Kohalike valimiste kontekstis on populaarseim Keskerakond

 (98)
Keskerakondlased
Foto: Hendrik Osula

Keskerakond on kohalike omavalitsuste kontekstis üle kogu Eesti ja Tallinnas populaarseim partei, pealinnas jääb parteil napilt puudu võimalusest saavutada absoluutne enamus, näitas rahvusringhäälingu tellitud Emori kohalikke valimisi puudutav uuring.

Parteidest populaarseim on Tallinnas Keskerakond, kes on kasvatanud oma populaarsust 35 protsendilt 47 protsendile, vahendab ERR Uudised "Aktuaalset kaamerat".

Viimase kuuga on langenud Reformierakonna ja sotsiaaldemokraatide toetus, Reformierakonna toetus on langenud 17 protsendilt 13 protsendile ja sotsiaaldemokraatidel 17 protsendilt 12 protsendile.

Isamaa ja Res Publica Liit on aga oma toetust pealinnas nelja protsendi võrra kasvatanud ning omab nüüd 10 protsendi suurust toetust

Populaarseimal ehk Keskerakonnal on enamuse toetusest Tallinnas puudu veel vaid mõned protsendid. "Kui juhtumisi peaksid nüüd kohe olema valimised ja see seis on täpipealt sama või ligikaudugi sama, mida need numbrid näitavad, siis on Keskerakonnal absoluutne võit käes. Et miks ma niimoodi riskin väita, see 47 protsenti on ju tegelikult vähem kui 51 protsenti, aga kohe tuleb arvestada seda, et kui palju hääli läheb kaduma," rääkis Tartu Ülikooli politoloog Rein Toomla.