Ossinovski: kooseluseaduse rakendusaktide vastuvõtmiseks selles riigikogu koosseisus ma poliitilist tahet ei näe

 (67)
Jevgeni Ossinovski
Jevgeni OssinovskiFoto: Rauno Volmar

Sotsiaaldemokraatide esimees Jevgeni Ossinovski nentis, et selles riigikogu koosseisus kooseluseaduse rakendusakte ilmselt vastu ei võeta.

"See peab ka juriidiliselt korrektselt rakenduma, et inimesed saaksid ka päriselt oma õigusi teostama hakata. Praeguses parlamendi koosseisus ma seda poliitilist tahet paraku ei näe," ütles Ossinovski ajalehes Sotsiaaldemokraat.

Ossinovski sõnul oli ta veendunud, et eelmine valitsus, kus sotside partneriteks oli IRL ja Reformierakond, ei pea 2019. aasta valimisteni vastu. "Selleks olid ühiskondlik ootus ja Reformierakonna ettekujutus
valitsuse toimimisest lihtsalt niivõrd erinevad. Kui paljud inimesed,
sealhulgas meie valijad, tahtsid näha uut värsket ambitsiooni, muutust Eesti juhtimises, siis eelmise peaministri juhtimisel suudeti edasi
minna täpselt nii nagu varem. Ta pani ju sellele ise nime – peenhäälestus," ütles Ossinovski.

"Meie ettepanekuid, mida erakonnana tegime koalitsioonilepingu täiendamiseks, lihtsalt ei aktsepteeritud või jäeti hiljem realiseerimata. Näiteks nõudsime õpetajate palgatõusu 120 protsendini Eesti keskmisest. Siis aganägime, kuidas Reformierakonna ministrite juhtimisel kahe aasta jooksul õpetajate palk suhtena Eesti keskmisesse hoopis langes, kuna rahalist katet sellele ei leitud. Sõnad ja teod käisid eri rada," lisas Ossinovski.