Jüri Ratas: alles möödunud aastal hinnati Silver Meikarit mitmest praegusest riigikogu liikmest kõrgemalt

 (66)
Jüri Ratas: alles möödunud aastal hinnati Silver Meikarit mitmest praegusest riigikogu liikmest kõrgemalt
Foto: Andres Putting

Riigikogu aseesimees Jüri Ratas ütles prokuratuuri ja Reformierakonna poliitikute tegevust seoses Silvergate´iga kommenteerides, et kui praegu ei taheta Silver Meikariga enam samas ruumiski olla, siis veel aasta eest oli Meikar valimisnimekirjas kõrgemal kui nii mõnigi praegune riigikogu liige.

„Silver Meikari 22. mail avaldatud erakondade rahastamist käsitlev artikkel oli julge väljaastumine, millega oli Meikaril isiklikult võimalik algusest peale rohkem kaotada kui võita. Ma siiralt usun ja loodan, et Silver Meikar juhindus oma ülestunnistuses soovist muuta Eesti poliitika puhtamaks ja ausamaks. Ma olen veendunud, et vähemalt osaliselt see tal ka õnnestus.“

„Kas ja kuivõrd oli Reformierakonna juhtkonna reaktsioon selles küsimuses pingestatud, teab erakond ise kõige paremini,“ ütles Ratas ja nentis, et avameelse ning erinevaid osapooli kaasava arutelu asemel otsustati Meikar vahetult pärast kriminaalmenetluse lõpetamist erakonnast välja arvata.

„Meenutagem, et alles möödunud aastal toimunud riigikogu valimistel pälvis Meikar Reformierakonna üleriigilises nimekirjas 34. koha ehk teda hinnati kõrgemalt mitmest tänasest riigikogu liikmest. Selline suhtumise radikaalne muutus Reformierakonna jaoks on mõneti kummastav,“ ütles Ratas, viidates Meikari väljaviskamisele ja erakonnajuhi Andrus Ansipi öeldule, et erakonna liikmed ei taha Meikariga ühes ruumiski olla.

„Mis puudutab prokuratuuri otsust lõpetada Reformierakonna suhtes algatatud kriminaalasi kohtusse minemata, siis ma ei heidaks seda prokuratuurile ette. Ainult juriidiliselt võttes ongi tegemist patiseisuga, kus pole piisavalt tõendeid, et otsustada, kumb pool õigust räägib ja kes valetab.“