Michal: erakond, mille minister ei toeta kuulumist NATOsse, ei peaks olema valitsuses

 (41)
Kristen Michal
Kristen MichalMadis Veltman

Reformierakonna poliitik Kristen Michal kirjutas Facebookis, et Keskerakond ei peaks kuuluma valitsusse. Keskerakonna minister Mihhail Korb rääkis teisipäeval Haapsalu venekeelsetele veteranidele, et tema ei toeta Eesti kuulumist NATOsse ega ka kahe protsendi kulutamist riigikaitsele.

"Arvan, et selline erakond ei peaks valitsust juhtima. Valitsusliikme sõnum, et Eesti ei peaks NATOs olema paistab Keskerakonna ja Ühtse Venemaaga leppe taaselustamine. Eesti on mõne kuu pärast ELi eesistujariik, ja asi läheb järjest piinlikkumaks. Meenuvad Yana Toomi sõnumid, et NATO kaitseväelasi Eestis on vaja vaid iibe tõstmiseks. Keskerakonna esimees on peaminister ja Eesti riigikaitse juht. Selliseid sõnumeid andvad ministrid ja teda toetav erakond peaks riigi juhtimisest lahkuma," kirjutas Michal.

Paet: sellised sõnumid ainult suurendavad arusaamatust Eest suhtes

Absoluutselt ei nõustu ega lepi sellega, et Eesti valitsuse liige paneb kahtluse alla Eesti kuulumise NATOsse. Sellised sõnumid ainult suurendavad arusaamatust Eesti hoiakute suhtes, teatas Euroopa Parlamendi liige Urmas Paet (RE).