Nimetades Venemaa tegevust asümmeetriliseks rünnakuks demokraatia vastu, näidatakse raportis, kuidas valimisi isegi sellistes riikides nagu Suurbritannia, Prantsusmaa ja Saksamaa on teadete kohaselt häirinud Moskva toetatud küberhäkkimine, internetitrollid ja äärmuslike poliitiliste organisatsioonide finantseerimine. Raportis tunnustatakse neid riike ja ka näiteks Soomet ja Eestit kiire ja tihti efektiivse reageerimise eest.
Soome ametnikud ütlesid Cardini uurijatele, et Soome on tugevdanud desinformatsioonivastaseid jõupingutusi pärast seda, kui Vene-meelsed Twitteri kontod hakkasid säutsuma valeinformatsiooni ja äärmuslikke seisukohti enne Soome 2015. aasta parlamendivalimisi.
Cardini meeskond märgib raportis ära ka ärevust tekitavad erinevused sõltumatute uurijate avastatud Vene trollide tegevuse ulatuse ja sotsiaalmeediaettevõtete palju väiksemate numbrite vahel. Sotsiaalmeediaettevõtteid kutsutakse üles tegema paremat tööd Vene desinformatsiooni täieliku ulatuse kindlaks tegemiseks.
Cardini raportis kutsutakse Trumpi moodustama agentuuride vahelist töögruppi Venemaa häirimistegevuse vastu, mis pandaks kokku rahvusliku terrorismivastase keskuse eeskujul, mis loodi pärast 9/11. Raportis soovitatakse ka igal aastal kokku kutsuda ülemaailmne tippkohtumine Islamiriigi-vastaste või vägivaldsete ekstremistide teemaliste eeskujul. Raporti järgi tuleks luua kiirreageerimismeeskonnad liitlasriikide kaitsmiseks pärast küberrünnakuid koos rahvusvahelise kokkuleppega kübervahendite kasutamise kohta rahuajal.
Veel kutsutakse USA valitsust suurendama abi demokraatia promomiseks Euroopas ning paljastama avalikult igasugust organiseeritud kuritegevust ja korruptsioonisidemeid Putiniga. Sotsiaalmeediaettevõtetel peaks olema kohustus avaldada poliitiliste reklaamide rahastamisallikad samal moel, kui on muul meedial.