Ratas Savisaare uuest ametist: uurida Rahvarinde ajalugu on ka laiemale avalikkusele huvitav

 (76)
MTÜ jalg alla üritus Lindakivis
Edgar SavisaarFoto: Andres Putting

Peaminister Jüri Ratase sõnul sobib erakonna endine esimees Edgar Savisaar ajaloonõunikuks ning tema teadmised rahvarinde ajaloost ka laiemale avalikkusele huvitavad. Nõuniku rolliga olevat nõus ka Savisaar ise.

"Tegemist on hariduselt ajaloolasega ning leping läheb seega kokku tema professiooniga. Jõuga me lepingut ta ette ei pannud, oleme korduvalt olnud kontaktis ja uurinud, mida ta täpsemalt teha tahab. Uurida Rahvarinde ajalugu on ka laiemale avalikkusele huvitav," sõnas Ratas valitsuse pressikonverentsil.

Keskerakonna peasekretär Jaak Aab teatas eile ERR-ile, et Edgar Savisaar on alates esmaspäevast Keskerakonna palgaline ajaloonõunik. savisaar hakkab tegelema erakonna ajalooga ja annab sellega seoses vajadusel nõu.

Aab selgitas, et kui esialgu oli juttu Savisaarele 3500 euro maksmisest kuus, siis lepingus on tema palganumber väiksem.

"Me oleme tema eest teatud kulusid ka maksnud ja sellega on kaasnenud ka teatud maksude maksmine - kuna oleme tema eest maksnud õigusabikulusid, siis see läheb erisoodustuse alla. Nii et kokkuleppel makstakse talle selle võrra väiksemat palka, millised on olnud meie kulutused. Kui esialgu oli juttu 3500, siis praegu see palk nii kõrge pole," rääkis peasekretär.