Nutt: Reformierakond ei hankinud Meikarile töökohta ja ta ei saa riigikogu liikmest rohkem palka

 (150)
Mart Nutt
Mart NuttFoto: Annika Haas, Eesti Ekspress

Inimõiguste instituudi juht Mart Nutt lükkas ümber rahandusminister Jürgen Ligi väite, et Reformierakond hankis Silver Meikarile inimõiguste instituudis töökoha, kus ta teenib rohkem palka kui riigikogu liige.

Meikar teenib Nuti sõnul instituudis 1160 eurot neto kuus. Riigikogu liikme netopalk on üle 2500 euro.

Nutt lükkas tagasi ka Ligi väite, et Reformierakond hankis Meikarile töökoha. "Reformierakond ei saanud seda otsida, sest mina võtsin ta tööle," ütles Nutt, kes ei tajunud Meikari töölevõtmisel mingit survet. Meikarile töökoha tekitamine poleks üldse olnud Nuti sõnul võimalik, sest instituut on MTÜ, kuhu ei saa lihtsalt niisama töökohti juurde luua.

Nutt rääkis, et Meikar tuli ise tööd küsima ning tema uuris seejärel mitmelt inimeselt, kaasa arvatud mõnelt reformierakondlaselt, milline on Meikari kogemus inimõiguste valdkonnas. "Mind ei huvitanud ta erakondlik taust, kuna instituut ei tegele erakondlike küsimustega, vaid kokkupuude inimõigustega," ütles Nutt. Alguses oli Meikar tööl katseajaga.

Ta tunnistas, et ega peale Meikari teisi kandidaate polnudki, aga otsustavaks said siiski Meikari suured kogemused inimõiguste rikkumise all kannatavates riikides, nagu Valgevene, Ukraina ja Birma.