Tänavune presidendi vastuvõtt toimub Estonias, ebatraditsiooniline ja modernne peopaik langes ära

 (172)
Harju tänav 70 aastat hiljem 2014
Rahvusooper EstoniaFoto: Martin Dremljuga

President Kersti Kaljulaidi vabariigi aastapäeva pidulik vastuvõtt toimub tänavu rahvusooperis Estonia, sest teise paigana kaalumisel olnud Tallinna Kultuurikatla ruumide jaotus ei vastanud presidendi vastuvõtu ja kontserdikorraldamise vajadustele.

"Nii nagu varasematelgi aastatel on aastapäeva vastuvõtul omal kohal kõik inimestele armsaks saanud osad – riigipea kõne, kultuuriprogramm, kätlemine ja ka pidu. Ja nagu ikka, pakume külalistele erinevaid maitseid üle Eesti," rääkis presidendi kantselei pressiesindaja Mailin Aasmäe Delfile.

"Kõik need vastuvõtu erinevad osad seavad aga tingimused ruumidele ja kõikvõimalikele abiruumidele – näiteks ka üritust kajastama tulnud meedial on oma niinimetatud pressituba, rääkimata toitlustamisest ja muust ning ruumide hulk, liigendatus ja suurused mängivad otsustamisel alati oma rolli," lisas ta.

Kuna Tallinna Kultuurikatla ruumide jaotus ei suuda täita eespool nimetatud nõudeid, osutus vastuvõtu paigana valituks rahvusooper Estonia, mis on ehk kõige traditsioonilisem presidendi vastuvõtu toimumiskoht.

Läinud aastal toimus presidendi vastuvõtt Eesti Vabariigi 100. juubeliaasta puhul Tartus Raadil, Eesti Rahva Muuseumi vastvalminud hoones.