Oudekki Loone: Kesk- ja Reformierakond on tähelepanu keskpunktis

 (46)
Oudekki Loone
Oudekki LooneFoto: Ilmar Saabas

Keskerakonna peasekretär Oudekki Loone leiab Postimehe tellitud ja Emori poolt läbi viidud erakondade populaarsusuuringuid kommenteerides, et kaks massierakonda eristuvad selgelt ülejäänutest ning on hetkel rahva tähelepanu keskpunktis.

„Muidugi tuleb populaarsusuuringutele alati teatava kahtlusega suhtuda, sest hiljutine Turu-Uuringute poolt läbi viidud küsitlus näitas Keskerakonna ja Reformierakonna jõudude vahekorda täpselt vastupidisena. Ühine joon on aga siiski see, et kaks nö „massierakonda“ eristuvad küllaltki selgelt ülejäänutest,“ ütles Loone, „nii Kesk- kui ka Reformierakond püsivad meedia ja seeläbi ka rahva tähelepanu keskpunktis ning võib eeldada, et presidendivalimiste küsimus seda tähelepanu mõlemale erakonnale ka lähikuudel kinnistab.“

„Reformierakonna puhul on selge, et kvaliteetse poliittehnoloogiaga suudetakse valitsuse töövõidud just enda arvele kirjutada. Keskerakonna toetus on alati olnud stabiilsem kui teistel erakondadel ning meil on hea positsioon selleks, et ka Emori tulemustes Reformierakonnalt esikoht ära võtta. Selleks peab aga erakond suvel poliitiliselt väga aktiivne olema ning presidendikampaania suutma realiseerida kogu erakonna toetuse kasvuks,“ rõhutas Oudekki Loone.

Seotud lood:

Keskerakonna peasekretär nentis, et väiksemate erakondade jätkuvalt tagasihoidlikud tulemused näitavad probleeme teemade tõstatamise ja meediapildis püsimisega. „Väikesed valitsuspartnerid jäävad Reformierakonna varju ning pigem saavad nad jätkuvalt hoopis ebapopulaarsete otsuste „au“ enda kanda võtta. Opositsiooniliste EKRE ning Vabaerakonna puhul pole enam viimasel ajal olnud uusi teemasid, mis neile saaksid toetajaid juurde tuua.“

„Leian, et Eesti inimesed ootavad poliitikutelt siiski debatti selle üle, kuidas meie majandus kasvama saada ning töökohti juurde luua. Liigselt äärmustesse kalduvad vaidlused võivad tekitada küll lühiajalisi võnkeid, kuid pikas perspektiivis pole sellest kasu,“ ütles Keskerakonna peasekretär Oudekki Loone.