poliitilistest kirgedest tuline, aga ei. Kristen Michalit see ei sega, sest sotsidel pole ka „segavat poliitikat”.
President Ilves: Venemaa on tõuganud NATO-t järjest rohkem hoolitsema enda idatiiva julgeoleku eest  (87)
09.juuli 2016 00:10
President Toomas Hendrik Ilves ütles lühiusutluses Eesti Päevalehele, et ei nõustu oponentide väitega, nagu kruviks NATO Balti riikidesse ja Poolasse pataljone saates pingeid.
USA telekanal käis eestlastelt küsimas, miks peaks ameeriklased meid Venemaa eest kaitsma  (183)
08.juuli 2016 13:04
Telekanal PBS käis enne Varssavi tippkohtumist erinevates Eesti paikades intervjuusid tegemas, tutvustades riiki kui NATO ühte väiksemat ja pühendunumat liitlast.