Mart Helme uuele Briti peaministrile: olen valmis jagama kogemusi suveräänsuse taastamisel

 (486)
Mart Helme ja Boris Johnson
Mart Helme ja Boris JohnsonFoto: Kollaaž: Ekspress Meedia/AFP/Scanpix

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) juht Mart Helme väljendas heameelt, et Boris Johnsonist saab Suurbritannia peaminister ning lisas, et on idaeurooplasena valmis uuele juhile jagama teadmisi, kuidas oma riigi suveräänsust taastada.

Helme õnnitles Johnsonit nii Briti konservatiivide partei esimeheks kui ka Suurbritannia peaministriks saamise puhul.

Oma õnnitluses viitas siseminister Helme ka Brexitile ning ütles, et Eesti inimesed mäletavad raskusi, mis tuli ületada, et lahkuda liidust,
mille liikmed kunagi olla ei soovitud.

Ta lisas: "Oma tee valimine ei tule kunagi ilma hinda maksmata. Soovin teile jõudu ja meelekindlust teie ees seisvates väljakutsetes. Olen alati valmis jagama kogemusi, mida Ida-Euroopal on pakkuda oma suveräänsuse taastamisel."

Brexitit ehk Suurbritannia lahkumist Euroopa Liidust toetas 2016. aasta juunis toimunud rahvahääletusel 51,89% osalenutest. Suurbritannia regioonidest hääletasid valdavalt Euroopa Liidu liikmesuse säilitamise poolt London, Šotimaa ja Põhja-Iirimaa.

Täna valisid Suurbritannia konservatiivse partei 160 000 liiget oma uueks juhiks ja ühtlasi riigi uueks peaministriks Boris Johnsoni, kes vahetab välja Brexitiga hätta jäänud Theresa May.