VIDEO ja FOTOD | EKRE ministrikandidaat Kert Kingo arutas presidendiga ka e-valimiste küsimust

 (84)

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) väliskaubandus ja infotehnoloogiaministri kandidaat Kert Kingo möönis, et IT-valdkonnas on välismaalastest töötajad hädavajalikud ja solvangud, seejuures ka rassistlikud solvangud, ei ole vastuvõetavad.

Pärast kohtumist president Kersti Kaljulaidiga rääkis Kingo ajakirjanikele, et kohtumisel olid kõne IT-sektor, Eesti kui e-riik. "Meil oli väga sisukas ja väga huvitav vestlus ja meil oli väga palju ühiseid arusaamasid asjadest ja Eesti tuleviku edendamisest just IT-valdkonnas," sõnas ta.

Kingo ütles ka, et riigipea uuris tema suhtumist e-valimistesse. "Rääkisime, kuidas saaks neid veel selgemaks ja arusaadavamaks teha," ütles ta. "E-valimised on meie tulevik igal juhul ja kuna eestlasi on üle maailma igal pool, siis see on ka nende võimalus anda oma hääl," lisas ta.

Küsimusele, kuidas ta Euroopa Parlamendi valimistel ise kavatseb valida, ei osanud Kingo veel vastata, öeldes, et ehk hääletab ka ise elektrooniliselt. "Ma kindlasti ei ütle, et ärge minge e-valima."

Nädala alguses sai selgeks, et EKRE kandidaat IT- ja väliskaubandusministri kohale on Kert Kingo. Varasemalt on ta töötanud maksu- ja tolliametis ning politseis.