Simson erakondade toetusnumbritest: poolteist aastat on olnud ootus sotsiaalsema poliitika järele

 (47)
Keskerakond Kadriorus
Kadri SimsonFoto: Ilmar Saabas

Reitingutes napilt esimesel kohal oleva Keskerakonna aseesimees Kadri Simsoni hinnangul peegeldavad tulemused eestlaste igatsust sotsiaalsema poliitika järele.

"Keskerakonna stabiilne ja tugev toetus näitab seda, et suure osa Eesti inimeste jaoks pakub nende jaoks olulistele probleemidele lahendust just Keskerakonna poliitika," leidis Simson.

"Valitsusvangerduste kuul tehtud avaliku arvamuse uuring kajastab ka inimeste ootust uue valitsuse osaliste suhtes – Keskerakond oleks valitsuses kindlasti pööranud tähelepanu väljarände ja regionaalarengu probleemile ning pakkunud välja maksureformi," lisas ta.

Ta märkis, et poolteist aastat on inimesed oodanud sotsiaalsemat poliitikat ja vahevalitsuse tegevusetuse korral saaks seda ootust täita Keskerakond.

"Reformierakonna ja IRLi reiting näitab, et vähemalt esialgu on Reformierakonnale omane strateegia töötanud, kus kõik negatiivne jäetakse mahajäetud partneri kanda," kommenteeris Simson.

Märtsikuu reitingud olid järgmised: Keskerakond 27%, Sotsiaaldemokraatlik erakond 26%, Reformierakond 24% ja IRL 16%. "Ei oska öelda" vastas 33% küsitletuist.