Keskerakonna valimishüüdlause on “Teeme teisiti!”

 (112)
Edgar Savisaar jõuluklipis
Edgar Savisaar jõuluklipisFoto: Kaader videost

Keskerakonna juhatus kinnitas Keskerakonna hüüdlauseks eesseisvatel riigikogu valimistel “Teeme teisiti!” Keskerakonna esimehe Edgar Savisaare sõnul võtab Keskerakonna hüüdlause kokku erakonna peamise sõnumi valijale.

“Eesti inimeste heaolu ei suurene kui jätkame samamoodi nagu Reformierakonna juhtimisel on viimased kümmekond aastat Eestis asju aetud. Kui tahame kiiremat majanduskasvu, paremaid palku ja saada hinnad kontrolli alla, siis me peame muutma riiklikku poliitikat ja tegema asju teisiti kui Ansipi ja Rõivase valitsused Reformierakonna eestvedamisel ning IRL-i ja sotside kaasabil on teinud,” ütles Savisaar Keskerakonna pressiesindaja vahendusel.

Keskerakond keskendubki oma valimiskampaanias peamiselt majandus- ja toimetuleku küsimustele – töökohtadele, palkadele, hindadele, maksudele ja pensionidele. “Me võitleme jätkuvalt astmelise tulumaksu sisse viimise eest, me võitleme miinimumpalga kasvu eest. Pensionid peavad kasvama, pensioniaasta tuleb võrdsustada tööaastatega. Me peame saavutama tuntava majanduskasvu, mis tõstaks palgad parempoolsete maksupoliitika tulemusel üle mõistuse kasvanud hindadele järele,” tutvustab Savisaar Keskerakonna valimisprogrammi, täpsustamata, kuidas need plaanid elluviiakse.

Savisaare sõnul püüavad muutuste vajalikkusest ning sarnastest asjadest rääkida ka teised erakonnad, kuid Keskerakond on ainus, kes neid päriselt ellu tahab viia. “Reformierakond on selles mõttes aus, et nende “Kindlalt edasi!” ei jätka mingit kahtlust, et neile praegune stagnatsioon sobib ning nad ei soovi midagi muuta, otsustada või ära teha. Kõigil on hästi meeles IRLi lubadus kodukulusid langetada. Mis kodukuludest on tegelikult saanud, teavad samuti kõik. Kui sotsid tõsimeeli oleksid tahtnud midagi parempoolsetest teisiti teha, siis selleks oli neil võimalus kevadel, aga nad otsustasid, et toetavad parem Reformierakonna poliitika jätkumist,” ütles Savisaar.