Reinsalu: Kallas pole Reformierakonna köögipoolelt arvamusliidrina kunagi lahkunud

 (22)
Valitsuse pressikonverents
Urmas ReinsaluFoto: Ilmar Saabas

IRL-i esimees Urmas Reinsalu ütles ERR-ile, et Siim Kallas pole Eesti poliitika tipust arvamusliidrina kunagi lahkunud ning on Reformierakonna auesimehena olnud kogu aeg parteipoliitika köögipoole juures.

Isamaa ja Res Publica Liidu esimees märkis Siim Kallase liikumist eurovoliniku kohalt Reformierakonna järgmise esimehe positsioonile kommenteerides, et iga erakond teeb oma juhi sisemised valikud ise.

"Ma olen kindel, et see koostöö, mis on olnud aastate jooksul Reformierakonnaga, mida on juhtinud Andrus Ansip, kindlasti jätkub, ükskõik kes saab olema võimalik Reformierakonna järgmine juht. Mul ei ole küll alust arvata, et valitsuserakondade poliitiline liin sellest peaks olemuslikult muutuma," lausus Reinsalu.

Eurovoliniku küsimuses peab tema sõnul konsensuslikule otsusele jõudma valitsus, kuigi tema sõnul on tugevaid argumente, miks selleks peaks saama Euroopa Rahvaparteisse kuuluv IRL-i poliitik.

"See kindlasti ei kujune olemuslikuks probleemiks sellele koalitsioonile," lisas ta.

Siim Kallas on erakonnakaaslastele avaldanud valmisolekut asuda Andrus Ansipi asemel peaministri kohale. Ansip suunduks aga sügisel Euroopa komisjoni volinikuks.

Küsitlus #118543