President Erdoğan ähvardas miljonid põgenikud Euroopasse lasta, kui EL Türgit kritiseerib

 (370)
President Erdoğan ähvardas miljonid põgenikud Euroopasse lasta, kui EL Türgit kritiseerib
Foto: ADEM ALTAN, AFP

Türgi president Recep Tayyip Erdoğan hoiatas täna Euroopa Liitu, et Ankara laseb miljonid Süüria põgenikud Euroopasse, kui Euroopa Liit kritiseerib Türgi sõjalist operatsiooni Süürias.

„Hei, EL, ärka üles. Ma ütlen uuesti: kui te püüate nimetada meie operatsiooni seal sissetungiks, on meie ülesanne lihtne: me avame uksed ja saadame 3,6 miljonit migranti teie juurde,” ütles Erdoğan kõnes parlamendi ees, vahendab AFP.

Erdoğani sõnul on seni Türgi operatsioonis Süürias tapetud 109 „terroristi”.

„Meil on sõnum neile, kes olid sunnitud ühinema YPG (Süüria kurdide omakaitseüksused) ridadega: kui te lahkute kohe... on meie süli laialt avatud,” ütles Erdoğan.

2016. aasta kokkuleppe järgi kohustus Türgi mitte laskma põgenikke Euroopasse vastutasuks kuue miljardi euro ja oma kodanike viisavabaduse eest.

Türgi on aga Brüsselit sagedasti kritiseerinud raha aeglase saabumise ja põgenikeprobleemi juures laiemalt vähese abi pärast.

„Te pole kunagi siirad olnud,” süüdistas Erdoğan Euroopa Liitu. „Nüüd ütlevad nad, et jätavad meile andmata kolm miljardit eurot. Kas te olete seni hoidnud ühtegi lubadust, mis te olete meile andnud? Ei.”