Valitsuskõnelused jätkuvad, teemaks majandus- ja maksupoliitika ning riiklikud investeeringud

 (17)
Keskerakonna, IRLi ja SDE esimehed Jüri Ratas, Margus Tsahkna ja Jevgeni Ossinovski teatasid, et alustavad 09.11.2016 konsultatsioone, et moodustada valitsus.
Keskerakonna, IRLi ja SDE esimehed Jüri Ratas, Margus Tsahkna ja Jevgeni Ossinovski teatasid, et alustavad 09.11.2016 konsultatsioone, et moodustada valitsus.Foto: Karli Saul

Eesti Keskerakond, Sotsiaaldemokraatlik Erakond ning Isamaa ja Res Publica Liit jätkavad valitsuskõnelusi. Tänased läbirääkimised keskenduvad eile alguse saanud teemablokile, milleks on majandus- ja maksupoliitika ning riiklikud investeeringud, teatas Keskerakond.

Konsultatsioonid algavad kell 13 Eesti Teaduste Akadeemias. Tänastele kõnelustele ei ole pandud ajalist piiri ning vajadusel jätkuvad ka homme.

Keskerakond, sotsid ja IRL alustasid kõnelusi uue valitsuse loomiseks kolmapäeval peale eelmise peaminister Taavi Rõivase umbusaldamist. Esimese asjana arutati välis- ja julgeolekupoliitikat ning kinnitati senise kursi jätkamist. Seejärel asuti arutama pikka ja keerulist majandustemaatikat.