President Ilvesel opereeriti õlaliigest

 (172)
President Ilvesel opereeriti õlaliigest
Foto: Andres Putting

President Toomas Hendrik Ilves sõitis täna ennelõunal Helsingisse, kus õlavigastuste artroskoopilise ravi spetsialist, doktor Harri Heliö opereeris tema vigastada saanud vasakut õlaliigest.

Treeningu käigus õlaliigest vigastanud president Ilvesel avastasid arstid möödunud aasta lõpus tehtud uuringu käigus kompleksse vasaku õlaliigese vigastuse. Ravi osas korraldatud konsiilium otsustas, et kuna seda tüüpi kompleksseid vigastusi Eestis artroskoopilisel ravimeetodil ei ravita, on otstarbekas operatsioon läbi viia Soomes, teatas presidendi kantselei.

Põhjamaade üks tuntumaid spetsialiste õlavigastuste artroskoopilise ravi alal, doktor Harri Heliö opereeris president Ilvest Helsingi Diacor'i Haiglas. Riigipeal avastati ka vasaku õlaliigese kõõluse rebend, mis fikseeriti.

Artroskoopiline ravimeetod on kirurgiline metoodika, kus operatsiooni käigus liigest ei avata ja taastumisperiood võrreldes lahtiste meetoditega on oluliselt lühem.

President Ilves saabub Eestisse tagasi homme.

Kui igapäevane töövõime taastub tavaliselt päevakirurgilise lõikuse järel paari päevaga, siis kõõluse rebend vajab fikseerimist mõned nädalad, ent see ei takista riigipeal ametiülesannete täitmist.

Operatsiooni rahastab haigekassa, kes 2010. aastal tasus 144 kindlustatu plaanilise välisravi eest ja 2011. aastal 166 kindlustatu plaanilise välisravi eest.