„Komisjon uuris juba Luksemburgi maksuasju. Juncker ütleb, et ta ei sekku – aga ta ka ei taganda ennast. Tõepoolest, tema pressiesindaja ütleb, et ta on paljastustega silmitsi seistes kõigutamatu. Ta ei tohiks olla. Praegusel hetkel saaks ta Euroopa projekti kõige paremini teenida tagasi astudes,“ kirjutab Bloomberg. „Junckeri positsioon organi juhina, mis uurib maksupraktikat, mida ta ise peaministrina kontrollis, on selge huvide konflikt. On võimalik, et komisjon ei leia Luksemburgi maksudest kõrvale hoidmise paradiisis midagi ebasobivat: Euroopa Liit lubab liikmesriikide valitsustele suuri vabadusi ettevõtete maksustamises niikaua, kuni nad ei eeliste kedagi teistele. Junckeriga komisjoni eesotsas ei ärata ükski selline õigeksmõistmine avalikkuse usaldust.“

„Euroopa Komisjoni president Juncker peaks pakkima oma kotid ja kohe lahkuma, sest ta on sügavalt seotud maksudest kõrvalehoidmise skandaaliga,“ nõuab Poola konservatiivne ajaleht Rzeczpospolita. „Tuhanded firmad on saanud suurhertsogiriigi abiga süstemaatiliselt vältida miljardite maksmist maksudeks Euroopa Liidu riikide eelarvetesse. Ja et see raha on nüüd puudu, peab Brüssel sundima selliseid riike nagu Hispaania, Prantsusmaa ja Itaalia kärpima heaolult, hariduselt ja tervishoiukuludelt. ... Seda afääri lihtsalt ei saa poliitiliselt õigustada. Kohe oma ametiaja alguses on Euroopa Komisjoni juht kaotanud kogu usutavuse. Sest kuidas peaks Juncker veenma näiteks Prantsusmaad eelarvet kärpima, kui ta ise on Luksemburgi peaministrina osaliselt vastutav nende suurte lünkade eest eelarves? ... Junckeri jaoks oleks parim otsekohe tagasi astuda.“

„Ajal, kui tema valitsuse ja maksude eest kõrvale hiilivate firmade vahel sõlmiti tehinguid, oli Euroopa Komisjoni praegune president Jean-Claude Juncker Luksemburgi peaminister. See tuleb võtta avaliku arutelu alla,“ nõuab vasakliberaalne Frankfurter Rundschau. „Luksemburgi valitsus mitte ainult ei tolereerinud, vaid kiitis heaks ja võimaldas seda tegevust. Kujutage ette, et komisjoni president peaks noomima näiteks Kreekat, et viimane teenib liiga vähe ja kulutab liiga palju. Ja Kreeka peaks siis kärpima riigiametnike palku või isegi avaliku sektori töötajaid koondama. ... Ja siis selguks, et Kreeka firma maksis Luksemburgis kolm protsenti maksu ja Kreekas üldse mitte maksu näiteks 30 protsendi asemel – kõike seda Junckeri rahandusministeeriumi abiga.“

Eesti päevaleht kirjutab täna, et ainult nädala ametlikult uut Euroopa Komisjoni juhtinud endine Luksemburgi pikaajaline peaminister Jean-Claude Juncker on sattunud ohtlikult jõudu koguva skandaali keskmesse. Kolmapäeva õhtul lõhkas mitu maailma meediaorganisatsiooni koordineeritult märkimisväärse uudispommi. Tuhanded leheküljed rahvusvahelisest audiitor- ja konsultatsioonifirmast PwC lekkinud dokumente näitasid, kuidas maailma tunnustatumad suurettevõtted kasutasid häbematuid skeeme, mis võimaldasid neil legaalselt oma maksukoormat vähendada.