Austraalia

PUBLIKU TELEJUHT: Mida peidab uus telehooaeg enda varrukas ning millistele saadetele ja sarjadele tuleks erilist tähelepanu pöörata?  (3)
31.august 2016 20:10
Suvi on läbi ning kuuma rannaliiva asemel tuleb koht sisse võtta mugaval diivanil, kus end järgnevate kuude jooksul vihma ja pakase eest peita ning kohtuda sinaka ekraani vahendusel oma uute ja vanade lemmikutega. Vaatajate rõõmuks lipsab sel sügisel meie telekanalite eetrist läbi nii välismaised kvaliteetsarju ja kodumaiseid naerutajaid kui hulganisti muud põnevat kraami. Mida uus telehooaeg aga täpsemalt toob ja millistele saadetele ja sarjadele tuleks eriti tähelepanu pöörata, saad lugeda Publiku suurest telejuhist!
Kontaveit püüab raske aasta lõpetuseks mullust US Openi imet korrata
30.august 2016 10:27
Eesti parim tennisist Anett Kontaveit alustab täna USA lahtiste meistrivõistluste üksikmänguturniiri, kui kohtub avaringis venelanna Jelena Vesninaga.
METSIK JÕUD: Vulkaan paiskas kivipuru laiali üle terve mandri  (2)
29.august 2016 17:15
Vulkaanil võib olla metsik jõud. Umbes 100 miljonit aastat tagasi palistas Austraali idarannikut rida suuri vulkaane, mis purskasid nõnda tugevasti, et liivaterasuurune kivipuru paiskus tervelt 2300 kilomeetri kaugusele Austraalia läänerannikule.
Anna teada, milline sõna on sinu arvates eesti keeles eriti vastiku kõlaga?  (178)
29.august 2016 12:39
Oxfordi sõnaraamatute tegijad korraldasid inglise keelt esimese keelena rääkivate rahvaste seas rahvauuringu, et selgitada välja kõige ebapolulaarsemad ja ebameeldivamad sõnad . Uuringu kohaselt ei kannata USA, Kanada ja Austraalia inimesed enim sõna “moist”, mis tähendab tõlkes “niiske”, kirjutas BBC. Hea lugeja! Kas ka Eestis võib leida mõne sellise vastiku sõna, mis emakeeles eriti hästi ei kõla? Kui jätta välja sõimusõnad, siis milline sõna ei kõla eesti keeles kenasti? Pane see sõna meie poole koos põhjendusega teele aadressil rahvahaal@delfi.ee ja vaatame, kas suudame tuvastada mõne sellise vastiku sõna, mis teiste seast esile kerkib!
Tähelepanek: kõige ebameeldivam ingliskeelne sõna on niiske
29.august 2016 00:10
Oxfordi sõnaraamatute tegijad korraldasid inglise keelt esimese keelena rääkivate rahvaste seas uuringu, et välja selgitada kõige ebapopulaarsemad ja ebameeldivamad sõnad.
LOE, mis sõna inglise keelt rääkivad rahvad oma emakeeles enim jälestavad  (54)
28.august 2016 13:04
Oxfordi sõnaraamatute tegijad korraldasid inglise keelt esimese keelena rääkivate rahvaste seas rahvauuringu, et selgitada välja kõige ebapolulaarsemad ja ebameeldivamad sõnad.
Maniakk vahetas Sydney lõbumaja libesti happe vastu  (22)
28.august 2016 11:16
Austraalias Sydneys rünnati täiskasvanute lõbustusasutust ebatavalisel moel. Nimelt vahetas kurjategija lõbumaja libesti happe vastu välja.
Intsident õhus lahendati oskuslikult: Lennukiistme vahel kärssas katki läinud mobiiltelefon  (1)
26.august 2016 15:00
Austraalia transpordiohutuse büroo kiidab oma raportis lennufirma Qantas meeskonda, mis näitas, kuidas lennu ajal salongis puhkenud põlenguintsidendiga toime tulla.
WiFi nimi oli nii hirmutav, et lend jäi ära!  (1)
26.august 2016 10:55
Keegi reisijatest pani teisaldatavale WiFi pääsupunktile nii ähvardava nime, et lend lükkus edasi!
Rainer Vassiljev: minu eesmärk on see, et võimalikult paljud Selveri mängijad pääseksid järgmiseks aastaks välisliigasse
25.august 2016 20:57
Kevadel Eesti võrkpallimeistriks kroonitud Tallinna Selver laob Audentese spordihallis, Sparta jõusaalis ning Järve metsas uueks hooajaks põhja. Tuleb huvitav ja mänguderohke aasta, tõdeb meeskonna peatreener Rainer Vassiljev .
100 SEKUNDIT: Poodlema läinud naine jättis lapse kuuma autosse, Vello Vaher langes suurest talendisaatest välja
25.august 2016 19:01
Mida tõi Eesti ja maailma uudistesse neljapäev, 25. august? Vaata Delfi TV kokkuvõtet!
FOTOD: Enne ja nüüd! VAATA, millisele "Kodus ja võõrsil" staarile on ajahammas eriti valusalt peale hakanud ja keda säästnud  (16)
25.august 2016 16:10
Austraalia menusari "Kodus ja võõrsil" on siinseid seebikasõpru rõõmustanud juba üle kahekümne aasta ning sellised tegelased nagu Alf, Leah, Donald ja Irene on saanud just kui meie endi pereliikmeteks. Nostalgilise neljapäeva puhul heidab Publik pilgu sellele, kuidas sarja kõige meeldejäävamad staarid on aastatega muutunud.
Federer plaanib naasta alles jaanuaris  (3)
25.august 2016 13:59
Põlveoperatsioonist taastuv tennisist Roger Federer teatas, et kavatseb väljakutele naasta järgmise aasta alguses.
Austraalias pussitati surnuks Briti turist, ründaja hüüdis väidetavalt „Allahu akbar“  (26)
24.august 2016 10:47
Teisipäeva õhtul pussitas 29-aastane Prantsuse kodanik Austraalias seljakotituristide motellis kolme inimest.
Roadie – kontserdilava nähtamatu kangelane
24.august 2016 00:30
Suurt kontserdituuri, mis 20 rekaga linna sõidab, aitavad korraldada paljud inimesed, kuigi pilet ostetakse ainult artisti nägemiseks. Vabakutseline muusikaajakirjanik Johanna Maria Mängel kirjutab neist, kes aitavad live ’il toimuda.
Erkki Raasuke: Saame praegu riigilt kehva juhtimist  (17)
24.august 2016 00:30
LHV grupi juht Erkki Raasuke ütleb, et Eesti majanduskasvu peamine pidur on kehv juhtimine valitsuses, ministeeriumites, riigifirmades ja osalt ka eraettevõtetes.
Rekordikolmikud Lily, Liina ja Leila Luik valiti olümpiamängude lõputseremoonia stiilseimateks  (27)
23.august 2016 16:59
Austraalia väljaanne The Sydney Morning Herald reastas Rio olümpiamängude lõputseremoonia järel stiilseimad ning ebaõnnestunumad rõivavalikud, mis meieni teleekraanide vahendusel jõudsid. Rõõm on tõdeda, et õdede Lily, Leila ja Liina Luigega esirinnas valiti Eesti olümpiakoondise rõivastus tänavu kauneimaks.
TOP 10: Seksivad tudengid, Twitteri president ja Rakvere jõulupuud ehk kõige meeldejäävamad sündmused, millega eestlased internetis laineid on löönud  (1)
23.august 2016 15:03
Täna 25 aastat tagasi avanes maailma jaoks Internet ning tänu kõikvõimsale veebile on saanud kaardil märgatavamaks ka Eesti rahvas. Publik heidab tähtsa päeva puhul pilgu kõige meeldejäävaimatele sündmustele, millega eestlased interneti vahendusel laias ilmas laineid on löönud — olgu selleks siis hurmoorikad seigad või kellegi kuldsed käed. Vaata ja meenuta!
Austraalia keskmängija neilt medali röövinud kohtunikest: poleks midagi vähemat oodanud  (17)
22.august 2016 16:54
Austraalia korvpallikoondise keskmängija Andrew Bogut oli pärast Hispaaniale kaotatud olümpiamängude pronksimatši tulivihane ning süüdistas allajäämises kohtunikke.
Las kliima soojeneb! Korallid võivad maailmamere taseme tõusu üle hoopis rõõmustada  (1)
22.august 2016 15:55
Teadlased arvavad, et kliima soojenemisega kaasnev maailmamere tõus võib korallrahudele paradoksaalsel kombel positiivselt mõjuda.
TOP 10 maailma kõige väiksemat riiki. Arva ära, mis on kõige pisem!  (3)
22.august 2016 11:03
Agatha Christie romaanist “10 väikest neegrit” inspiratsiooni saanuna nomineeris www.tourism-review.com kümmet toredat pisiriiki, mida kindlasti tasub külastada ja mida loodetavasti romanai tegelaste saatus ees ei oota.
Need olid Rio olümpial säranud sportlaste parimad tsitaadid  (1)
22.august 2016 11:01
Esmakordselt Lõuna-Ameerikas toimunud Rio de Janeiro olümpiamängud on lõppenud. Alljärgnevalt toome lugejateni nende mängude spordisangarite parimad tsitaadid, mille on kokku korjanud Austraalia väljaanne ABC Online.
Kõige mõnusamad linnad elamiseks aastal 2016  (4)
22.august 2016 09:46
CNN Travel avaldas nimekirja maailma kõige elamisväärsematest linnadest - ja kui neis on hea kohalikel elada, siis on nendes linnades kindlasti ka väga mõnus oma puhkust veeta!
Hispaania korvpallurid võitsid pronksi. Kohtuniku abiga?  (26)
21.august 2016 19:31
Rio olümpia meeste korvpalliturniiri äärmiselt tasavägises pronksimängus alistas Hispaania Austraalia 89:88.
Gunnar Pressi olümpiablogi: maraton, pallilahingud ja lõpupidu
21.august 2016 10:31
Varavalges lähevad Rio de Janeiros oma olümpiateele maratonimehed. Pilk maailma aastatabelisse jahmatab natuke.
Suuroperatsiooni käigus peeti kinni „Nigeeria kirjade" taga olnud kübergeenius  (70)
20.august 2016 09:00
Kes meist ei oleks kokku puutunud kirjadega, milles keegi, näiteks Nigeeria prints, vajab kiiresti abi ning ligipääsu teie pangakontole. Või palub ta sul lahkelt endale kanda raha, et see sulle siis mitmekordse kasumiga tagasi kanda. Kuu alguses võttis Interpol koostöös Nigeeria majandus- ja finantskuritegude komisjoniga kinni Nigeeria kriminaali, kes on paljude selliste petukirjade taga. Meest kutsutakse lihtsalt „Mike", kirjutab CNN.
Täielik häving: Austraalia korvpallimeeskond kaotas poolfinaali ülisuurelt  (38)
20.august 2016 02:54
Rio olümpiamängude meeste korvpalliturniiri võitja selgitavad Serbia ja tiitlikaitsja USA. Serblased näitasid teises poolfinaalmängus võimu, alistades Austraalia ülekaalukalt, 87:61 (poolaeg 35:14!).
USA korvpallimeeskond alistas Hispaania ja pääses finaali  (37)
19.august 2016 23:12
Rio olümpiamängude meeste korvpalliturniiri esimene finalist on tiitlikaitsja USA, kes alistas poolfinaalis Hispaania 82:76.
Kas Euroopal korvpallifinaali asja polegi?
19.august 2016 11:55
Reedel selgub Rio OM-il meeste korvpalliturniiril finaalpaar, kui poolfinaalides kohtuvad USA - Hispaania ja Austraalia - Serbia.