Reformierakond: meie koostööpartnerid on kõik avalikud

 (81)
Reformierakond kaalub Äripäeva vastu kahjunõude esitamist
Reformierakond: meie koostööpartnerid on kõik avalikud
Foto: Heigo Paartalu

Reformierakond lükkab ümber tänases Äripäevas ilmunud väited, nagu oleks erakonnale kirjastusteenust pakkunud ettevõtte erakonna toetaja ning palub erakonna advokaadilt õiguslikku analüüsi, et Äripäeva väiteid õiguslikult selgitada ning need ümber lükata ja vajadusel ka kahjutasu nõuda.

"Lükkan üheselt ümber tänases Äripäevas ilmunud väärinfo. Reformierakond on selgelt ja varjamata vastanud alati enda raamatupidamist või kulutusi puudutavatele küsimustele. Nii ka nüüd – eile pealelõunal küsiti esimest korda Reformierakonnast, kes tegeleb meie trükiste väljaandmisega. Ajakirjanik sai kiirel päeval vastuse vähem kui tunniga, et selleks on OÜ Kroonpress, kes tegeleb trükiga, OÜ Tyyp kes tegeleb kujundusega ja OÜ Joon kes tegeleb postitusega," kinnitas Reformierakonna peasekretär Martin Kukk.

peasekretäri sõnul ei küsinud ajakirjanik kordagi Reformierakonnast varasema perioodi kohta, mil telliti trükiseid OÜ Fidenterist, mis kuulub Remo Tiigirannale. "OÜ Fidenteri teenuste kasutamise lõpetasime 2012. aastal, kuna selle omanik ja juht Remo Tiigirand tuli minu kutsel Elionist Reformierakonda arendustööd tegema. Seejärel, nagu öeldud, valisime oma partneriks näiteks Eesti Meediale kuuluva Kroonpressi ja teised ettevõtted. Mul ei ole mitte ühtegi etteheidet OÜ Fidenterile asjaajamise korrektsuse või läbipaistvuse osas – kõigile küsimustele oleme alati saanud selged vastused," selgitas Kukk.

Seotud lood:

Äripäeva väited, nagu oleks Reformierakonna trükiseid teinud ettevõte olnud meie toetaja, on selgelt eksitavad ja pahatahtlikud. "Lükkan ka need väited ümber. Reformierakond on tellinud kirjastustöid ja maksnud nende eest turuhinda, me ei ole saanud hinnaga petta ega liigseid allahindlusi," lausus Kukk.

Reformierakonna peasekretäri sõnul pöördub ta täna advokaadi poole ning palub analüüsida ning ette valmistada õigusliku selgituse nõue Äripäeva väidete osas ning soovib ka valeinfo ümberlükkamist.

"Lisaks soovin juhtida tähelepanu ühele piinlikule valeväitele Äripäeva tekstis. Reformierakonna endine peasekretär ja tänane justiitsminister suunas ajakirjaniku konkreetsete küsimustega minu juurde, kuna see on minu kui tänase peasekretäri töö vastata erakonda puudutavatele küsimustele. Kindlasti ei saa oodata, et keegi teine peab vastama küsimusele, kes vahetab meie kontoris porimatte või annab välja meie trükiseid. Ajakirjanik nimetab teda aga selle põhjal valetajaks, kuna ta ei tea, kes täna midagi teeb. Vastus on lihtne – see pole täna tema töö. Loen seda ka väga varju heitvaks ja pahatahtlikuks väiteks, mis on äärmiselt kohatu. Näen, et antud väite esitamise taga on soov vahendeid valimata heita halba varju ükskõik millisel viisil Reformierakonnale," lisas Kukk.