Simson: Savisaar on oma öiste postitustega liikunud tõdede juurest fantaasia valdkonda

 (113)
Simson ja Savisaar
Simson ja SavisaarFoto: Kollaaž

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson ütleb vastuseks erakonna esimehe Edgar Savisaare tänaöistele vastasleeri kritiseerivatele Facebooki postitustele, et kirjas on pooltõed ning mõnes punktis selged valed.

"On üsna kahetsusväärne, et erakonna esimees keset ööd oma Facebooki seinale pooltõdesid või mõnes punktis lausa selgeid valesid postitab. Taoline tegevus tekitab erakonnas kongressi eel tarbetult paksu verd ja pahameelt. Valede avaldamine ei ole kellelegi lubatud," ütles Simson Delfile.

Simsoni sõnul töötab Keskerakonna büroo edasi, kõik büroo töötajad on jätkuvalt tööl ja saavad peasekretäriga tööalaselt edukalt hakkama. Kesknädal ilmub endiselt ja erakonna meililistis ei tsenseerita kedagi. "Keskerakonnas ei ole asutud kedagi aukohtu kaudu parteist välja heitma. See on meede, mida veel kevadel soovis rakendada Edgar Savisaar ise, kuid aukohus otsustas toona, et Aadu Musta ja Mailis Repsi vastu esitatud valekaebused ei ole pädevad ning head inimesed jäid erakonda alles," sõnas Simson.

Simson ei pea mõistlikuks hakata Edgar Savisaare esitatud väiteid ükshaaval ümber lükkama. "Tema kommentaari rahulikult lugedes saab kiirelt selgeks, et Savisaar on liikunud tõdede juurest fantaasia valdkonda. Kirja pandud väited ei vasta tõele ja ei vääri seega ülemäärast tähelepanu. Need on kirjutatud lihtsalt lootuses külvata segadust".

Seotud lood:

Nimekirja pole ka varem avaldatud
Mis puudutab aga Savisaare esimest öist postitust, kus esimees pahandas, et tema eest varjatakse erakorralise kongressi delegaatide nimekirja, siis Simsoni sõnul ei avaldata nimekirja mitte ühelegi kandidaadile. "Tegemist on otsusega, mis kehtis ka eelmise kongressi eel ja mille täitmist Savisaar tookord vägagi häälekalt nõudis. See on juhatuse poolt vastu võetud otsus ning mõeldud selleks, et keegi ei saaks delegaate survestada ega nimekirju vastavalt enda suvale mõjutada. Nimekirjade saladuses hoidmine on väga vajalik, et tagada võrdne ja aus konkurents erakonna juhtorganitesse," selgitas Simson.

Keskerakonna esimees Edgar Savisaar tegi täna öösel kaks postitust, milles ühes loetleb ta üles etteheiteid Simson-Ratase leeri tegevusele ja teises väidab koos fotoga ühest kirjast, et vastasleer üritab varjata ka partei erakorralisel kongressil osalevate delegaatide nimekirju.
Edgar Savisaare esimene postitus:

"Selle kirja saatis erakonna sekretärile Kadri Simsoni nõunik Jaak Aab, kes on isehakkanud Keskerakonna peasekretäriks. Senine peasekretär ei andnud kirjalike käske vaid püüdis leebemalt hakkama saada.

Nüüd aga on Aabil nähtavasti nii suur hirm, et mina delegaatidega ise räägin, nii et neid varjatakse minu eest. Piinlik küll, kui erakonna esimehele antakse käsk mitte näidata delegaatide nimekirju. Küllap kardetakse, et kui ma mõne saadikuga räägin siis võib see meelt muuta ja hääletab Ratase asemel kellegi teise kandidaadi poolt."

Edgar Savisaare teine postitus:

1. Taavi Aas tegi ettepaneku kaevata aukohtusse Riigikogu liige Marika Tuus kes kogus Savisaarile toetusallkirju. Tema süütegu seisnevat selles, et ta ei olevat piirkonna liikmena arvele võetud.

2. Oudekki Loone lasti lahti peasekretäri ametikohalt kuna ta olevat varjanud juhatuse eest nõuet erakonna vastu. Tegelikult see nõue ei olnud kehtiv ja Loonel ei olnud mingit põhjust selle ümber kära teha. Siis tõsteti Loone vastu süüdistus et ta olevat Aadu Musta laualaekast varastanud 114.00 eurot, mida küll kuidagi ei õnnestunud tõestada.

3. Urmi Reinde lasti Kesknädala peatoimetaja ametist lahti sest ta keeldus lehte panemast Jaak Aabi artiklit, kuna tähtaeg lehe saatmiseks trükikotta oli möödas. Seda talle ei andestatud, kuigi Reinde pidi viie nädala pärast nagunii minema pensionile.

4. Kui Ratas Simson ja Reps haarasid büroos võimu, siis esimese asjana vahetasid nad maja uste lukud, et keegi Savisaare pooldaja sisse ei pääseks.

5. Taavi Aas ja Kalle Klandorf vallandasid linnapea nõunik Priit Kutseri usalduse kaotuse tõttu, sest ta käis koos Karilaiuga väljas - pool tööaega linnavalitsuse majas kohvi joomas. Karilaidu ei puudutatud.

6. Simsoni nõudmisel löödi Keskerakonna juhatuse istungilt minema TV3 ajakirjanik Katrin Lust, kuigi erakonna esimees oli lubanud ajakirjanikul sellest osa võtta.

7. Erakonna esimehe kirju tsenseeriti Jaak Aabi poolt ning ei võimaldatud esimehel erakonnaga sidet pidada. Kirjadele kirjutati kommentaare ja ei lubatud esimehe kirju ilma nendeta listi üles panna.

8. Võeti vastu seisukoht, et büroo töötajadel ei ole õigust kellelegi väljastada Kongressi delegaatide nimekirju, isegi mitte erakonna esimehele.