Tanel Kiik: Keskerakond teeb koalitsiooni nendega, kellega saab ellu viia enim eesmärke

 (73)
Tanel Kiik: Keskerakond teeb koalitsiooni nendega, kellega saab ellu viia enim eesmärke
Tanel KiikFoto: Andres Putting

Eesti Päevaleht tutvustas täna Turu-uuringute AS-i välja selgitatud toetusnumbreid erinevatele valitsuskoalitsioonidele. Praegust valitsust juhtiva Keskerakonna valimisplatvormi juhi ja peaministri büroo juhataja Tanel Kiige sõnul moodustatakse valitsus parteidega, kellega saab ellu viia enim Keskerakonna eesmärke.

Kiik ütles, et eesmärk on valimised võita ja et peaministrina jätkaks Jüri Ratas. „Milline saab olema koalitsioon pärast 3. märtsi, on eeskätt valijate otsustada. Keskerakond moodustab valitsuse nende poliitiliste jõududega, kellega saame ellu viia kõige enam oma maailmavaatelisi eesmärke,” sõnas ta.

Kiige sõnul on Keskerakonna peamised eesmärgid erakorraline pensionitõus, ravijärjekordade jätkuv lühendamine, lapsetoetuste tõstmine ja noorte perede toetamine, aga ka riigieelarve põhjalik revisjon. „Loodame, et neid mõtteid toetab enamik parlamendierakondi sõltumata valimistulemustest ja uue koalitsiooni koosseisust,” sõnas ta.

Keskerakonna valijaist 24 protsenti toetaks pärast valimisi Keskerakonna ja Reformierakonna koalitsiooni. 17 protsenti toetaks senise koalitsiooni jätkamist ja 15 protsenti koalitsiooni Eesti Konservatiivse Rahvaerakonnaga.

Seotud lood:

Jüri Ratase kui peaministrikandidaadi toetajate seas oleks 20 protsendiga populaarseim Keskerakonna ja Reformierakonna koalitsioon.

Turu-uuringute AS küsitles 15.–28. jaanuarini kokku 834 valimisealist kodanikku.

Graafik: EPL
Graafik: Toom Tragel