President Ilves viibib töövisiidil Londonis

 (15)
Ungari president saabus Kadriorgu
Ungari president saabus KadriorguFoto: Andres Putting

President Toomas Hendrik Ilves viibib täna ja homme töövisiidil Londonis, kus esineb avakõnega Chatham House’i konverentsil „Võim ja äri interneti ajastul“ ning peab Legatum Institute’is ettekande teemal “Info- ja kommunikatsioonitehnoloogia roll ettevõtluse ning innovatsiooni edendamisel”.

President Ilves kõneleb Londonis info- ja kommunikatsioonitehnoloogia mõjust erinevatele valdkondadele, sealhulgas e-valitsemisest ja e-teenustest, tutvustades Eesti avaliku ja erasektori edukaid e-lahendusi, teatas presidendi kantselei.

Kõik need küberruumi puudutavad teemad tõstavad omakorda fookusesse isikute privaatsuse ja väljakutsed riiklikule julgeolekule, millele riigipea oma sõnavõttudes ka keskendub.

Chatham House’i konverentsil arutletakse võimu üle digitaalajastul, seda nii riikidevahelises suhtluses kui ka valitsuse, indiviidi ja erasektori omavahelisel tasandil. Vahetatakse mõtteid teemal, kuidas üha laiahaardelisem infoliikumine muudab majandustegevust ning milline on selle mõju globaalsele majandusele tervikuna.

President Ilvest tulevad kuulama erinevate valdkondade eestvedajad, sealhulgas akadeemikud, poliitikud, ajakirjanikud, diplomaadid, ettevõtjad ja vabakonna esindajad.

Riigipea kohtub visiidil ka Briti IT-ministri Francis Maude’iga.

Tagasi Eestisse jõuab president teisipäeva hilisõhtul.