Hanno Pevkur

Lisatasude kadumise hirmus päästjad valmistuvad meeleavaldusteks  (35)
25.jaanuar 2015 20:11
Öösel töötamise lisatasu kadumist pelgavad päästjad valmistuvad meeleavaldusteks, mida korraldatakse Toompeal, päästeameti ning suuremate parteide peakontorite ees.
Radikaalide kriisikoldesse sõitmist ei saa niisama lihtsalt takistada  (17)
23.jaanuar 2015 03:30
See on võimalik ainult juhul, kui on kindlaid tõendeid terroriakti toimepanemise soovist.
Taavi Rõivas ei pea Maire Aunastet Eestile julgeolekuohuks  (117)
22.jaanuar 2015 15:22
Tallinna TV uuris täna valitsuse pressikonverentsilt peaminister Taavi Rõivaselt, kas see on julgeolekuoht, kui riigikokku kandideerib inimene, kellele kehtib USAsse sissesõidukeeld. Siseminister Hanno Pevkur märkis, et tema teada on sissesõidukeeld kehtestatud ka IRLi nimekirjas kandideerivale Maire Aunastele. Rõivas lisas seejärel kohe, et tema küll Aunastet Eestile julgeolekuohuks ei pea.
Valitsus kinnitas ametisse Rapla ja Pärnu maavanema  (8)
22.jaanuar 2015 10:24
Valitsus otsustas tänasel istungil siseminister Hanno Pevkuri ettepanekul nimetada Rapla maavanemaks Tõnis Blangi ning Pärnu maavanemaks Kalev Kaljuste .
Siseminister parlamendile: erakonnad küsigu endale omavalitsusreformiks mandaat  (3)
21.jaanuar 2015 15:50
Tänases Riigikogu infotunnis vastas siseminister Hanno Pevkur küsimusele omavalitsusreformi kava kohta, mille esitas Riigikogu liige Siim Kiisler. Siseministri sõnul pole enne Riigikogu valimisi haldusreformi kohta otsust teha mõistlik, küll aga peaks erakonnad valimiste käigus küsima reformi jaoks mandaadi.
Karm teema: "Müüdud naised" uurib Eesti lõbuäri, inimkaubanduse ja fiktiivabielude tegelikkust  (28)
19.jaanuar 2015 15:12
Täna kell 20:30 uurib Kanal 2 erisaade „Müüdud naised“ Eesti lõbuäri, inimkaubanduse ja fiktiivabielude tegelikkust. „Kõige rohkem hämmastas, et paljud fiktiivabiellu astunud naised ei oska hiljem isegi öelda, kus ja kellega nad täpselt abiellusid,“ meenutab saatejuht Hetlin Villak.
Hanno Pevkur: Rahvuslik julgeolek ei ole vaid kaks protsenti  (43)
19.jaanuar 2015 11:47
Siseminister Hanno Pevkur ei nõustu tänases Eesti Päevalehes avaldatud erakondade valimisprogrammide analüüsi järeldustega, et julgeoleku küsimustes ei ole erakondadel suuri erinevusi.
Taavi Rõivas: kodakondsus pole valimisnänn, mida enne valimisi kingitustena jagada  (33)
15.jaanuar 2015 13:40
Peaminister Taavi Rõivas ütles täna valitsuse pressikonverentsil seoses kirjanik Andrei Ivanovile eriteenete eest kodakondsuse andmise küsimusega, et Eesti Vabariigi kodakondsus ei ole mingi valimisnänn, mida enne valimis saab kingitustena jagada.
Veetoru ja kodutee ka lasteta peredele  (3)
15.jaanuar 2015 13:17
Esimest korda saavad elutingimuste parandamiseks toetust taotleda ka need maapered, kus ei kasva väikesi lapsi.
Siseministeerium sõlmis vabatahtlike päästjatega pikaajalised koostöölepingud  (3)
14.jaanuar 2015 15:22
Täna allkirjastasid siseminister Hanno Pevkur ja siseturvalisuse valdkonnas tegutsevad vabatahtlike katusühendused koostöökokkulepped kuni 2020. aasta lõpuni.
Politsei tahab võtta kasutusele mobiilsed kiiruskaamerad  (8)
14.jaanuar 2015 03:30
Mobiilset kaamerat oleks vaja, kuna statsionaarsete kaamerate vahel ületavad juhid kiirust.
Tänasest saab esitada regionaalarengu auhinna kandidaate
13.jaanuar 2015 16:10
Siseministeerium kutsub esitama kandidaate parimate regionaalarengut toetavate algatuste konkursile „Regionaalmaasikas.“
Omavalitsusjuhid toetasid Pärnu maavanema kandidaadina Kalev Kaljustet  (4)
13.jaanuar 2015 15:09
Siseminister Hanno Pevkur kohtus täna Pärnumaa Omavalitsuste Liidu esindajatega ja tegi ettepaneku nimetada Pärnu uueks maavanemaks Kalev Kaljuste. Pärnumaa omavalitsuste juhid toetasid Kaljuste kandidatuuri.
Hanno Pevkur: politsei soovib hakata kiirust mõõtma mobiilsete kaameratega  (49)
13.jaanuar 2015 14:05
Liikluse vaigistamiseks ja kiiruseületamisega seotud õnnetuste ennetamiseks on politseil sel aastal kavas kasutusele võtta mobiilsed kiiruskaamerad.
Henri Kõiv: Tragöödiat ei pea valimisvankri ette rakendama  (29)
12.jaanuar 2015 10:16
Käes on poliitiliste punktivõitude aeg. Prantsuse satiirilehe Charlie Hebdo toimetuses toime pandud traagiline veretöö ei jäänud valimiste eel Eestis lihtsalt kergeks pinnavirvenduseks. Seda sellepärast, et siseminister Hanno Pevkur üritas teo hukkamõistmisele lisaks ka selle võimalikke ajendeid analüüsida. Tuli välja, et see on suur viga, millest konkurendid üritasid maksimaalselt profiiti lõigata. Poliitikul on targem neis küsimustes oma suu lukus hoida ja piirduda poliitkorrektsustega.
DELFI FOTOD JA VIDEO: Vaata, kes osalesid Prantsusmaal hukkunute mälestusüritusel Vabaduse väljakul  (21)
10.jaanuar 2015 14:48
Täna toimus Vabaduse väljakul Prantsusmaal toimunud koletute sündmuste tõttu ja seal hukkunud inimeste mälestuseks mälestusüritus. Kohal on ligi 200 inimest, nende seas palju prantslasi ning lapsi.
Pevkur: minu kommentaar Pariisi tragöödia kohta oli ebaõnnestunud  (132)
10.jaanuar 2015 03:30
Meediat Charlie Hebdo tragöödia süüdlasena kujutav kommentaar oli siseminister Hanno Pevkuri sõnul mõeldud püüdlusena leida juhtunule põhjendust.
Meikar: Pevkur ähvardab ka Eesti meediat  (170)
09.jaanuar 2015 21:00
Siseminister Hanno Pevkuri sõnad, et Pariisi tapatöö sündmused said ikkagi alguse meediaväljaande käitumisest annavad väga vale signaali, pannes süü ja vastutuse tapatöö ohvritele, kirjutas sotsiaaldemokraat Silver Meikar oma blogis. See kõlab ka hoiatusena Eesti ajakirjandusele: Mõelge ikka hoolikalt järgi, mida ja kuidas te kajastate!
Klandorf: järgmises valitsuses võiks Pevkuri asemel teine inimene siseministriks olla  (116)
09.jaanuar 2015 16:21
Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf leidis, et satiiriajakirja Charlie Hebdo toimetuses toimunud massimõrvas ka väljaande enda süüd näinud siseminister Hanno Pevkur ei peaks praegu tagasi astuma, sest valimisteni on nii vähe aega jäänud. Küll aga võiks kaaluda, kas järgmises valitsuses võiks olla keegi teine siseministri kohal.
Krister Paris: Platnoiideoloogi hurjutus  (230)
09.jaanuar 2015 15:46
„Aga mis ta siis kandis lühikest seelikut?!“ Kui keegi hakkab vägistamisohvrit ennast hurjutama, tahaks sellele inimesele tõsiselt otsa vaadata. Ega peitu tema väärastunud arusaamad mõnes lapsepõlvetraumas?
Anvelt: mäletan ühe vägistaja vabandusi, et tema tegu sai alguse, kui ohver suvel pargis miniseelikus jalutama hakkas  (107)
09.jaanuar 2015 15:04
Justiitsminister Andres Anvelti sõnul algab kuritegu selle planeerimisest, kannatanuid kuidagi kuriteos süüdistada pole õige ei moraalselt ega juriidiliselt. Anvelt vastas sellega siseminister Hanno Pevkuri sõnadele, kelle arvates üleeile Prantsusmaal Charlie Hebdo toimetuses toimunud veresaunani võis viia ajalehes avaldatud erinevate piltide koosmõju.
Siseminister Pevkur: traagilised sündmused Pariisis algasid meedia enda käitumisest  (602)
09.jaanuar 2015 12:01
Siseminister Hanno Pevkuri sõnul viisid Charlie Hebdo toimetuses tulistamiseni väljaande enda pikaajaline käitumine, kuid ta mõistab üheselt hukka Prantsusmaal toimunud rünnaku meediaväljaande vastu.
Eesti elanike hinnangul on kohalikest teenustest enim paranenud ja ka enim halvenenud kergliiklusteede olukord  (2)
09.jaanuar 2015 11:36
Täna tutvustati siseministeeriumi tellimusel valminud uuringut, mille eesmärk oli kaardistada elanike rahulolu avalike teenuste kvaliteedi ja kättesaadavusega üle Eesti. S õiduteed ja ühistransport toodi sõltuvalt piirkonnast välja nii viie enim halvenenud kui viie paranenud teenuse seas.
Valitsus kinnitab Eesti-Vene kontrolljoone koordinaadid  (27)
08.jaanuar 2015 10:41
Täna sai valitsuse heakskiidu eelnõu, mis kehtestab Eesti ja Venemaa vahelise välispiiri maismaaosal ajutise kontrolljoone koordinaadid.
Raplamaa omavalitsusjuhid tahavad muuta maavanema ametisse määramise korda
07.jaanuar 2015 10:45
Raplamaa omavalitsusjuhid toetavad maavanema kandidaadina sotsiaaldemokraat Tõnis Blank i, kes oli maavanema ametis ka üle-eelmisel valitsemisperioodil. Küll aga leidsid mõned omavalitsusjuhid, et muuta tuleks korda, kus omavalitsusliidule on antud maavanema kooskõlastamise õigus, kuid maavanema määrab ametisse valitsus.
Raplamaa omavalitsused soovivad maavanemaks Tõnis Blanki
06.jaanuar 2015 17:10
Siseminister Hanno Pevkur kohtus täna Raplamaa Omavalitsuste Liidu esindajatega ja tegi ettepaneku nimetada Rapla uueks maavanemaks Tõnis Blank. Raplamaa omavalitsused toetasid kandidatuuri.
Kalle Kaljuste: PPA-nimeline eksperiment ei ole end õigustanud  (135)
05.jaanuar 2015 03:30
Politsei ja piirivalve ühendamisega doonoriks tehtud piirivalve jookseb verest tühjaks, kuid ka politsei ei õheta vere juurdevoolust.
Erakonnale Asmeri idee ei meeldi  (65)
03.jaanuar 2015 03:30
Siseminister Hanno Pevkur ütles Toivo Asmeri Narva viisavaba tsooni idee kohta, et see on Venemaa käitumist arvestades rumal mõte.
Henri Kõiv: Milliste teenete eest poputab Reformierakond pisikese häältesaagiga Kalev Lillot?  (96)
02.jaanuar 2015 13:42
Sel aastal on Reformierakond üritanud endast jätta muljet kui uuenenud parteist. Valitsusvahetus, värskete nägude lisandumine ja nooruslik peaminister on erakonna reitingule positiivselt mõjunud. Valijad on sööda alla neelanud, analüütikud hoiatavad aga, et võim on läinud tagatoa kätte.