Urmas Paet soovitab ära kaotada tasulise parkimisala Tallinna lastehaigla juures

 (90)
Lastehaigla parkla
Lastehaigla parklaFoto: Taavi Arus

Euroopa Parlamendi saadik ja kolme tütre isa Urmas Paet soovitab kaotada ära Tallinna lastehaigla juures asuv tasulise parkimise ala, mis haige lapsega arstile suunduvatele vanematele lisastressi tekitab.

"Tallinna lastehaiglas käivad üldjuhul mures vanemad oma haigete lastega. Seega oleks ainumõeldav teha see keeruline külastus võimalikult inimlikuks," ütles Paet.

Ta avaldas imestust, et ikka veel on lastehaigla ümbruses tasuline parkimisala ja seda isegi erakorralise meditsiini osakonda minevate vanemate ja laste osas.

"Kujutage ette mures vanemat haige lapse või lastega ja samas peab ta veel meeles pidama, et on tasuline parkimine ja tasumist korraldama," rääkis Paet. "Kui tahta, siis on alati ka teistsuguseid ja inimlikke lahendusi. Seda sooviksin ja soovitaksin."

Tallinna lastehaigla territooriumil Tervise 28, korraldab tasulist parkimist OÜ Citypark Eesti.

Parkla on suletud tõkkepuuga. Esimesed 15 minutit parkimist on tasuta, edasi maksab iga algav minut 30 minutit 0,50 eurot. 24-tunni parkimine maksab neli eurot ning üks kuu 32 eurot. Võimalik on ka e-parkimine.

Parema juurdepääsu tagamiseks külastajatele muutis Tallinna lastehaigla oma territooriumil parkimise tasuliseks 2009. aastal.