FOTOD | Tabasalu sai uue tervisekeskuse

 (6)

Tervisekeskuse kahel korrusel on ruumid ja personal perearsti, hambaravi, ämmaemanda, füsioterapeudi ja koduõenduse teenuse osutamiseks ning apteegi pidamiseks, lisaks on keskuses tööl psühholoogilise ja sotsiaalnõustamise ning teraapiaga tegelevad spetsialistid.

Tallinna külje all asuvas Harku vallas avati täna pidulikult Tabasalu Tervisekeksus. Avamistseremoonial ütlesid tervistussõnad ning istutasid üheskoos hoone ette pihlaka sotsiaalminister Tanel Kiik, Harku vallavolikogu esimees Kalle Palling ja Harku vallavanem Erik Sandla.

Sandla sõnul võimaldab tänapäevane esmatasandi tervisekeskus pakkuda mitmekesisemat tervishoiuteenust ühe katuse all. „Kohalikele elanikele tähendab tervisekeskuse avamine seda, et tänu uute perearsti ruumide lisandumisega paraneb arstiabi kättesaadavus ja kvaliteet,“ lisas Sandla.

Tervisekeskus rajati arhitekt Tõnu Liigandi 1972. aastal projekteeritud ja Teenuste tänav 2 asuva teenustemaja kõrvale Tui pargi poolsesse külge. Ligi 1000-ruutmeetrise pinnaga keskuse ehitus läks maksma 1,9 miljonit eurot ja selle valmimist rahastas ka Euroopa Regionaalarengu Fondi.

Tabasalu tervisekeskuse hoone arhitekt on Egon Metusala arhitektuuribüroost Metusala Arhitektid OÜ. Keskuse projekteeris Liina Mürk ettevõttest Infragate Eesti AS ning valmis ehitasid PRO Ehitus OÜ ja KRTL OÜ.