Reformierakonna fraktsiooni esimeheks valiti Kristen Michal

 (32)
Kristen Michal
Kristen Michal Foto: Priit Simson

Täna toimunud Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni koosolekul valiti ühehäälselt fraktsiooni esimeheks Kristen Michal ning aseesimeesteks Jaanus Tamkivi ja Remo Holsmer.

"Kristen Michal on meie fraktsioonis tubli töömees ja mul on hea meel, et ta nõustus lõpuks võtma taas ka juhtimisvastutuse poliitika tipus," ütles Jaanus Tamkivi.

"Ministrina pidas ta parlamendi rollist lugu, meenutada võib mahukat avaliku teenistuse reformi ja selle pikki arutelusid parima lahenduse nimel. Mida tugevamad tegijad parlamendipoliitikas on, seda tugevam on ka parlamentaarne riigikord ja minu süda on rahulik, andes vastutuse üle Kristenile," lisas ta.

Kristen Michal oli justiitsminister aastatel 2011-2012. Aastatel 2003-2011 oli ta Reformierakonna peasekretär, 2011. aasta juunist on ta Eesti Reformierakonna volikogu esimees.

2012. aasta maikuus sattus Michal skandaali, kui Silevr Meikar väitis, et toonane justiitsminister Kristen Michal ja riigikogu liige Kalev Lillo olid skeemi taga, millega Meikar annetas erakonnale kokku 115 000 krooni tundmatu päritoluga raha.

Küsitlus #118543