Inara Luigas ja Rainer Vakra astusid Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda

 (36)
Riigikogu
RiigikoguFoto: Ilmar Saabas

Riigikogu liikmed Inara Luigas ja Rainer Vakra esitasid avaldused Sotsiaaldemokraatliku Erakonnaga liitumiseks. Eile õhtul kogunenud SDE juhatus kiitis nende erakonda astumise heaks.

“Eesti inimesed väärivad, et meie riigi ja elanike heaolu ei piirduks statistikaga paberil, mida saab lugeda laevaga Soome tööle sõites või kuude kaupa arstile aega oodates,” selgitas Rainer Vakra. “Usun, et koos sotsiaaldemokraatidega suudame seista vastu võimuerakondade ülbusele ning panna poliitikas maksma lihtsa talupojamõistuse,” lisas ta.

“Eesti arengus ei tohi olla kiiremat ja aeglasemat sõidurida. Kagu-Eestis elades näen aga eriti lähedalt ühiskonna järjest süvenevat kihistumist,” lausus Inara Luigas. “Meie riik püsib vaid siis, kui siin saab elada igal pool. Sotsiaaldemokraadid seisavad muutuste eest, et lastel oleks kõikjal võrdsed võimalused arenguks ja peredel vabadus oma elu korraldada.”

Inara Luigas on Riigikogu liige aastast 2006, enne seda oli ta tosin aastat Mikitamäe vallavanem. Riigikogu liige Rainer Vakra on varem olnud Nõmme linnaosa vanem. Ta kogus oktoobris kohalikel valimistel Sotsiaaldemokraatliku Erakonna nimekirjas kandideerides 4236 häält.