Ühtne Venemaa: Las Baltikum elab euroopalikku oma elu: poisid lähevad sakslastele mehele ning tüdrukud hakkavad prostituutideks

 (260)
Täiendatud kell 12
Ühtne Venemaa: Las Baltikum elab euroopalikku oma elu: poisid lähevad sakslastele mehele ning tüdrukud hakkavad prostituutideks
Foto: Yana Lapikova, RIA Novosti

Venemaa riigiduuma Ühtse Venemaa fraktsiooni esimehe asetäitja väitis ajalehele Kommersant Balti riikide iseseisvuse tunnustamise seaduslikkust kommenteerides, et ta ei tea, miks on peaprokuratuuril vaja seda uurida.

Franz Klintševitši tunnistas, et tal pole piisavalt juriidilisi teadmisi, et anda järelepärimisele õiguslik hinnang, ja ei olnud ka teadlik, et kaks tema fraktsioonikaaslast olid peaprokuratuurile taolise ettepaneku teinud. „Mäng on mängitud,“ kommenteeris ta Eesti, Läti ja Leedu tunnustamist.

„Las Baltikum elab oma euroopalikku elu: poisid lähevad sakslastele mehele ja tüdrukud hakkavad prostituutideks. Tegeleme meie oma probleemidega,“ ütles võimupartei esindaja.

Interfax kirjutas kolmapäeval, et Venemaa peaprokuratuur alustas kahe riigiduuma saadiku järelepärimise palvel täna menetlust, et kontrollida, kas Baltimaade iseseisvumise tunnustamine NSVLi Riiginõukogu poolt aastal 1991 oli seaduslik.

Agentuuri hinnangul kuulutab prokuratuur tunnustamise ebaseaduslikuks.