Jevgeni Ossinovski: meie erakonnas ei määrata kedagi ühelegi positsioonile selle järgi, kui palju on keegi erakonnale annetanud

 (19)
Oleg ja Jevgeni Ossinovski
Oleg ja Jevgeni OssinovskiFoto: DELFI

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees, tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski nentis Äripäevale antud intervjuus, et tema poliitiline karjäär sai alguse suurettevõtjast isa toel, kes on olnud ka SDE annetaja, kuid rõhutas, et poliitikuna on ta kaugele jõudnud siiski tänu oma tööle.

"Laias plaanis on isa olnud väga palju osaline selles, mis minust on täiskasvanud inimesena saanud. See on loomulik. Ma ei ole kunagi varjanud, et minu poliitilise karjääri algus toimus isa toel, ka rahalisel toel. Minu esimeste riigikogu valimiste kampaania rahastamine toimus isa toel. Hiljem on ta erakonnale annetanud, need summad ei ole olnud võrdluses teiste annetajatega väiksed, aga ka mitte erakordselt suured. Isa on annetanud alati avalikult, see on olnud näha ja teada," rääkis Jevgeni Ossinovski Äripäevale.

"Minu ja isa suhe on olnud üks kõige enam avaliku tähelepanu all olnud suhteid. Tihti ka ebaõiglaselt, aga iseenesest on avalik tähelepanu õigustatud. Ma olen teadlik, et püütakse meelevaldseid seoseid luua, kirjutatud on igasuguseid totakaid arvamuslugusid. Ega see minu tööd lihtsamaks ei tee, aga ma olen ikkagi poliitikuna saavutanud selle, mis ma olen saavutanud, tänu oma tööle. Meie erakonnas ei määrata kedagi ühelegi positsioonile selle järgi, kui palju üks või teine on erakonnale annetanud," kinnitas Ossinovski.

Loe edasi Äripäevast.