"Viljandimaa on tublide ja töökate inimestega maakond ning meil on, mida näidata ja millest nii mõnigi teine maakond võiks õppust võtta. Samas ei saa öelda, et muresid või probleeme siin poleks, sellepärast ongi hea, et kolleegid neile lahendusi otsida ja leida aitavad," ütles riigikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni aseesimees ja Viljandimaa piirkonnajuht Helmen Kütt.
Visiit saab alguse majandusfoorumiga, mille põhiteemaks on riigi majanduspoliitilised võimalused toetamaks ettevõtlust väljaspool pealinna. Visiidi raames külastatakse muuhulgas Viljandi Naiste Varjupaika, Viljandi Gümnaasiumi, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemiat, ASi Cleveron ning toimub kohtumine põllumeeste ja loomakasvatajatega. Päev võetakse kokku ERM-i Heimtali muuseumis, kus võõrustavad Anu Raud ja Erich Palm.
Visiidil osaleb ka tervise- ja tööminister ning sotsiaaldemokraatide esimees Jevgeni Ossinovski, kes kohtub kohaliku töötukassa ja terviseasutuste esindajatega.

Visiidil Viljandimaale osalevad SDE saadikud Helmen Kütt, Heljo Pikhof, Toomas Jürgenstein, Urve Palo, Jaanus Marrandi ja Ivari Padar ning erakonna peasekretär Kristen Kanarik.