Venemaa erilennuk Tu-214SR tiirutas terve päeva Laadoga järve kohal

 (229)
Täiendatud: 22.25!
Venemaa erilennuk Tu-214SR tiirutas terve päeva Laadoga järve kohal
Foto: Kuvatõmmis leheküljelt Flightradar24

Iltalehti kirjutab, et Venemaa presidendi kantselei lennuk TU-214SR, mida nimetatakse ka "viimsepäeva lennukiks", tiirutab teadmata põhjustel täna hommikust saadik Soome piiri lähedal asuva Laadoga järve kohal.

TU-214SR tõusis hommikul õhku Peterburi lennuväljalt ja suundus Laadoga järve kohale, kus tegi pärastlõunal juba neljateistkümnendat tiiru, näitas internetilehekülje Flightradar24 radaripilt Eesti aja järgi kella 15.30 paiku.

Lennuk lõpetas tiirutamise ja suundus tagasi Peterburi alles kella 22.15 paiku.

Venemaa president Vladimir Putini hetke asukoha kohta ajakirjandusel teave puudub, on aga teada, et talle kuulub suvila Komsjomolskoje järve ääres.

Tupolevi lennuk kujutab endast erilist lennuk-retranslaatorit, milles presidendi ja peaministri pardalviibimise ajal on võimalik korraldada sideseansse. Seda on nimetatud ka Venemaa "viimsepäeva lennukiks", sest sarnaneb USA E4B-ga.

TU-214SR on mõeldud kasutamiseks spetsiaalsele lennundusrühmale Rossija, mis tegeleb riigi kõrgeimate ametnike (ka presidendi) sõidutamisega, lennuk omab ka tavapärasest suuremat lennukaugust - kuni 10 000 kilomeetrit.