"Keskerakonna toetuse kasv on valijate tunnustus meie tegevusele ning oleme selle eest loomulikult tänulikud. Oleme palju tähelepanu pööranud majandusküsimuste toomisele avalikku debatti, mida valitsuskoalitsioon seevastu püüab vältida. Meil on selge poliitiline seisukoht, et valitsus peab asuma otsustavalt tegutsema seoses suurkoondamistega Ida-Virumaal ja Harjumaal. Meie hoiatus lähenevast majanduskriisist on rahvani jõudnud ning inimesed ootavad aktiivsemat riigi sekkumist, et vältida majanduse vabalangusesse sattumist,” ütles Savisaar, “lisaks on Keskerakonna piirkondades aastakonverentside aeg, mis samuti meedia tähelepanu koondab."

Savisaar leidis, et Reformierakonna toetuse tõusu taga võib näha nende ühesuunalist tegutsemist juhtimaks kõik koalitsiooni probleemid oma partnerite süüks. "Peaministripartei on segelt viimastel kuudel valinud joone, kus püüavad näidata end kui valitsuse tasakaalustajaid ning kasutavad retoorikat “mida kõike me saaksime ära teha, aga need koalitsioonipartnerid…”. Nagu toetusnumbritest näha, siis on see strateegia ka vilja kandmas. Loomulikult on ka Reformierakonna liidrite vastandumisretoorika Keskerakonnale see, mis samuti nende toetajaid aktiivsemaks muudab,” ütles Savisaar.

"Kõige traagilisem on aga IRL-i saatus, mis tundub erakonnana lähenemas oma vääramatule lõpule. Vaid 6%-line toetus tähendab seda, et valitsuses on erakond, mil sisuliselt rahva toetus juba puudub. Täna toimuvate valimiste puhul pääseks IRL parlamenti ülinapilt, kui üldse pääseks. Eks siin on koalitsioonil vaja teha omad järeldused, kas rahva toetuseta partei ikka saab valitsuses jätkata. IRL-il pole aga teha muud kui nentida, et tõepoolest on Reformierakonna poliittehnoloogia nad aastate jooksul vaikselt, kuid efektiivselt lämmatanud,” ütles Keskerakonna esimees Edgar Savisaar.

Rahvusringhäälingu uudistetoimetuse tellitud Turu-uuringute AS-i küsitlusest selgub, et Keskerakond on Eesti populaarseim erakond, kuid enim tõusis viimase kuuga Reformierakond.

Keskerakonda toetas veebruaris 29 protsenti ja Reformierakonda 23 protsenti erakondlikku eelistust väljendanud valijatest.

Vabaerakonna ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna toetus on endiselt võrdne ehk 12 protsenti. Kohe nende kannul ehk statistilises mõttes nendega võrdse toetusega on Konservatiivne Rahvaerakond 11 protsendise toetusega.

Isamaa ja Res Publica Liit on parlamendierakondade punase laterna rollis kuue protsendiga.