Vakra Repsi võidust: Keskerakonna võimuvahetus on tagasipöördumatult alanud

 (160)
Mailis Reps valiti presidendikandidaadiks
Mailis Reps valiti presidendikandidaadiksFoto: Andres Putting

Sotsiaaldemokraat Rainer Vakra sõnul näitab Mailis Repsi tänane võit Edgar Savisaare üle, et Keskerakonnas on alanud pöördumatu võimuvahetus. Vakra ise lahkus Keskerakonnast mõned aastad tagasi, kui Keskerakonna eelmise sisevõitluse ajal ei õnnestunud Jüri Ratasel Savisaart kukutada.

"Keskerakonna võimuvahetus on tagasipöördumatult alanud. Edgar sai erakonnasises lahingus elu esimese isikliku kaotuse. Samas on selge, et Keskerakonna ühtsus sellest otsusest ei kasva ja vihahoos Edgar võib veel nii mõnegi paadi kui mitte põhja lasta, siis vähemalt uppi keerata," kirjutas Vakra Facebookis.

"Lisaks on huvitav vaadata, millal tänased tulised Edgari toetajad hakkavad uppuvalt laevalt põgenema ja kinnitama lojaalsust uutele juhtidele," lisas Vakra.

Samas kritiseeris ta ka Repsi selle eest, et too kritiseeris e-valimisi, sest Repsi arvates ei saa me garanteerida inimeste salastatust.

Täna valis Keskerakond omale presidendikandidaati. Sisevalimistel sai Mailis Reps 90 ja Edgar Savisaar 78 häält. Vaid ühe korra on varem Savisaar teisele keskerakondlasele alla jäänud, see oli siis, kui 2014. aasta europarlamendi valimistel sai Yana Toom temast rohkem hääli.