Juulis saab selgemaks, kas riigikogu peab pagulaste teema arutamiseks erakorraliselt kokku tulema

 (114)
Juulis saab selgemaks, kas riigikogu peab pagulaste teema arutamiseks erakorraliselt kokku tulema
Foto: Hussein Malla, AP

Riigikogu juhatuse esimees Eiki Nestor ütles Delfile, et hetkel pole selge, kas riigikogul on vaja pagulaste vastuvõtmise teema arutamiseks enne sügisese istungjärgu algust 14. septembril erakorraliselt kokku tulla.

„Riigikogu peab kokku tulema siis, kui on vaja seadusi muuta,“ ütles Nestor. „Kui piisab valitsuse otsusest, siis riigikogu kokku tulema ei pea.“

Nestori sõnul ei saa eile öösel otsustatule tuginedes veel öelda, kas teemat tuleb arutada ka riigikogus. Ta märkis, et teema täpsustub juulis ja siis on selgem, kas on tarvis seadusi muuta.

„Kui räägime Lähis-Idas asuvatest põgenikelaagritest, siis seal hakkavad tööle meie ametnikud – sisulist vahet nagu pole, kas nad teevad seda valikut Eestis või mujal,“ sõnas Nestor.

Euroopa riigipead ning valitsusjuhid jõudsid täna öösel Euroopa Ülemkogul pagulaste küsimuses üksmeelele ja nõustusid Itaaliasse ja Kreekasse saabunud migrante oma riiki vastu võtma solidaarsuspõhimõttel.

Peaminister Taavi Rõivas ütles pärast arutelu lõppu täna varahommikul, et riikidelt oodatakse juuli jooksul infot, kuidas ollakse valmis panustama. Seejärel hinnatakse, kas see pingutus on piisav.

Seotud lood:

Siseminister Hanno Pevkur ütles täna ERRi uudisteportaalile, et Eesti on vabatahtlikkuse alusel valmis vastu võtma 84 kuni 156 põgenikku, mis vastab tema sõnul Eesti suurusele ja võimekusele.

Euroopa Ülemkogu president Donald Tusk kinnitas täna varahommikul, et kokku on lepitud 60 000 migrandi ümberasustamises järgneva kahe aasta jooksul.

Euroopa Komisjoni kvoodiplaani järgi pidanuks Eesti kahe aasta jooksul vastu võtma 1064 pagulast.