Eesti, Läti ja Rootsi noored arutavad riigikogus põgenikeküsimusi

 (32)
MESOPOTAAMIA TÄNAPÄEV
Foto on illustratiivneFOTO: RAIGO PAJULA

Tallinnas riigikogus toimub seoses inimõiguste nädala ning SinuFilm lähiajaloo ja inimõiguste teemaliste videolugude konkursiga pühapäeval rahvusvaheline noortekonverents "Miks sa põgened?", kus noored ja asjatundjad arutavad põgenikeküsimusi.

"Pagulasi on ajaloos olnud alati, kuid alles pärast Teist maailmasõda loodi rahvusvahelised mehhanismid nende kaitseks. Kuna pagulaste probleem on viimastel aastatel teravnenud, siis on oluline seda teadvustada kõigile, eriti koolinoortele," ütles Riigikogu inimõiguste rühma esimees Mart Nutt.

Pagulasteemadel kõnelevad teiste hulgas inimõiguste ja põgenikeküsimuste valdkonna asjatundjad ja Riigikogu inimõiguste rühma liikmed. Näidatakse põgeniketeemalisi lühifilme ning toimuvad rollimängud. Üritus on osa Eesti vabaühenduste korraldatavast inimõiguste nädalast.

Inimõiguste nädala programmi panid kokku Avatud Eesti Fond, Inimõiguste Instituut, Eesti Inimõiguste Keskus, Eesti Pagulasabi, SA Unitas, Avatud Vabariik, Eesti Puuetega Inimeste Koda, Rahvusvahelise Migratsiooniorganisatsiooni Eesti esindus ja Eesti LGBT Ühing ning see on pühendatud rahvusvahelisele inimõiguste päevale 10. detsembril.