Vaba Isamaaline Kodanik näeb IRLi Tallinna linnapeakandidaadis Eerik-Niiles Krossis partnerit

 (45)
Vaba Isamaaline Kodanik näeb IRLi Tallinna linnapeakandidaadis Eerik-Niiles Krossis partnerit
Foto: Vana Isamaaline KodanikDelfi Pilt

Valimisliidu Vaba Isamaaline Kodanik arvates on Eerik-Niiles Krossi nimetamine IRLI linnapeakandidaadiks selge märk erakonna avatumaks muutumisest. Lisaks näeb ühendus Krossis endale head partnerit.

VIKi Tallinna ühenduse juhatuse esimehe Karli Lamboti sõnul oli tema arvates Eerik Niiles Kross Tallinna linnapea kandidaadina üsna paratamatu valik, sest ilmselt jõudis IRL-ile kohale arusaam, et teised kandidaadid pole eriti veenvad.

"IRL-i probleem on olnud suletus ja ega peale hr. Krossi uusi prominentseid poliitikassetulijaid sellest erakonnast ei meenugi. Teatavasti käis ka see vaevaliselt, sest 2011. aasta Riigikogu valimistel teda IRL-i nimekirja ei võetud. Nüüd on Kross esiplaanil ja see on märk, et vajadust suurema avatuse järele on hakatud teadvustama," ütles Lambot Delfile.

Krossi varem saatnud skandaalid ja meediakära on Lamboti sõnul aga munitsipaalpoliitika seisukohalt teisejärgulised, ning ühendus ei pööra sellele suuremat tähelepanu. "Igal juhul näeme Eerik-Niiles Krossis partnerit," lisas Lambot.

Ühtlasi loodetakse linnapeakandidaat Krossilt toetust ka VIKi poolt pakutud apoliitilise linnapea ideele.