Europarlamendi president Schulz: Briti uus valitsus jätkab parteisiseste vastuolude lahendamisele keskendumist

 (6)
Europarlamendi president Schulz: Briti uus valitsus jätkab parteisiseste vastuolude lahendamisele keskendumist
Martin SchulzFoto: PATRICK HERTZOG, AFP

Euroopa Parlamendi president Martin Schulz kritiseeris neljapäeval Suurbritannia peaministri Theresa May uut kabinetti, öeldes, et see jätkab ohtlikku nõiaringi, mis kahjustab Suurbritanniat ja Euroopat.

Schulz ütles, et uus valitsus, nagu ka May eelkäija David Cameroni oma, põhineb sisevastuolude lahendamisel valitsevas konservatiivses parteis, mitte riiklike huvide edendamisel, vahendab AFP.

„Me teeme nendel keerulistel aegadel värskelt valitud Briti valitsusega konstruktiivset koostööd, nagu oleme teinud minevikus,“ ütles Schulz oma avalduses. „Uue kabineti koosseis näitab aga, et fookus on vähem riigi tulevikul kui tooride partei sisemise sidususe rahuldamisel. Kahjuks jätkab see seda, mis on olnud algselt selle õnnetu referendumi lähtepunkt.“

Schulz viitas sellele, et Cameroni otsus korraldada referendum Suurbritannia Euroopa Liitu jäämise üle põhines soovil lahendada lahkhelid erakonna euroskeptilise tiivaga.

„Poliitiliste otsuste tegemise fookuses ei ole riigi heaolu, vaid parteisisesed kaalutlused,“ sõnas Schulz. „Ühendkuningriik peab välja murdma sellest ohtlikust nõiaringist, millel on mõju ülejäänud Euroopale. Me oleme Euroopas ebakindlas ja keerulises olukorras, mistõttu peavad kõik asjaosalised tegutsema väga vastutustundlikult.“