Keskerakonna juhatus ei arutanud täna Priit Toobali parteis jätkamist

 (23)
Savisaar ja Ratas lahkusid enne koosoleku lõppu
Jaanus Karilaid
Jaanus KarilaidFoto: Priit Simson

Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid sõnas täna pärast Keskerakonna juhatuse kogunemist, et koosviibimine oli väga üksmeelne – peaaegu kõik olid kohal ja erakonna sisevõitlus näib olevat maha rahunenud.

Erakonna aukohus soovitas möödunud nädalal juhatusel Priit Toobali erakonda jäämine uuesti arutlusele võtta, kuna kriminaalkorras karistatud inimesel ei tohiks kohtu silmis hetkel kehtiva põhikirja järgi erakonnas kohta olla. Möödunud nädalavahetusel rääkis Karilaid Delfile, et juhatus suhtub aukohtu soovitusse lugupidavalt ja võtab seda ilmselt lähima kahe nädala jooksul kuulda.

Täna õhtul sõnas Karilaid, et tänasel juhatuse koosolekul Priit Toobali küsimust ei arutatud. „Täna isegi ei hääletatud millegi üle,“ täpsustas Karilaid ja lisas, et juhatus möödus väga rahulikus õhkkonnas ning erakonna eri leeride vahelised pinged näisid olevat rahunenud.

Karilaiu sõnul lahkusid EOK presidendikohast napilt ilma jäänud Jüri Ratas ja erakonna esimees Edgar Savisaar koosviibimiselt enne selle lõppu.