Mida teada tänastest ajalehtedest:

Õhtulehes räägib kaks röövi üle elanud 78aastane talumees sellest, kuidas kurjategijad viisid tema taluhoovist traktori ja tulid paari päeva pärast raha järele.

Postimees kirjutab, et kõik väljaspoolt Euroopa Liitu Eestisse õppima pürgivatest tudengikandidaatidest pole huvitatud mitte niivõrd haridusest, kuivõrd pääsemisest Schengeni viisaruumi, kuhu annab nii ära kaduda, et väljasaatmisoht on peaaegu olematu.

Äripäevas käis jurist Tõnis Vahesaar välja kolm maksuideed, mida ettevõtjad hinnata ei taha ning mida ministrid avasüli vastu ei võta.

Mida teada välisuudistest:

Deutsche Welle vahendab, et Šveitsi valijad lükkasid referendumil tagasi rahvapartei (SVP) ettepaneku saata automaatselt riigist välja välismaalased, kes panevad toime kas või pisikuriteo. Šveitsi rahvusringhäälingu SRF-i teatel oli ettepaneku vastu 58,9 protsenti hääletanutest.

Reuters kirjutab, et Saksamaa liidukantsler Angela Merkel kaitses pühapäeval oma sisserändajatele avatud uste poliitikat ning väljendas vastuseisu igasugusele vastuvõetavate pagulaste limiidile, vaatamata erimeelsustele valitsuses. Merkel ütles, et ei ole olemas „plaani B“ tema eesmärgile vähendada saabuvate pagulaste arvu Türgiga koostöö tegemise abil.

Ootame teie pilte ja tähelepanekuid, mida ka teiste lugejatega hommikublogis jagada aadressil vihje@delfi.ee või Rahva Häälde!