Matti Maasikas Brexitist: kust pärast EL-ist lahkumist põllumajandustoetused tulema hakkavad, hakati rääkima alles pärast referendumit

 (61)
Matti Maasikas
Matti MaasikasFoto: Vallo Kruuser

Eesti suursaadik Euroopa Liidu juures Matti Maasikas nentis, et Brexiti õppetund teistele Euroopa maadele on see, et parim, mida EL-i lagunemise vältimiseks teha saab, on oma rahvale ausalt olemasolevate valikute selgitamine.

"Praegu, kolm päeva pärast siiski üsna selget vastust, on uuest rahvahääletusest, mis peaks siis soovijate meelest andma „õige” tulemuse, kummaline rääkida. Küll aga on huvitav jälgida debatti Ühendkuningriigis, kus vältimatult tõusis kohe küsimus, millele enne rahvahääletust vastust ei saadud: Mis on nüüd plaan? Milline peaks olema EL-i ja Ühendkuningriigi suhe? Ja mida see kodanikele tähendab?" sõnas Maasikas Eesti Päevalehele antud intervjuus.

"Cornwalli piirkonna assamblee esimees ütles ajalehele Financial Times, et nemad hääletasid lahkumise poolt, aga London peab loomulikult tagama piirkonna rahastuse samal tasemel, kui seni tuli EL-i raha. Kas asjad ikka on nii lihtsad? Põllumajandustoetused? Siin on brittidel arutamist küll," lausus ta.